Krutý výsledek: Holice dostala od Opavy čtverku

Olomouc /FOTO, VIDEO/ – Úvodní zápas letní přípravy na MSFL fotbalisté HFK Olomouc prohráli. Druholigová Opava Hanákům na hřišti v Olšanech u Prostějova moc šancí nedala a zvítězila 4:0.

10.7.2014

HFK Olomouc – Slezský FC Opava 0:4Foto: DENÍK / František Géla

„Musím říct, že výsledek je pro nás docela krutý, protože jsme udělali zbytečné chyby. Na druhou stranu výsledek pro nás není určující, jelikož jsme ten zápas odehráli po třetím tréninku přípravy. Byla to pro nás dobrá zkušenost," prohlásil holický kouč Jiří Derco.

První zajímavou příležitost utkání si vypracovali Hanáci. Po šesti minutách hry se do míče opřel Drbal a střelou zpoza šestnáctky jen těsně minul pravou tyč opavské brány. To bylo z obou stran na dlouhou dobu vše.

Ve 21. minutě pak domácího gólmana Arbeita vylekal nepovedeným centrem Schaffartzik a Arbeit měl co dělat, aby míč vyškrábl nad břevno.

Po půlhodině hry si na levé straně obhodil beka Pospěch, ale jeho chytrá rána skončila nad bránou.

Pět minut nato už se Slezané dočkali. Rychlonohý Vavřík se blýskl parádní individuální akcí, kdy dravě prošel až před bránu, a vypálil na Arbeita. Ten však střelu jen vyrazil zpátky k opavskému obránci, který balon hlavičkou pohodlně doklepl do sítě.

„V prvním poločase jsme ukázali naši kvalitu a dostali se do náznaků zakončení," viděl pozitiva v prvním poločase trenér Jiří Derco.

Na začátku druhé půle nejprve potáhl balon do vápna Schneider, předal jej Kuzmanovićovi, jenž okamžitě vystřelil a Mucha míč vytěsnil do rohu šestnáctky. Tam doběhl Němec a také jeho dorážku stačil Mucha vyrazit mimo tyče.

Derco: Mám dobrý pocit

Po hodině hry se Opava dvakrát prosadila.

Nejprve po rychlém brejku a povedeném centru Čelůstky skóroval Němec pohodlně hlavičkou a tentýž hráč o pár chvil později dokončil akci faulovaného Kuzmanoviće třetím zásahem do sítě HFK.

Od té doby byl Slezský FC pánem na hřišti a po další povedené kombinaci mohl skórovat i Kuzmanović. Sám před Muchou však mířil srbský forvard těsně vedle.

Na druhé straně mohl snížit Krumpolc, jenž se zjevil osamocený před Květonem. Ten ho však vychytal, a poslední slovo tak měli Opavští.

Šest minut před koncem se odraženého míče po rohu zmocnil Hrabina a přízemní ranou propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:4.

„Byl jsem zvědavý na některé hráče a musím říct, že mě docela mile překvapili. Navzdory výsledku mám z utkání dobrý pocit," řekl na závěr trenér HFK Jiří Derco.

Příští přípravný zápas Holice v Olšanech odehraje v sobotu od 10.30 proti Mohelnici.

1. HFK Olomouc – Slezský FC Opava 0:4 (0:1)

Branky: 35. Vavřík, 62. a 66. Němec, 84. Matěj Hrabina.

HFK Olomouc: Arbeit (46. Mucha) – Hlavica, Lukášek (71. Procházka), Drbal, Můčka – Bernard – Štěpánek (27. Grézl), Dvořák, Bača, Šuba (67. Krumpolc) – Pezzotti (57. Blažkovský). Trenér: Jiří Derco.

Opava, I. poločas: Godula – Vavřík, Koutný, Dvorník, Pospěch – Metelka, Kuznik – Kuzmanović, Janetzký, Schaffartzik – Machálek. II. poločas: Květon – Matěj Hrabina, Mikula, Koutný (47. Pospěch), Čelůstka – Kuzmanović, Schneider, Kuznik, Němec – Mrázek, Továrek. Trenér Jan Baránek.

Bečva se umoudřila, povodně už nehrozí

Nevyzpytatelná příroda si opět pohrála s nervy obyvatel Přerovska. Rozbouřená Bečva v pátek zaplavila sportovní hřiště v Ústí na Hranicku a uzavřela také cestu z obce směrem na Hranice. Hasiči zasahovali na několika místech.

Ztratila se patnáctiletá Adéla. Neviděli jste ji?

Adéla Leharová. Tak se jmenuje patnáctiletá dívka, po níž policie v pátek 28. dubna večer vyhlásila celostátní pátrání.

Sigma se raduje ze šesté výhry v řadě. Bude v sobotu slavit postup?

Pošesté v řadě se radovali olomoučtí fotbalisté ze zisku tří bodů. Páteční domácí vítězství, které zařídili Štěrba s Chorým, navíc může mít punc postupu.