Utkání dvou týmů, které se na jaře prezentovaly výbornou formou, začalo podle očekávání velmi aktivně a několik stovek diváků se v úvodu rozhodně nenudilo. Už v 15. minutě šly Kralice do vedení, když se po centru z pravé strany neomylně prosadil domácí stoper Roman Kocourek.

To evidentně rozzlobilo hostujícího Čižmara, který v následujících dvou minutách vyslal na kralického Kofroně dva tvrdé projektily, v obou případech ale těsně přestřelil. O další minutu pozdějí chtěl na druhé straně přehodit vyběhnuvšího Pavelku Roman Janoušek, jeho chytrý lob se ale snesl o pár centimetrů vedle hostující branky.

Kralice se dál hnaly dopředu, parádní střelu Trnavského bravurně vyrazil Pavelka, ve 21. minutě zase zatáhl míč po pravé straně Zachar, naservíroval jej před bránu Janouškovi, ten ale v dobré pozici přestřelil.

„Dvacet minut jsme hráli výborně,“ vrátil se k úvodu utkání trenér Kralic František Jura. „Byli jsme aktivní, dali jsme gól a měli minimálně další tři šance. Pak jsme ale trochu přestali, protože takové tempo nešlo udržet,“ pokračoval.

Hra opravdu poněkud ztratila na tempu a oživení nepřinesla ani poločasová přestávka. Hosté působili sympatickým dojmem, snažili se kombinovat a vymýšlet kolmé přihrávky za obranu, které ale neomylně sbíral brankář Kofroň.

„Zkoušeli jsme některé hráče, kteří v průběhu sezony nedostali tolik příležitostí,“ vysvětloval holický kouč Jiří Derco.

„V prvním poločase jsme měli dvě dobré příležitosti, netrefili jsme ale bránu. Pro diváky se ale hrál dobrý fotbal, obě dvě mužstva chtěla hrát. Ale ve druhém poločase už to tak nebylo. Kralice se asi bály o výsledek. My jsme hráli pořád stejně, ale soupeř nechtěl hrát fotbal,“ divil se Derco.

Domácí se totiž čím dál víc soustředili na defenzivu a z původně velmi pohledného utkání se stávala neatraktivní nakopávaná. „Na můj vkus jsme se stáhli až moc. Chtěli jsme hrát aktivně dvacet minut a pak si deset odpočinout na míči. Ale to se nám nepovedlo, byli jsme naopak bez míče a tak jsme si neodpočinuli a ještě jsme byli pod tlakem,“ přiznal Jura. „Druhá půlka už byl boj.“

Kralice si ve druhém poločase vytvořily ještě dvě dobré příležitosti, ale ani dalekonosná střela Valtra ze 76. minuty, ani následný pokus Janouška si cestu do branky nenašli. Tým Františka Jury tak ubránil nejtěsnější možnou výhru a čekal, jak dopadne zápas v Dolanech.

Ke smutku domácích hráčů i příznivců hlasatel oznámil, že Přerov dokázal v Dolanech vyhrát 5:1 a případné oslavy se tak musejí posunout. „Kluky jsem nabádal, abychom se soustředili hlavně sami na sebe. Já se samozřejmě po očku na tabulku díval a věděl jsem, že Dolany musí vyhrát, aby se zachránily. Říkal jsem si, že by tam Přerov mohl ztratit,“ komentoval Jura.

„Teď se dostáváme k tomu, co jsem říkal v lednu. A to, že bych si dokázal představit, že budeme hrát poslední zápas v Hranicích o postup. A ono se to vyplnilo,“ pousmál se kralický kormidelník.

FC Kralice na Hané – 1. HFK Olomouc B 1:0

Branka: 15. Kocourek. Rozhodčí: Krobot – Straka, Antoníček. ŽK: Pančochář – Kouřil, Grézl. Diváků: 300.
Kralice: Kofroň – Trnavský, Dočkal, Kocourek, Liška – Valtr, Pančochář, Poláček, Dostál – Janoušek (90. Vybíhal), Zachar (87. Růžička). Trenér: František Jura.
HFK B: Pavelka – Krumpolc, Jíša, Vacek, Kouřil (46. Vykydal) – Koutek (65. Hapal), Krejčí, Schwarz, Čižmar (46. Kotůlek), Karas – Grézl. Trenér: Jiří Derco.