Na hřišti se v přímém souboji setkaly první dva týmy tabulky, které měly oba na svém kontě po dvaceti bodech. „HFK měl být v této době někde o patnáct bodů před námi. Situace, která vznikla, je z mého pohledu poněkud divná,“ přiznal ještě před zápasem hulínský trenér Josef Pospíšil.

A opravdu. Výsledek zápasu nakonec vypadal tak, jako by mezi oběma týmy byl právě ten zmiňovaný patnáctibodový rozdíl. Holice Hulín rozdrtila výsledkem 5:1.

Domácím se povedlo vstřelit důležitou první branku již v 8. minutě, kdy po dlouhém autu Kopeckého, který hlavou prodloužil Richter, míč doputoval k volnému Kazárovi, jenž ranou pod břevno nedal brankáři Hulína šanci.

Holici rychlý gól možná až příliš uspokojil a aktivní hosté se dostali do několika náznaků šancí. Ve 33. minutě se ale po zmatku v hostující šestnáctce domácí dočkali druhé branky. Míč se po ose Kazár – Richter – Čtvrtníček dostal ke Korčiánovi, který zvyšoval na 2:0.

O čtyři minuty později se do odraženého míče opřel Bednář a jeho ránu zastavila až síť hulínské branky – 3:0.

Holici v první poločase spadlo do branky soupeře téměř vše a do kabiny si tak nesla třígólový náskok. Zdá se, že střelecká smůla Hanáků je konečně prolomena. „Vypadá to tak a já jsem za to rád, protože jsme už potřebovali vyhrát vyšším rozdílem. V poločase jsme vedli 3:0 a myslím, že bylo po zápase,“ prohlásil trenér Holice Oldřich Machala.

Jeho svěřenci navíc na začátku druhé půle přidali i čtvrtý gól. Unikající Bednář prostřelil gólmana Dubce, gólových oslav si ale moc neužil, protože jej srazil jeden z hostujících obránců.

Gól ale platil a domácí už měli na svém kontě luxusní náskok 4:0. Ten je možná trochu uspokojil a Hulín se dostal ke snížení stavu. Rychlý Otruba zatáhl míč do šestnáctky domácích, předal jej Dvořáčkovi, jehož centr se dostal až k Pospíšilovi, který vstřelil čestný gól hostů.

Domácí se pak ještě dočkali páté branky. Korčiánovu střelu lehce tečoval Zlámal a bezmocný gólman Hulína byl překonán popáté.

HFK Olomouc tak v důležitém zápase zvítězil 5:1 a upevnil si první pozici v tabulce. „Hulín sem přijel s tím, že neměl co ztratit, ale my jsme ten zápas museli zvládnout. Jsem rád, že se nám to povedlo takovým způsobem, že jsme vyhráli o čtyři góly,“ prohlásil holický trenér Machala.

„Věděli jsme, že jedeme do Holice, která má kvalitu. Je to mužstvo, které patří do druhé ligy, ale my jsme tady chtěli hrát fotbal. Bohužel jsme dostali rychlé góly a to změnilo situaci,“ litoval hulínský trenér Pospíšil.

„Holice má v ofenzivě sílu, která předčila naši defenzivu. Tím pádem tím důrazem a sílou nás dostali pod tlak a dávali góly,“ konstatoval kouč Spartaku. „My nemůžeme soupeřit s těmito mužstvy. Máme za úkol zachránit v Hulíně třetí ligu a to se nám doufejme podaří,“ dodal Pospíšil.

1. HFK Olomouc – SK Spartak Hulín 5:1 (3:0)

Branky: 33. a 64. Korčián, 37.a 48. Bednář, 8. Kazár,– 56. Pospíšil. Rozhodčí: Pochylý – Plesar, Gloser. ŽK: Pacl, Barcuch, Václavíček. Diváků: 425.
HFK Olomouc: Šrom – Kopecký, Lukášek, Šimáček, Čoupek – Čtvrtníček, Kovář (76. Šimko), Bednář, Kazár (83. Tögel) – Richter (70. Žondra), Korčián. Trenér: Oldřich Machala.
Hulín: Dubec – Barcuch, Zlámal, Václavíček, Pacl – Pospíšil (86. Kutňák), Laciga, Dvořáček, Mršťák – Ševela (59. Rokos), Otruba (80. Kadlec). Trenér: Josef Pospíšil.