Konice brzy vedla, ale nakonec se Šternberkem padla

Konice – Druhou porážku v řadě si připsali koničtí fotbalisté. Svěřenci Romana Jedličky přivítali v neděli na svém hřišti Šternberk. Domácí se dostali rychle do vedení, to si však nedokázali udržet, a tak nakonec padli 2:3.

19.5.2014

Ilustrační foto.Foto: Hradecký deník

Duel otevřel už ve druhé minutě konický Antl. Využil chyby hostujícího obránce a sám se vydal proti brankáři, toho obstřelil a poslal svůj tým do vedení. Domácí potom začali spoléhat na svou defenzivu a vydávat se do brejků. Šternberku však pomohla série standardních situací. Po rohu pak v jednadvacáté minutě srovnal na 1:1 Tomáš Frieb. Za pět minut pak prostřelil Pobečku Řehák sudí však jeho branku neuznal. V třicáté minutě se probojoval hostující Jurečka do úniku. Konický Bílý jej zastavil nedovoleně a Valtr poté proměnil nařízenou penaltu a poslal Šternberk do vedení.

„Trošku nás zaskočil povrch hřiště, hrálo se totiž na umělce," prozradil šternberský lodivod Oldřich Sklenář a přiznal: „První branka byla naše velká chyba, poté jsme však byli už lepší na balonu a zaslouženě se probojovali do vedení."

Po změně stran otevřeli domácí více hru. Toho hosté rychle využili a už v padesáté druhé minutě navýšili své vedení na 3:1. Šťastným střelcem byl Jurečka. Poté začal Šternberk svůj náskok bránit. Naopak Konice se znovu pouštěla do útočných výprav. Vyloženou šanci si však nevytvořila, až v sedmdesáté minutě si vykoledoval Antl penaltu. K exekuci se postavil Růžička a snížil na 2:3. Hosté si však vedení už vzít nenechali a vezou si domů tři body.

„Neměli jsme, co ztratit, a tak jsme hru víc otevřeli," řekl po utkání asistent konického trenéra Radek Řehák a i přes prohru spokojeně dodal: „Důležité je, že jsme byli Šternberku vyrovnaným soupeřem. V soutěži jsme se zachránili a nyní můžeme nechat naše mladé hráče, aby se otrkali. Rozhodně není tato prohra žádnou tragédií."

To trenér Sklenář byl k svým svěřencům kritičtější: „Byl to sice dobrý zápas, ale my jsme vytvořili několik zbytečných chyb, které nám duel zkomplikovaly. V druhé půlce jsme měli několik šancí, ale víc branek jsme nepřidali, i když jsme měli."

Sokol Konice – FK Šternberk 2:3 (1:2)

Branky: 2. Antl, 70. Růžička z pen. – 21. T. Frieb, 31. Valtr z pen., 52. Jurečka. Rozhodčí: Boháč – Hodaň, Vojáček. ŽK: Vydržel, Řehák (oba Konice).

Konice: Rec – Burget, Bílý, Řehák, Růžička – Vogl, Sedláček, Kořenovský, Drešr – Vydržel, Antl. Trenér: Roman Jedlička.

Šternberk: Pobeška – Sklenář, Novosad. T. Frieb, Modrák – Coufal (46. M. Frieb), Valtr, Kymlička, Tomanec (73. Tvarbožel) – Hlaváček, Jurečka (88. Tuška). Trenér: Oldřich Sklenář.

Autor: Lukáš Horák

19.5.2014 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Nových Sadů (ve žlutém) podlehli Rýmařovu 0:2
18

Slabá první půle, poté bitva. Nové Sady nestačily na Rýmařov

Tomáš Hořava, Vladimír Darida, Tomáš Kalas, Tomáš Přikryl (vpravo se zelenými kopačkami)

Zažije Přikryl v San Marinu reprezentační debut? Není to vyloučené, řekl Jarolím

Miss OK se stala Lucie z Gymnázia Čajkovského

FOTOGALERIE, VIDEO / Vítězkou soutěže středních škol Olomouckého kraje se v pátek v noci stala Lucie Henslová z Gymnázia Čajkovského v Olomouci. Patří jí tak titul Miss OK.

Rozhledna na Kosíři je stále zavřená. Otevřou aspoň občerstvení?

Osud rozhledny na Velkém Kosíři je zatím neznámý. Správci rozhledny, tedy představitelé Mikroregionu Kosířsko, nadále neví, kdy by mohlo dojít k jejímu znovuotevření.

Posily z áčka nepomohly. Holice v derby přetlačila Sigmu

Fotbalisté HFK Olomouc ovládli tradiční městské derby s béčkem Sigmy. Zatímco na podzim stejnému soupeři podlehli 0:7, jarní odveta přinesla vyrovnaný fotbal se šťastnějším koncem pro Holici. Ta zvítězila díky trefám Nekudy a Pyclíka.

Ve Velkém Týnci se koštovalo víno, k ochutnání bylo na 90 vzorků

Jaro pro příznivce vína z Velkého Týnce a okolí začíná koštem. Letos hosté degustovali převážně mladá vína a mohli tak patřičně uvítat nové roční období.