Holické béčko si odvezlo deštivou výhru z Opatovic

Opatovice – Nepříznivé počasí, podmáčený terén i neproměněný pokutový kop, to vše ovlivnilo konečný výsledek nedělního zápasu krajského přeboru mezi domácími Opatovicemi a hostujícím týmem 1. HFK Olomouc B.

12.5.2013

Trenér Petar AleksijevičFoto: DENÍK/Jan Pořízek

Ten přijel posílen o hráče z áčka, Dadáka, Korčiana, brankáře Karabinu a také o Hornycha, který si o den dříve zkusil premiéru ve druhé lize.

Diváci viděli utkání dvou zcela rozdílných poločasů. Zatímco v úvodu měli jednoznačnou převahu hosté, po přestávce se domácím podařilo tlak vyrovnat a odolávat.

„Byl to těžký zápas na těžkém terénu. V prvním poločase jsme udělali tři zásadní chyby a měli jsme tu smůlu, že soupeř všechny potrestal gólem," komentoval zápas trenér Opatovic Ladislav Stratil.

S výkonem jeho svěřenců v první pětačtyřiceti­minutovce být spokojený nemohl. Do domácí brány padla první branka v 15. minutě zásluhou Korčiana. Holické béčko si bodový zisk pojistilo dalšími dvěma brankami Drmoly a Holáska, které padly ještě před přestávkou.

Alespoň drobnou naději na obrat poskytl domácím divákům pět minut před poločasem Klvaňa, který překonal brankáře Karabinu.

Po přestávce nastoupily Opatovice sice jako vyměněné, tvořily si šance, ty ale neproměňovaly. Pomyslnou třešničkou na dortu smůly domácích byl i Strnadelův neproměněný pokutový kop za stavu 1:4.

„Ve druhém poločase už jsme byli lepší a za předvedený výkon musím všechny pochválit. Gól, který nám pak ještě soupeř vstřelil, byl z jediného brejku. Fotbal je, jak se ukázalo, i o zkušenostech a proměňování šancí, což se nám dnes nevedlo," dodal kouč Stratil.

Výhru Olomouce zpečetil v 78. minutě úspěšně střílející Buček – 1:4.

„S výsledkem jsem samozřejmě spokojený. V prvním poločase jsme byli lepším týmem s větší efektivitou. Jsem rád, že si všichni hráči svůj výkon pohlídali. Dnes to byl kolektivní výkon a vzhledem k počasí a podmáčenému hřišti dost vydřené vítězství," sdělil Petar Aleksijevič, trenér 1. HFK Olomouc B.

FKM Opatovice, Všechovice – 1. HFK Olomouc B 1:4 (1:3)

Branky: 40. Klvaňa – 15. Korčián, 25. Drmola, 34. Holásek, 78. Buček. Rozhodčí: Vičar – Svozil, Štětka

FKM Opatovice Všechovice: Bělík – Hostaša (72. Rolinc), Pala, Novotný, Bartošík – Gerhard, Šigut, Strnadel, Stratil (84. Goláň), Sedláček – Klvaňa. Trenér: Ladislav Stratil.

1. HFK Olomouc B: Karabina – Dadák (60. Krumpolc), Vykydal, Jíša, Drmola – Buček, Štěpánek, Hornich (73. Grézl), Pezzotti (74. Blažkovský), Korčián – Holásek. Trenér: Petar Aleksijevič.

Další větrný park nad Olomoucí dostal povolení

ANKETA / Větrný park Jívová má zelenou. I když jak se to vezme.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Fronty na Sigmě zaskočily pořadatele a zlobily fanoušky. Nestihli góly

Fronty před branami Androva stadionu v Olomouci stály ještě po začátku nedělního zápasu. Fotbalisté Sigmy porazili brněnskou Zbrojovku 3:0, někteří fanoušci však měli tu smůlu, že neviděli jediný gól.