Konice padla i na hřišti posledního v Mohelnici

Olomoucký kraj - Koničtí fotbalisté i přes řadu gólových šancí prohráli v Mohelnici hladce 0:3 a dovolili poslednímu týmu divizní tabulky teprve podruhé na jaře okusit chuť vítězství.

26.4.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Mrázková

„Bylo znát, že se do hry vrací hráči, na které jsme původně sázeli, ale kteří byli dlouho zranění. Týmu to určitě dodalo impuls,“ konstatoval Aleš Heidenreich, vedoucí týmu Mohelnice.

Jednoznačný výsledek se zrodil až ve druhé půli. V prvním dějství měli hosté více šancí, ale brankář Winkler se překonat ani jednou nenechal.

V padesáté minutě Mičunda předložil míč před branku Klossovi, který otevřel skóre. To střelecky se trápící Konici ještě více utlumilo. „Jsme málo efektivní v zakončení. Když už jsme v šanci, naložíme s ní prachbídně,“ posteskl si po skončení zápasu konický trenér Karel Procházka.

„My takových zápasů v divizi odehráli hodně. Vždy vyrovnaný průběh, my nedali šance, soupeř ano. Dnes to bylo naopak,“ uvedl Heidenreich.

V 73. minutě znovu po centrovaném míči přidal druhý gól Chudáček a srazil Konici definitivně do kolen.

„Mohelnice dnes z druhé a třetí přímé střely mezi tyče dala dvě branky,“ocenil soupeřovu produktivitu Procházka. „My už jsme se pak věnovali víc než hře diskuzím s rozhodčím. Chybu jsme hledali všude jinde, než u sebe a to je špatně,“ poznamenal.

Třetí brankou v závěru upravil skóre do konečné podoby Masopust, když obešel i brankáře Kmecíka a zavěsil do opuštné branky.

„Jsme sice na dně soutěže, ale vyhrát, to potěší, hodně nám to všem zvedlo náladu,“ dodal spokojený Aleš Heidenreich. „Je to zklamání, ale na druhé straně logické vyústění. Kdo nepromění tolik šancí jako my, nemůže vyhrát,“ povzdechl si naopak zklamaný konický kouč Procházka.

Mohelnice – Konice 3:0 (0:0)

Branky: 58. Kloss, 74. Chudáček, 91. Masopust. Rozhodčí: Sláma – Beneš, Hájek. Diváků: 210. ŽK: Masopust, Mičunda – Kmecik, Šimek, Penc, Macháček, Křeček, Schon

Mohelnice: Winkler – Havlíček (72. Erneker), Kuba, Mičker, Heidenreich, Vašíček (60. Macák), Šrot, Kloss, Chudáček, Mičunda (79. Krejčí), Masopust.

Konice: Kmecik – Šimek, Penc, Řehák (75. Hlouš), Křeček P. – Rus – Kornel (67. Michalčák), Macháček (75.Špunda), Schon, Přikryl, – Kobylík, trenér: Karel Procházka

Nákup nových tramvají pro Olomouc se odkládá

Pořízení osmi nízkopodlažních tramvají a nového elektrobusu, které mají v Olomouci vozit cestující už příští rok, se opět odkládá.

Mladá turistka se v Jeseníkách zřítila z dvaceti metrů

Letečtí záchranáři z Ostravy a Horská služba Jeseníky mají za sebou obtížný zásah v Jeseníkách. V těžce dostupném údolí Bílé Opavy pomáhali v neděli odpoledne ženě, která zde spadla ze srázu.

Ceny Thálie získaly baletka Moravského divadla i mladá herečka z Olomouce

Ve výsledcích prestižních divadelních Cen Thélie za loňský rok má svůj výrazný otisk i Olomouc. Ocenění získala primabalerína Moravského divadla Olomouc Yui Kyotaniová a Thálii pro herce do 33 let dostala rodačka z Olomouce Veronika Lazorčáková.

Slabá první půle, poté bitva. Nové Sady nestačily na Rýmařov

Odložená jarní premiéra skončila pro Nové Sady porážkou. Z Hané si tři body odvezl Rýmařov, který dvěma góly vykročil za vítězstvím už v prvním poločase.