Tatran dal Šternberku pětku

Litovel - Tatran Litovel nastoupil do zápasu oslaben o Srovnala a Zavadila, a protože hosté přijeli jako jediný neporažený celek po 4. kole Přeboru KFS, panovaly v Litovli mírné obavy o výsledek utkání. Nakonec se ukázalo, že byly marné.

5.9.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Tatran Litovel – FK Šternberk 5:0 (2:0)

Domácí hráči však začali ve svižném tempu a již ve 2. min. mohli jít do vedení. Po rohovém kopu Coufala poslal hlavou Planička míč jen těsně nad břevno Levého branky.

Ve 12. min. se obrana hostí dopustila chyby při ofsajd systému, ale únik Krpce skončil jen na boční síti Levého branky. Krpec měl možnost i ve 20. min., kdy si ve vápně poradil se Surmou. Následná jeho střela šla jen vedle branky.

To ve 26. min. mířil Krpec již přesněji a po úniku trefil pravou tyč hostí. Branky se však diváci dočkali až ve 39. min., kdy Kratochvíl bezpečně proměnil pokutový kop za Slížkův zbytečný faul na P. Kvapila.

Minutu před koncem prvního poločasu potom Coufal ještě uvolnil Svačinu a ten s přehledem zajistil litovelským dvojbrankové vedení.

Také druhý poločas začali litovelští dobře. V 56. min. vytvořili před brankou Levého pořádný závar a hostující obrana jen se štěstím vyvázla bez pohromy.

V 65. min. vnikl do vápna důrazně Coufal, ale v dobré pozici však branku netrefil. Až o tři minuty později se zase mohli litovelští diváci radovat. Zasloužil se o to Svačina, který si pohrál s hostující obranou a vzápětí vyprášil Levému rukavice. Vyražený míč potom poslal Krpec s přehledem za Levého záda.

Neuplynula ani minuta a Krpec po pěkné přihrávce od Fišary zvýšil na 4:0 pro domácí. V 71. min. založil pěknou akci skvělý Kratochvíl, ale koncovka Krpcovi nevyšla a branku přestřelil.

Hosté hráli v poli dobře, ale do šancí je výborná litovelská obrana vůbec nepouštěla. Za zmínku stojí jen akce Hlaváčka z 80. min., kdy se dostal po pravé straně až před brankáře Hradila, který vystřelený míč dokázal vytěsnit na rohový kop.

V 83. min. Kratochvíl opět uvolnil Krpce, ale Levý hosty podržel a z Čepovy dorážky byl jen roh! Také P. Kvapil v 85. min. mohl skórovat po průniku do vápna, ale střela šla naštěstí pro hosty vedle branky.

V 86. min. měli velkou šanci hosté po litovelské malé domů a chybě brankáře Hradila, ale Švarc se příležitosti zalekl a míč Hradilovi galantně vrátil. Nedáš dostaneš se potvrdilo hned o minutu později, kdy Šrom uvolnil Čepa, který s přehledem upravil stav na konečných 5:0 pro Tatran.

Branky: 68. a 69. Krpec, 39. Kratochvíl z p. k., 44. Svačina, 87.Čep. Rozhodčí: Šebesta. ŽK: Svačina, Olbert, Coufal – Šlížek, Dušek, Kymlička, Hlaváček, Vojtášek. Diváci: 250.

Litovel: Hradil – Olbert, Švajda, Janošťák, Planička – P. Kvapil, Kratochvíl, H. Fišara, Coufal (78. J. Kvapil) – Svačina (72. Čep), Krpec (85. A. Šrom). Trenér Miroslav Večeřa.

Šternberk: Levý – Surma, Mudrák, Coufal, Šlížek – T. Hlaváček (84. Švarc), Kymlička, Dušek, Jurečka – Volek (46. Havlík, 80.Grohman), Vojtášek. Trenér František Pitron.

(bl)

5.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Rozhledna na Kosíři
65

Kdy otevře rozhledna na Kosíři? Má plán oprav

Muž opravoval tatru. Ta nastartovala a přejela ho

Tito zloději v Olomouci ukradli kolo. Nepoznáte je?

Dva muži, které vidíte na fotografiích, ukradli jízdní kolo v hodnotě deseti tisíc z kolárny domu ve Voskovcově ulici v Olomouci. Policisté po nich pátrají a žádají veřejnost o pomoc s jejich odhalením.

Brázdila vedení ANO vrátilo na kandidátku. Lídrem je hejtman

Lékař olomoucké záchranky Milan Brázdil nakonec bude obhajovat poslanecký mandát. Vedení ANO jej dalo na kandidátku, kde jméno skokana předchozích voleb nakonec figuruje na šestém místě.