Krajský přebor: Mikulovice vyhrály v Litovli a slaví postup

Olomoucký kraj /FOTO, VÝSLEDKY, TABULKA KP, STŘELCI/ - V přímém souboji prvních dvou mužstev tabulky stačil hostům z Mikulovic k jistotě postupu bod za remízu. Hosté nakonec hladce vyhráli a po čtyřech letech si opět zahrají v divizi.

19.5.2009

Želatovice vs. Dolany (v červeném)Foto: DENÍK/David Klein

TJ Tatran Litovel – FC Mikulovice 0:3 (0:0)

Litovel nastoupila do utkání s lídrem tabulky oslabena o šest hráčů, a tak si vypomohla čtyřmi dorostenci, kteří však měli za sebou své dopolední utkání v Konici.

Kdo čekal, že se utkání stane jasnou záležitostí Mikulovických, tak se v prvním poločase nedočkal.

Litovel bojovala, hrála obětavě a mohla jít i ve 20. minutě do vedení, ale zkušený Zavadil po svém brejku Pastuchu nepřekonal.
Ve druhém poločase se již začali více prosazovat hosté a po hodině hry se dostali do vedení.

Rohový kop brankář Procházka vyrazil přímo k Onciulovi a ten pěkným lobem poprvé rozvlnil litovelskou síť.

Po této brance již Litovel neměla sílu, aby utkání zvrátila, a hosté dvěma lacinými brankami definitivně zápas rozhodli. V 67. minutě se středem prosadil Hoffmann a o tři minuty později zase z levé strany opět Onciul.

Hosté měli i další šance, ale brankář Procházka skvělými zákroky uchránil Tatran od vyšší porážky.
Litovelskou prohru mohl zmírnit v 73. minutě ještě Zavadil, ale Pastucha si s jeho ránou nadvakrát poradil.

Branky: 60. a 70. Onciul, 67. Hoffmann. Rozhodčí: Straka – Molík, Krpec ŽK: Janošťák, Zavadil, Vrba - Smažík. Diváků: 300.

Litovel: Procházka – Olbert, Planička, Janošťák, P.Kvapil – Debnár, Jindra, Čep, Mikeska (73. Grulich) - Jarmar (Vrba), Zavadil. Trenér: Miroslav Večeřa.

Mikulovice: Pastucha – Procházka, Karakasidis, Sedlák (79. Křivan), Hoffmann – Burian (79. Reinold), Klemsa, Smažík, Ganaj – Hymr, Onciul. Trenér: Antonín Mura. (pb)

Dolany šesti góly sestřelily Želatovice

Podle tabulky to měl být vyrovnaný přímý souboj o sedmou příčku, nakonec po bezradném a ostudném výkonu domácích si hosté z Dolan odvezli vysokou výhru a k tomu značně zvednuté sebevědomí.

Želatovice – Dolany 2:6 (1:5)

Už ve 3. minutě musel želatovický brankář Novák lovit míč ze své sítě. Stalo se tak po křížné střele Štrbíka pod horní tyč. Za dalších jedenáct minut to bylo o dvě branky. Stoper Pekný zastavil brejk Dolan jen za cenu pokutového kopu, ten s přehledem proměnil Pavlíček.

Domácí stihli vzápětí vstřelit kontaktní branku, když Koplík dokázal do brány protlačit centr kapitána Dlouhého. Brankostroj v utkání pokračoval dál. Druhé brance Pavlíčka předcházela hrubka domácí obrany z 19. minuty.

Už na 1:4 pro Dolany zvyšoval po rohovém kopu Pospíšil. A to pořád nebylo v prvním poločase ze strany hostů vše. Hattrick zkompletoval dolanský Pavlíček v 35. minutě.

Poločasová nadílka dokonce vyhnala domácího gólmana Nováka z branky a nahradil jej Přibyl.

Na potupný pětigólový rozdíl zvyšoval svojí druhou brankou v zápase Lubomír Štrbík. Divoký výsledek ještě v 75. minutě kosmeticky upravil domácí Havlík.

Branky: 17. Koplík, 75. Havlík – 14. (p.k.), 19. a 35. Pavlíček, 3. a 53. Štrbík, 24. Pospíšil. Rozhodčí: Klíma – Štětka, Caletka. ŽK: Pekný – Smolák. Diváků: 200.

Želatovice: Novák (46. Přibyl) – Menšík, Pekný, Smékal, Vozák – Nykolyshyn, Bajer (72. Šídlo), Žandovský (46. Mackovík), Koplík – Dlouhý, Havlík, Trenér: Zdeněk Novák.

Dolany: Benčík – Horák, Ocelík, Pospíšil, Bezecný – Smola, Novák, Bergmann, Vaculík – Štrbík, Pavlíček. Trenér: Jiří Navrátil. (lv)

V Určicích mohli diváci vidět i další tři penalty

Po velmi cenném vítězství v Kralicích na Hané hostili určičtí fotbalisté celek, který má starosti se záchranou v přeboru Olomouckého krajského fotbalového svazu. Přesto opět nedokázali v domácím prostředí udělat svým příznivcům radost z plného bodového zisku.

Určice – Šternberk 1:1 (1:1)

K prvnímu vzrušujícímu okamžiku došlo v 8. minutě utkání a bylo to před brankou hostí po dlouhém Ullmannově autovém vhazování. Gól z toho ale nebyl.

Po další minutě hry tomu bylo podobně naproti, když přízemní střela Frieba z pravé strany prolétla podél brankáře Nejezchleba i jeho branky a míč skončil vedle vzdálenější tyče v zámezí.

Nad břevnem potom skončila hlavička Černého po rohovém kopu Ullmanna, stejně jako na opačné straně hřiště střelecký pokus šternberského Mudráka z větší vzdálenosti.

Soupeřova snaha možná inspirovala určického Vaňka, který se ve 29. minutě opřel do míče také ve vzdálenosti větší než dvacet metrů od Vytřísalovy branky, ale tentokrát nemělo umístění chybu a Určice vedly.

Za chvíli mohli mít domácí náskok už dvougólový, ale dva aktéři utkání s tím nesouhlasili.

Byli to obránce hostí Polášek a rozhodčí zápasu Molík. Havlena se blížil v šanci k brance hostí z pravé strany, po střetu s vyběhnuvším Vytřísalem upadl, ale míč přesto zamířil k opuštěné brance. Přiběhnuvší Polášek na brankové čáře gólu zabránil a arbitr to na penaltu neviděl, takže se skóre neměnilo.

Po chvíli se podobný incident udál na druhé straně. Tentokrát se ovšem pokutový kop pískal. Kanonýr Hlaváček ho proměnil a vyrovnal tak na 1:1. Po následujícím výkopu ze středu hřiště první poločas skončil.

„Hosté hrají pochopitelně jako o život, a tak vytváříme střelecké šance velmi těžko. Neprodukujeme kvalitu, jakou bych si představoval,“ prohlásil trenér Určic Svatopluk Kovář.

„Vaněk dal sice krásný gól a navíc hraje úspěšně na nejlepšího hráče hostí Hlaváčka, ale před přestávkou jsme zbytečně inkasovali,“ dodal.

Šternberské gól do šatny povzbudil a po přestávce svůj ukázkový pohyb na trávníku ještě zvýšili. Do gólových šancí se ale dlouho nedostávali.
Naopak hrozily Určice. Zejména zásluhou kvalitních rohových kopů Ullmanna z obou stran.

Vytřísala ve šterberské brance pak velmi znepokojila jedna z hlaviček střelce parádního gólu Vaňka, stav ale zůstával nezměněn.

Určičtí si hodně oddechli v 71. minutě, když byli v rozmezí asi tří vteřin v jednoznačných šancích Frieb s Grossmannem. Míč do Nejezchlebovy sítě ovšem nedopravil ani jeden z nich.

Hosté se místo toho zlobili na rozhodčího, že přehlédl ruku jednoho z domácích obránců. Zbývající čas už dohrávali oba soupeři jako smířeni s dělbou bodů.

„Myslím, že to byl kvalitní zápas,“ hodnotil šternberský trenér Roman Hanus. „Nechtěli jsme dostat gól, nějaký dát a odvést si tolik potřebné tři body,“ poodhalil „složitý“ taktický záměr šterberský kouč.

„Obdržená branka nepadla po naší chybě, dokázali jsme na ni odpovědět jen z penalty. Ve druhé půli jsme domácím moc nedovolovali, ale sami jsme se prosadit také nedokázali, a tak si myslím, že je remíza spravedlivá,“ doplnil.

„My bychom mohli s dostatkem bodů působit klidnějším dojmem, ale hráči chtějí předvádět pěkný fotbal pro potěšení své i diváků, a když jim to plně nejde a nedaří se jim dávat zejména doma víc gólů, spokojeni být nemohou,“ připojil svůj pohled na věc domácí kouč Kovář.

Branky: 29. Vaněk – 45. Hlaváček z penalty. Rozhodčí: Molík – Pěček, Vedral. ŽK: Ullmann, Černý, Havlena, Macourek – Grossmann. Diváků: 180.

Určice: Nejezchleb – Kroutil, Ullmann, Černý, Mikeš – Havlena, (90. Fréhar), Macourek, Vaněk, Javořík – Laník (46. Burget), Blaha (63. Trajer). Trenér: Svatopluk Kovář.

Šternberk: Vytřísal – Havlík, Polášek, Coufal, Mudrák – Pavlík, Hlaváček, Valtr, Tomanec (61. Běhal) – Frieb (75. Vojtášek), Grossmann. Trenér: Roman Hanus.

Vlastimil Kadlec

Kašpárkova branka rozhodla o prohře Hněvotína v Přerově

Hněvotín získal na jaře stejně jako Dolany pouhopouhých šest bodů a může být rád, že si nastřádal zásobu bodíků na podzim.

1. FC Přerov – Hněvotín 4:2 (2:1)

Domácí Gřešák, Bernard a Jemelka ve svých šancích neuspěli, zato Šulc ano, a hosté vedli. Vyrovnával obránce Mrázek po centru Schlehra.

Pět minut před poločasem skončila tečované střela Poly za zády Romanovského a 1. FC šel do přestávky s náskokem. Po příchodu z kabin nastala hluchá čtvrthodinka, ale o pár minut později Přerov přece jen zvyšoval, akci Liška - Kašpárek proměnil druhý jmenovaný.

Devět minut před koncem Šulc svou druhou brankou snížil na 2:3 z pohledu Hněvotína. Klid do řad 1. FC přinesl až v poslední minutě střídající Holub.

Branky: 13. Mrázek, 40. Pola, 64. Kašpárek, 90. Holub - 13. a 81. Šulc. Rozhodčí: Rýpar. ŽK: Schlehr, Hrabal, Pola - Šulc, Novák.

1. FC Přerov: Fikr - Gřešák, Mrázek, Hrabal, Matyáš Pavel, - Bernard, Pola, Schlehr, Jemelka (78. J. Matyáš) - Liška (83. Holub), Kašpárek (90. Smékal). Trenér: Lubomír Ditrich.

Hněvotín: Romanovský - Vánský, Barčík, Bartoš, Novák - Dokoupil, Keluc, Kawij, Fiala (38.Čech) - Šulc, Zamykal. Trenér: Radek Šindelář. (jds)

Juniorka Holice doma zase ztratila

Jen s remízou se nakonec museli spokojit hráči rezervy HFK. Ti sice v utkání proti Kozlovicím vedli už 3:1, ale Kozli stačili srovnat.

Leština doma zvládla důležitý zápas proti Ústí, když vyhrála 3:1. Kralice dvěma brankami kanonýra Petržely zvítězily ve Zlatých horách. Jeseník na domácím hřišti rozstřílel poslední Loštice.

Zbývající výsledky:

1. HFK Olomouc B – Kozlovice 3:3 (2:1), Galajda, Čižmar, Krejčí M. – Krampla (p.k.), Vyskočil, vl. Čižmar
Leština – Ústí 3:1 (2:0), 30. Hobler, 34. Smékal, 76. Smékal (p.k.) – 88. Škuta
Zlaté Hory – Kralice 1:2 (1:2), Grimm – Z. Petržela 2
Jeseník – Loštice 5:1 (2:1), 15. a 62. P. Plhák, 41. Mlynář, 55. Zykmund, 79. Harazin - 35. V. Plhák (p.k.).

Sestava kola

Tabulka střelců

17 - Dlouhý (Želatovice), Hlaváček (Šternberk)
16 - Krpec (Litovel), Petržela (Kralice)
14 - Hymr (Mikulovice)
13 - Škuta (Ústí)

Brankáři s nulou

8 - Pastucha (Mikulovice)
7 - Benčík (Dolany), Mrlina (Mikulovice/Zlaté Hory)
6 - Hradil (Litovel), Aleksijevič (HFK Olomouc B), Nejezchleb (Určice), Kofroň (Kralice)

TABULKA KRAJSKÉHO PŘEBORU

19.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Králíkáři se nákazy nebojí, je daleko

1

V Drahanovicích havaroval motorkář s osobním autem

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Kam o víkendu? Na veterány, rekordy v zoo či ultralehká letadla

Pravidelná porce tipů na zajímavé víkendové akce na Olomoucku.

Kuki z Úsova se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Tříměsíční pobyt ve volné přírodě klokanu Kukimu končí. Svému majiteli utekl v květnu z rodinné farmy v Úsově na Šumpersku. V pátek 18. srpna ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách u Jihlavy v lokalitě Červené domky.

Hrát proti AS Řím byl zážitek, říká Vasiljev. A vyhlíží ligový debut

Třiadvacetiletý fotbalista Tomáš Vasiljev zažívá turbulentní životní období. Ale v tom dobrém slova smyslu. Ještě v červnu proháněl třetiligové obránce v dresu Uničova, pak přebral pohár pro mistra MSFL, načež si zahrál přípravu proti italskému AS Řím a nyní očekává ligový debut. To vše už jako profesionální hráč prvoligového Slovácka.