Litovel vyhrála v Oskavě. Šrom i Kratochvíl dvakrát skórovali, ale každý jinak

Oskava, Litovel – Už jen čtyři body ztrácí Litovel na první Hranice ve fotbalovém krajském přeboru. V dohrávaném prvním jarním kole zvítězili svěřenci trenéra Romana Sedláčka v Oskavě 4:1, když se dvěma brankami zaskvěl Václav Kratochvíl.

12.5.2011 1

Litovel v útokuFoto: Jiří Kupka

Domácí dlouhodobě zápolí se zraněními a na jejich jarních výkonech je to znát. Nováček a překvapivý vítěz podzimní části přeboru tak pomalu padá do klidného středu tabulky.

„Zápas se mi těžko hodnotí, opravdu se potýkáme s dost velkými problémy se sestavu a dnes to bylo hodně znát. Podali jsme výkon na hranici našich momentálních možností,“ hodnotil nepovedené vystoupení v krátkosti Květoslav Pospíšil, trenér Oskavy.

Jeho mužstvo od začátku na soupeře nestačilo. První gól dal ve 20. minutě Šilberský, který si naběhl mezi stopery a prostřelil brankáře. Na 2:0 zvyšoval po přečíslení a přihrávce Fišary svým prvním gólem Kratochvíl.

Naděje vysvitla domácím před poločasem, kdy si vlastní gól vstřelil Šrom.

„Takového vlastence jsem asi ještě neviděl. Byl to nádherný gól, ale do špatné branky,“ kroutil hlavou litovelský kouč Roman Sedláček nad skluzem Šroma, po němž míč skončil v šibenici.

Jinak byl ovšem trenér hostů spokojen. „Od začátku jsme měli zápas ve své moci. Domácí jsme do tlaku nepouštěli, i když jsme měli i trochu štěstí, když dali na začátku druhé půle břevno,“ připustil Sedláček.

To ještě za stavu 1:2 z domácího pohledu přeloboval brankáře Dragon, míč však po odrazu od země místo v síti skončil právě a brankové konstrukci.

Litovel pak zápas rozhodla. Podruhé se prosadil Kratochvíl, tentokrát povedenou ranou z dálky, a konečnou podobu výsledku dal po individuální akci Šrom, jenž tak odčinil vlastence z prvního poločasu.

„Byl to pro nás opravdu těžký zápas. Dohrávali jsme jej prakticky v devíti. „Piňos, který naskočil místo zraněného Šimka, naskočil také se zraněním a Janíčka trápila horečka,“ dodal k zápasu domácí kouč Pospíšil.

„Jednoznačný výsledek asi odpovídal průběhu. Měli jsme i několik dalších šancí, nastřelili jsme břevno. Věřím, že ještě zamícháme kartami na nejvyšších místech tabulky, i když zatím rozhodně není co oslavovat,“ doplnil Roman Sedláček.

Jiskra Oskava – Tatran Litovel 1:4 (1:2)

Branky: 38. Šrom vl. – 20. Šilberský, 30. a 63. Kratochvíl, 75. Šrom. Rozhodčí: Krobot – Straka, Štěpánek. Diváků: 30.

Oskava: Zorek – Brada, Šimko (46. Piňos), Novák, Martinka – Janíček, Dlugoš, Vybíhal, Kaler – Jurečka, Dragon. Trenér: Květoslav Pospíšil.

Litovel: Urbánek – Planička, Jindra, Krátký, Miklánek – Kvapil, Fišara, Kratochvíl (80. Debnár), Šrom – Mráček (75. Bednář), Šilberský. Trenér: Roman Sedláček.

Autor: Jiří Fišara