Utkání mělo jasného favorita. Nováček ale v Litovli hlavně v prvním poločase nepříjemně kousal. Ve 13. minutě poslal do vápna míč z hloubi pole hostující Novosad a z nedorozumění kapitána Planička s brankářem Uvízlem rezultoval vlastní gól.

Litovel však odpověděla bleskově. Krátký vybojoval míč na váhajícím Lukáši Biskupovi a přihrávkou před prázdnou bránu připravil na zlatém podnose gól pro Bublu.

Do vedení mohl poslat domácí po půlhodině hry Kvapil, ale jeho krásný pokus z trestného kopu vytlačil brankář Majerský na tyč. Dobře hrající Kvapil si všechno vynahradil v 34. minutě, když z penalty potrestal faul na Šroma, který šel po pěkné kombinaci Fišary s Bublou sám na Majerského.

Poločas však skončil remízou. Domácí obrana se znovu nedohodla, až Krátký musel faulovat a ještě v minulé sezoně litovelský Svačina z penalty vyrovnal.

Brzy po změně stran načal začal psát svůj gólový příběh levý obránce Litovle Tomáš Kopp, když dorazil do sítě Fišarovu hlavičku po dalším z mnoha Kvapilových učebnicových centrů.

Hosté pak přežili několik litovelských šancí, jednou vykopával po závaru z brankové čáry Peša, jednou vyhlavičkovával Biskup.

Až do 88. minuty tak drželi alespoň naději na bod. Pak ale Kvapil našel na zadní tyči Fišaru a jeho „koníček“ znamenal definitivní rozhodnutí. Tečku však připojil znovu Tomáš Kopp, když krásnou ranou z trestného kopu uzavřel na konečných 5:2.

Tatran Litovel – Sokol Bělotín 5:2 (2:2)

Branky: 16. Bubla, 35. P. Kvapil z pen., 53. a 90. Kopp, 88. Fišara – 13. Planička vl., 37. Svačina z pen. Rozhodčí: Pěček – Válek, Krobot. ŽK: Krátký – Majerský, Novosad. Diváků: 200.

Litovel: Uvízl – Krátký, Podešva, Krátký, Kopp – P. Kvapil, Fišara, Jindra, Šrom (63. Srovnal) – Čep (89. Havlík), Bubla (71. Jarmar). Trenér: František Pitron.

Bělotín: Majerský – Bočan, Janovský, Peša, L. Biskup – Novosad (71. Kainar), Kryzan (Hanák), Kozák, Březík – Šatánek (82. J. Biskup), Svačina. Trenér: Pavel Pumprla.