MSFL: Holice smolně prohrála se Znojmem

Olomouc -Ve šlágru tohoto třetiligového kola Holice i tentokrát zopakovala svůj zlozvyk a jako první inkasovala. Přestože se domácím fotbalistům podařilo vyrovnat a hlavně ve druhém poločase byli lepší, prohráli nakonec se Znojmem 1:2.

12.9.2009

Michal KovářFoto: DENÍK/Aleš Krecl

Úvodní oťukávání ukončil už po deseti minutách Zapalač, který z levé strany pokutového území prostřelil brankáře Šroma. Přestože domácím nešlo upřít snahu, bylo Znojmo fotbalovějším mužstvem.

Šrom musel řešit další Zapalačův pokus, byť z ostrého úhlu, vytáhl se také proti Lukášovi, který zakončoval pohlednou souhru s aktivním Zapalačem.

HFK dokázal kontrovat jen rychlou akcí Čtvrtníčka, který našel v pokutovém území nekrytého Žondru. Holický dlouhán však místo pořádného trknutí míč hlavou jen lehce lízl a tak ze šance nebylo nic.

Bojující Holice se nakonec do poločasu dočkala. Po rohu Kazára se ještě k dorážce nedostal Lukášek, ovšem dokonale za něj zaskočil jeho kolega ze stoperské dvojice Michal Kovář. Oslavil tak první start v holické základní sestavě ve třetí lize.

Po vyrovnání dostal fotbal v Holici grády a také po přestávce se bylo na co dívat, přičemž více šancí měli trochu překvapivě domácí.

Hned ve 49. minutě hlavičkoval nad branku po rohu Žondra. Hosté odpověděli krásným pokusem Minarecha z voleje po přihrávce výborného Zapalače.

V 58. minutě stáhl trenér Kouřil ze hřiště nevýrazného Kazára a poslal do hry Zedníčka, který hned mohl poslat domácí do vedení, ale jeho hlavičku skvěle zlikvidoval brankář Hrubý.

Za chvilku Zedníček připravoval pozici pro Žondru, ale Hrubý byl u stříleného centru dřív než domácí zakončovatel. Nikdo už Žondrovi v hlavičce nezabránil v 65. minutě, ovšem míč přistál na břevně.

Domácí se vehementně tlačili za vítězstvím, které chtěli více než hosté. Ti se soustředili hlavně na ubránění remízového bodu.

Občas podnikli nebezpečný brejk a nakonec jim do klína spadly všechny tři. Přihrávku za obranu dostal Kováč, obešel i Šroma a odstartoval znojemské oslavy.

„Myslím, že to pro nás bylo šťastné vítězství. V první půli jsme byli lepší a chybělo nám jenom štěstí, abychom dali na 2:0. Druhou půli byl lepší soupeř, protože už také potřeboval doma vyhrát, ale šťastnou brankou v závěru se nám podařilo vyhrát,“ zhodnotil vítězství svého mužstva znojemský kouč Michal Sobota.

„Ve druhé půli jsme byli lepší, ale ničeho jsme tím nedosáhli. Fotbal se rozhoduje v šestnáctkách a tam jsme lepší nebyli. Proto dal soupeř dvě branky a my jenom jednu,“ vykládal smutně po utkání holický kouč Miroslav Kouřil.

„Připadá mi, že se to na nás sype ze všech stran. Začneme zápas a zase prohráváme 1:0, to je pro mě už nepochopitelné. Je cítit, že obrana není stabilizovaná, ať hrajeme s Michalem Kovářem, nebo bez něj. Bohužel jsme se znovu nevyvarovali chyb a proto to skončilo 1:2,“ uzavřel Kouřil.

1. HFK Olomouc – 1. SC Znojmo 1:2 (1:1)

Branky: 36. Kovář – 10. Zapalač, 86. Kováč. Rozhodčí: Pochylý – Paták, Plesar. ŽK: Čtvrtníček, Zlatohlavý, Libič, Salatin – Šilinger, Mička.

HFK: Šrom – Dadák, Lukášek, Kovář, Vajda – Čtvrtníček, Libič (71. Filipský), Zlatohlavý, Salatin (77. Galajda) – Kazár (58. Zedníček), Žondra. Trenér: Miroslav Kouřil.

Znojmo: Hrubý – Lukáš, Yonov, Mička, Šilinger – Lacko, Vavřík, Kováč, Zapalač, Krhut (85. Podzemský) – Minarech (79. Zifčák). Trenér: Michal Sobota.

Autor: Jiří Fišara

12.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vysněné dětské postele

Dopravní nehoda v obci Vranovice-Kelčice.
3

Úterní odpoledne ve znamení nehod, vyžádaly si celkem osm zraněných

Texl chtěl skončit s fotbalem, teď září: Tlak necítím, prostě se bavím

/ROZHOVOR/ Ruku na srdce, kdo z vás znal před rokem Jiřího Texla, muže, který v tu dobu chtěl skončit s profesionálním fotbalem? V neděli tento čtyřiadvacetiletý odchovanec Sigmy sejmul dvěma góly a jednou asistencí brněnskou Zbrojovku a velkou měrou tak pomohl Olomouci k dalšímu vítězství.