Jak si vedly olomoucké fotbalistky? Nic moc. Prohra a remíza

Olomouc – Poměrně nevydařený víkend za sebou mají fotbalistky 1. FC Olomouc a FK Nové Sady. Prvně jmenovaný tým prohrál v zápase II. Moravské ženské fotbalové ligy v Brně a divizní celek Nových Sadů doma remizoval s Lubinou.

9.10.2013

Fotbalistky Nových Sadů (v červenobílém)Foto: DENÍK/Miroslav Mazal

Jedinou branku 1. FC Olomouc vstřelila v souboji s Brnem ve druhém poločase Lečbychová, která snížila na 2:1. Poslední slovo však měly Zbrojovačky, které pečetily vítězství na 3:1. „Nechytili jsme začátky obou poločasů, dostali jsme v těchto fázích branky a to rozhodlo," hodnotil trenér 1. FC Olomouc Miloslav Novotný.

Jeho svěřenky v tabulce druhé ligy po třech kolech ztrácejí na svého rivala už šest bodů. „Druhá moravská liga je na ústupu, teď ji hrají jenom čtyři týmy a těch zápasů je hrozně málo. Vstup se nám nepodařil, ale myslím, že půjdeme nahoru," věří trenér Novotný.

FC ZBROJOVKA BRNO – 1. FC OLOMOUC 3:1 (1:0)

Branky: 12. Hádlíková, 48. Soušková, 86. Fritzová – 66. Lečbychová

Olomouc: Svobodová – Havlíčková, Robotová, Samsonová, Stolářová – Mrázková (83. Peňázová), Stanjurová, Antalíková (64. Vítková), Pavláčková (75. Soviak) – Lečbychová (88. Horáčková), Černá (48. Šebestová). Trenér: Miloslav Novotný.

V neděli hostily ženy Nových Sadů jedno z nejzkušenějších družstev divize vedoucí celek tabulky Spartak Lubinu. K vidění byl dramatický zápas, kde si soupeřky hned od začátku utkání navzájem nedarovaly ani metr.

Celek Lubiny se ale ujal vedení ve 13. minutě, a to když hráčka Najzarová prostřelila vybíhající domácí brankařku Šogorovou.

Aktivita domácích se ale vyplatila již ve 23. minutě, kdy neúnavná Mokrušová potáhla míč po pravé straně a s přesností na milimetry nacentrovala nabíhající Černuškové, a ta tvrdou hlavičkou vyrovnala na 1:1. O dvě minuty později byla v pokutovém území faulovaná razantně pronikající Černušková, nařízenou penaltu proměnila Lexová a strhla tak vedení na stranu FK Nové Sady.

V druhém poločase byl na hřišti znatelný tlak domácích, hráčky Lubiny ale hodně prověřovaly domácí obranu svými rychlými brejky. Hráčky Lubiny se dostaly v 85. minutě k zahrávání rohového kopu, který využily jak se má. Špatně pohlídaná hostující Kvitová se ve skrumáži ve vápně nejlépe orientovala a hlavičkou vyrovnala na konečných 2:2. „Měly jsme sice více ze hry, ale neproměněné šance nás stály vítězství. V závěru bylo fotbalové štěstí na straně Lubiny. I tak byla Lubina kvalitním soupeřem a obě družstva předvedla vynikající fotbal," zhodnotila trenérka Nových Sadů Marcela Míšelnická.

Lubina zůstává na prvním místě tabulky o bod před Novými Sady.

FK NOVÉ SADY – SPARTAK LUBINA 2:2 (2:1)

Branky Nových Sadů: 23. Černušková, 25. Lexová z pen.

Nové Sady: Šogorová – Vytřísalová, Petrášová, Teindlová (85. Balusová), Kopečková (46. Bellová), Bartošková, Nováková, Lexová, Paděrová (80. Hrabalová), Mokrušová, Černušková. Trenérka: Marcela Míšelnická. ⋌(spo)

Autor: Miroslav Mazal

9.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Miroslav Baláž z Olomouce před zdejším krajským soudem.
5

Lupič Baláž půjde na deset let do vězení

Pátek bude horký, víkend přinese rapidní ochlazení s deštěm

Chovateli z Úsova utekl klokan, za čtvrt roku doskákal k Jihlavě

Neobyčejný výkon má za sebou klokan Kuki z Úsova. Majitel ho hledá od května, kdy mu utekl. Před několika dny lidé zvíře spatřili sto dvacet kilometrů od domova u Jihlavy. Chovatel se jej vydal hledat, roční sameček mu zatím uniká.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Pekárek: Na tuto úroveň už by se basket v regionu těžko vracel

/ROZHOVOR/ Značnou krizí si v loňském roce prošli basketbaloví Orli z Prostějova. Tým z české nejvyšší souteže nakonec zanikl a na Hané se zrodil nový subjekt – Basketbal Olomoucko. Klub získal licenci pro Kooperativa NBL od zaniklého Prostějova a na stejném místě jako loni se tak budou hrát znovu zápasy domácí basketbalové elity.