Od začátku zápasu rozhodně netahali za kratší konec. První šanci měl sice v domácím dresu agilní Čermák, pak ale na druhé straně zahrozil Čtvrníček.

Radost trenéru Petru Uličnému přinesla až hlavička Lukáška. Gólová euforie však trvala pouze dvě minuty, protože se o chvíli později prokličkoval malým vápnem Simandl a stanovil poločasový výsledek na 1:1.

„Vyrovnávací branka byla pro zápas rozhodující. Navíc přišla po krásné akci a to se cení,“ vysvětloval domácí kouč Jiří Fryš. O osudu utkání, v němž měkký terén byl úhlavním nepřítelem všech hráčů na ploše, rozhodla agresivita domácích fotbalistů.

Po presingu se u brankové čáry dostal k míči Svoboda, který svým lobem překvapil především olomouckého brankáře Šroma. Ivančic už míč jen jistil.

Od té chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Kupodivu to nebili po vyrovnání lačnící Hanáci, ale domácí modrobílí, kterým gól vlil do žil čerstvou krev. V závěru zápasu se tak dále tlačili před branku soupeře.

To se jim nemuselo vyplatit v 82. minutě, to by ale ještě nedávno kanonýr Bystrce Zedníček musel vstřelit svůj první gól v dresu HFK.

„Je to ztráta, to ano. Na druhou stranu mi to ukázalo realistický pohled. Přístup některých hráčů musíme přehodnotit,“ komentoval zápas z pozice poraženého trenér Petr Uličný.

Břeclav si díky třem bodům polepšila v tabulce MSFL o jedno místo. Nyní je se sedmnácti body na sedmé příčce soutěže.

MSK Břeclav - 1. HFK Olomouc 2:1 (1:1)

Branky: 42. Simandl, 64. Svoboda - 39. Lukášek