Modrobílý kolaps! Sigma dostala v Jihlavě pětku, ani si neškrtla

Jihlava, Olomouc – Kolik toho ještě snese olomoucký fotbalový fanoušek? Hráči Sigmy v probíhající sezoně řádně testují nervové soustavy svých příznivců.

28.3.2014 40

Jihlava vs. Sigma OlomoucFoto: DENÍK/Libor Plíhal

V Jihlavě prohráli Psotkovi muži po bezkrevném výkonu 0:5 a pod koučem se pomalu začíná třást židle.

Jihlava vs. Sigma Olomouc„Je dvacet minut po zápase, nechci říkat žádná silná slova," řekl Zdeněk Psotka na tiskové konferenci.

„Je to ostudný výsledek, který jsme dnes utrpěli. Propadli jsme v individuálních činnostech," doplnil olomoucký trenér.

Že zdaleka ne všichni fans Sigmy stojí odhodlaně za současným koučem, je známou věcí.

Poprvé se ale ze sektoru výrazněji ozývalo „Psotka ven!" až v Jihlavě.

Ponižující debakl v Jihlavě, která se donedávna od Olomouce učila, jak se dělá velký fotbal a kam Sigma posílala mladé hráče k otrkání, byl příliš velké sousto.

„Jihlava má kvalitní brejkové hráče, to dnes potvrdila. Prakticky každý rychlý útok proměnila. Dostali jsme brzy branku, prakticky z první střely, to bylo nepříjemné. Rozhodující bylo především to, že Jihlava byla silná v útoku a své šance proměňovala," hledal Psotka příčiny debaklu.

Jihlava vs. Sigma Olomouc

Modrobílá páteční truchlohra začala skutečně záhy po úvodním hvizdu. Už v 10. minutě domácí vedli po krásné ráně Josla, kterému se po standardní situaci odrazil balon ideálně do kroku.

Do poločasu přidal ještě druhý gól Haris Harba, když vyhrál souboj s nedůraznými Varadim a Šindelářem, hodil si míč do strany a prostřelil Blahu.

Stejný hráč skóroval podruhé krátce po změně stran. Tentokrát hlavou.

Harba vymýšlel parádičky, spoluhráči trefovali

Celkem to byla Harbova pátá trefa v posledních třech zápasech proti Sigmě. Na podzim při pohárovém vítězství Jihlavy 4:0 v Olomouci nastřílel Zlámalovi hattrick.

Nešťastný Martin Blaha, kterého spoluhráči vytrvale nechávali na holičkách, nakonec dopadl lépe. Tedy v souboji s Harbou.

Ten už mu další gól nedal, protože za rozhodnutého stavu hrál pro diváky a v zakončení vymýšlel jednu parádičku za druhou.

Trenér Jihlavy Petr Rada

Další jihlavští střelci ale pochopení neměli.

Jungr po Harbově akci pokořil Sigmu počtvrté a poslední slovo měl Kučera, který další parádní ranou z dálky skóre pečetil.

„V prvním poločase ještě nějaké naše šance byly, ve druhém už jsme jenom běhali a do ničeho se nedostali," uvedl kouč Hanáků.

Olomoucké pokusy: jeden závar a pár špatných střel

Šance Sigmy?

Takové pojmenování snese snad jen závar před brankou, po kterém jeden z Hanáků střílel přes hlavu, a jihlavští odvraceli míč z čáry.

Dál vyprodukovala Sigma jen několik dosti nepřesných a málo nebezpečných střel.

To je možná to vůbec nejhorší zjištění. Stejně jako fakt, že sestupové pozice jsou zase o něco blíž. Domácí zápas s Bohemians 1905 za týden už bude existenční.

FC Vysočina Jihlava – SK Sigma Olomouc 5:0 (2:0)

Branky: 39. a 49. Harba, 11. Josl, 69. Jungr, 70. Kučera. Rozhodčí: Paták – Blažej, Peřina. ŽK: Škerle, Svozil (oba Olomouc). Diváci: 3459.

Jihlava: Hanuš – Mikula, Šourek, Krejčí, Josl – Kukol, Jánoš, Jungr (77. Koloušek), Kučera, Vaculík (84. Kosak) – Harba (75. Přeučil). Trenér: Petr Rada.

Olomouc: Blaha – Varadi, Svozil, Škerle (32. J. Schulmeister), Javůrek – Rolinc (52. Chorý), Šindelář, Navrátil, Houska, Pospíšil – Depetris (62. Zahradníček). Trenér: Zdeněk Psotka.

Autor: Jiří Fišara

28.3.2014 VSTUP DO DISKUSE 40
Dopravní nehoda v obci Vranovice-Kelčice.
3

Úterní odpoledne ve znamení nehod, vyžádaly si celkem osm zraněných

Jiří Texl
4

Texl chtěl skončit s fotbalem, teď září: Tlak necítím, prostě se bavím

Využíváte wi-fi lavičky v Olomouci? Statistiky hlásí tisíce připojení

ANKETA / Trojice chytrých laviček, které v Olomouci nabízejí možnost bezdrátového připojení k internetu či nabíjení mobilního telefonu, se ujala.

Další větrný park nad Olomoucí dostal povolení

ANKETA / Větrný park Jívová má zelenou. I když jak se to vezme.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Fronty na Sigmě zaskočily pořadatele a zlobily fanoušky. Nestihli góly

Fronty před branami Androva stadionu v Olomouci stály ještě po začátku nedělního zápasu. Fotbalisté Sigmy porazili brněnskou Zbrojovku 3:0, někteří fanoušci však měli tu smůlu, že neviděli jediný gól.