Nejdřív zoufalá bída, pak Sigma skolila Brno dvěma góly

Olomouc – Potřetí za sebou vyhráli olomoučtí fotbalisté 2:0. Po Bohemians a Chrudimi v poháru porazili na domácím hřišti stejným výsledkem i brněnskou Zbrojovku v moravském derby.

28.9.2013 2
Fotogalerie
28 fotografií

Martin Doležal u míčeFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

O výhře Hanáků rozhodli brankami ve druhém poločase Michal Ordoš a Adam Varadi.

V první půli bitva o krále fotbalové Moravy vysloveně nudila.

Hostující Zbrojovka si vytvořila alespoň náznaky šancí. Sigma ani to.

Olomoučané kazili jednu přihrávku za druhou a vyráběli místy až komické chyby. Po jedné takové Ordošově skákal na Paškův centr vysoký Kroupa, ale naštěstí pro domácí balon nezasáhl.

Štěstí měla Sigma i při dvou střelách Skaláka. První šla přímo na jistého brankáře Blahu, druhou skluzem zablokoval velmi dobře hrající stoper Koutný.

„Vstup do utkání nebyl dobrý. Hráli jsme do plné obrany strašně složitě. Brno mělo navíc výbornou defenzivu. My jsme nebyli přesní, a kazili jsme hodně přihrávek uprostřed hřiště. Jen díky tomu, že Brno nedohrálo své akce, nás nepotrestalo gólem," neomlouval kouč Martin Kotůlek svůj tým za první poločas.

Olomouc se probrala až po přestávce. Zjednodušila hru a najednou začala Brňany přehrávat.

V první šanci Doležal hlavičkou přestřelil.

Druhá už přinesla v 62. minutě Sigmě penaltu. Ordoš se zavěsil do vzduchu a hlavou trefil tyč. Odražený balon se hotovil proměnit v gól Doležal, ovšem Pernica ho stáhl.

Sudí Jech brněnskému obránci místo červené milosrdně ukázal jen žlutou kartu, pro Sigmu to ale byla ta lepší ze dvou nepříznivých zpráv.

Ordoš totiž pokutový kop poslal jen do rukou brankáře Hladkého.

Olomoucký forvard se však bleskově vykoupil. O pět minut později si naskočil na centr Navrátila a hlavou otevřel skóre.

„Na trénincích si Michal počká na gólmana a dává to s přehledem. Teď mu to nevyšlo. Nakonec si to smazal tou brankou. Ale radost jsem neměl, zvlášť když jsme se do té doby takhle trápili," řekl Kotůlek.

Prvnímu olomouckému gólu však dost možná předcházel faul. Doležal odclonil Hyčku na hranici nedovoleného zákroku.

„Mám na ten zákrok svůj názor, ale ať to bylo, jak to bylo, tak tomu nepomůžu. Fotbal je kontaktní sport, musím to respektovat, protože nic jiného mi stejně nezbývá," řekl ke spornému souboji trenér Brna Václav Kotal.

Druhý gól Sigmy přidal sedm minut po rychlém brejku Adam Varadi. Balon ještě na vlastní půli převzal Ordoš, posunul na Navrátila, který poslal Varadiho do souboje jeden na jednoho proti Hladkému. Olomoucký akrobat pak udělal kličku i gólmanovi, zasunul do prázdné a tradičním saltem oslavil podařené vlastní dílo i třetí ligovou výhru Sigmy v řadě.

„Samozřejmě jsme spokojení, že jsme vyhráli i udrželi nulu. Soupeř tam měl několik možností. A že jsme počtvrté za sebou neprohráli? Doufám, že ta vlna bude ještě pokračovat," přeje si Kotůlek.

Další ligový zápas hraje Sigma v Příbrami až po reprezentační přestávce v polovině října.

Příští víkend bude pohárový. Hanáci v první osmifinále přivítají na svém stadionu buď Jihlavu nebo třetiligové Karlovy Vary.

SK Sigma Olomouc – FC Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)

Branka: 68. Ordoš, 82. Varadi. Rozhodčí: Jech – Urban, Kovařík. ŽK: Hyčka, Pernica (oba Brno). Diváci:4411.

Olomouc: Blaha – Vidlička, Koutný, Škerle, Vepřek – Karaš, Houska (88. Wiljaars), Ordoš – Falta, Doležal (76. Varadi), Javůrek (65. Navrátil). Trenér: Martin Kotůlek.

Brno: Hladký – Janotka, Buchta, Pernica, Hyčka – Pašek (73. Markovič), Glaser (64. Přerovský), Frejlach, Fischer, Skalák (85. Lutonský) – Kroupa. Trenér: Václav Kotal.

Hnutí ANO nepozvalo Koštu na celostátní sněm. Přesto přijel

Praha, Olomouc – Ačkoli chtěl hejtman Olomouckého kraje Oto Košta z ANO sledovat v Praze sněm hnutí jen z části pro veřejnost, vzbudila jeho přítomnost rozruch. Pořadatelé nevěděli, jak s ní naložit. Krajská rada připravuje na pondělní jednání zastupitelstva Koštovo odvolání.

Troška o Koštovi: Od politiky jsem ho odrazoval, ale má se kam vrátit

Režisér divácky úspěšných filmů Zdeněk Troška zná lékaře a současného olomouckého hejtmana Oto Koštu třicet let.

V Olomouci otevřela veřejná dílna. Můžete si tam něco opravit nebo kutit

Kdo potřebuje ponk, vrtačku nebo brusku, ale nic z toho doma nemá, může zkusit Olomouckou dílnu.

Bravo! Olomoucké volejbalistky přemohly Prostějov, po osmi letech

Olomoucké volejbalistky v generálce na finále českého poháru poprvé po osmi letech zdolaly Prostějov.