Litovli vyloučili dva hráče, z Kralic ale veze vítězství

Kralice na Hané – Fotbalisté FC Kralice na Hané ztratili na svém trávníku v souboji s Litovlí ve čtvrtém kole krajského přeboru tři body, se kterými před tímto duelem bezesporu počítali.

2.9.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Ve druhém poločase původně dobře rozehraného utkání odhodili soustředěnost, dopouštěli se v poli a zejména před svou brankou chyb a doplatili na ně.

Kralický tým vsadil na útočnou hru už od prvních minut střetnutí, k vypracování střeleckých šancí však jejich snahy dlouho nevedly. K slibné se dostal v 11. minutě zápasu naopak hostující Čep, ale pravý obránce Jano ho účinně tísnil a dovolil mu vystřelit jen okolo pravé tyče Urbánkovy branky do zázemí.

O střelu z pětadvaceti metrů se pak pokusil kapitán litovelského celku Šrom, byla ale vysoká. Mimochodem, tento hráč se na hřišti po celou dobu hry hodně zviditelňoval, často i jako střelecký bombarďák. Už v 17. minutě zamířil z dálky podstatně lépe a Urbánek vyrážel hodně nebezpečný míč u levé tyče své branky na rohový kop.

Naproti hlavičkoval po Valtrem centrovaném přímém kopu Cibulka, ale otevřít skóre zápasu se mu nepodařilo. Ještě než skončila první půlhodina zápasu se tak ale stalo, Vybíhal poslal Cibulkovi do běhu za obranu hostí ideální přihrávku a ten poslal míč přízemní střelou podél vyběhnuvšího Bači do jeho sítě.

Kraličtí si vypracovali v průběhu prvního poločasu i další gólové možnosti, ale už neskórovali. Ani pět minut před přestávkou, kdy dalším brankovým úspěchem doslova pohrdl Vitásek.

Po akci Kocourka s Valtrem mu srazil střelu z velmi dobré parkety obránce hostí na rohový kop a po jeho zahrání hlavičkoval Vitásek do pravé tyče Bačovy branky.

Petrásek pak poslal střeleckou bombu mimo tyče litovelské svatyně a branku pak ještě jednou netrefil po Valtrově akci a přihrávce Vitásek. Bednář následně nevyužil před domácí brankou přímého kopu a tak prožívaly Kralice přestávku s vědomím, že o gól vedou.

Také v průběhu druhého poločasu se musela divákům líbit řada velmi dobrých přihrávek fotbalistů obou stran. V 56. minutě zachránilo kralický tým břevno Urbánkovy branky, ale vzápětí srovnal Bednář na 1:1.

K dvojnásobnému střídání se rozhodl domácí trenér Petr Gottwald v 63. minutě zápasu a zdálo se, že to přinese domácímu celku nové oživení. Přímý kop Martinky Bača kryl a v 76. minutě po střele Petráska a teči hostujícího obránce poskočil míč na břevnu litovelské branky.

Bača zneškodnil i další Petráskův pokus, ale konec střetnutí nezvládli Kraličtí herně a Litovelští, jako už jistí vítězové tedy překvapivě, psychicky.

Deset minut před koncem zápasu zahrával Miklánek z pravé strany rohový kop a Jindra trefil na 1:2 a už po další minutě se střelecky zadařilo na 1:3 i Šromovi.

Kralický Valtr pak ještě dvakrát nebezpečně vystřelil z pravé strany, jeho druhý pokus skončil na vzdálenější tyči Bačovy branky.

Samý závěr duelu provázela dvě zbytečná vyloučení litovelských hráčů po druhých žlutých kartách.

Šrom ji dostal za kritiku rozhodčího a Miklánek za faul na hranici litovelského velkého vápna.

„První gól jsme dostali když došlo k nedorozumění našeho brankáře s obráncem," viděl zpětně poněkud jinak důležitou situaci litovelský trenér Jaroslav Šišma.

„Některých gólových šancí jsme v prvním poločase nevyužili. Po změně stran jsme už byli aktivnější, na míči silnější. Myslím, že i když máme mladý mančaft, vyhráli jsme zaslouženě a výhry si cením, dosáhli jsme jí, musím poznamenat, navzdory nepřízni rozhodčích. Zejména se mně líbila z našich hráčů hra Šroma, Jindry a mladičkého Krajce. Přijeli jsme do Kralic s třemi dorostenci a třemi devatenáctiletými hráči, chybělo nám pět hráčů základní sestavy. Dva jsou zranění, jeden na svatbě a dva pracovně v Itálii," spočítal chybějící trenér Šišma.

„Nehodnotí se mně to dobře," vyjádřil hned úvodem své pocity trenér FC Kralice na Hané Petr Gottwald.

„Ztratili jsme doma tři body. Měli jsme v prvním poločase potrestat hru hostí druhým i třetím gólem a vše by vypadalo jinak. Ve druhém poločase jsme se dopustili před svou brankou hrubých chyb včetně nepokryté standardní situace při druhém gólu a tak se stalo, že jsme ve hře se soupeřem, kterého jsme měli doma porazit, neobstáli. Chyběli nám zraněný Šín a Halenka, který se ještě zotavuje po sešívaném obočí. Dnešek mne mrzí, protože před námi je na našem trávníku středeční těžké derby s Určicemi," dívá se raději nedaleko dopředu kralický kouč Gottwald.

FC Kralice na Hané – TJ Tatran Litovel 1:3 (1:0)

Branky: 24. Cibulec – 56. Berdnář, 81. Jindra, 82. Šrom. Rozhodčí: Vičar – Slabý, Kašpar. ŽK: Martinec, Jano, Neoral – Krajc, Šrom, Miklánek. ČK: 90. Miklánek, 90. Šrom. Diváků: 120.

Kralice na Hané: Urbánek – Jano (63. Chvojka), Martinka, Neoral, Martinec – Valtr, Petrásek, Kocourek, Vitásek (63. Lehký) – Vybíhal, Cibulka. Trenér: Petr Gottwald.

Litovel: Bača – Jindra, Miklánek, Chrudina, Otava – Kučera, Šrom, Krajc, Čep – Jarmar (51. Dokoupil), Bednář (87. Vaca). Trenér: Jaroslav Šišma.