Holice ve sněhové generálce remizovala s Ružomberokem

Olomouc – Generálku na jarní část Fotbalové národní ligy odehrál celek 1. HFK Olomouc v ryze zimním počasí. Na umělé trávě v Holici se přes nepříznivé podmínky hrál solidní fotbal a domácí tým si v zápase s účastníkem slovenské Corgoň ligy Ružomberokem připsal cennou remízu 1:1.

23.2.2013

Holice ve sněhové generálce remizovala s RužomberokemFoto: DENÍK/Mazal Miroslav

„Strašně moc sněžilo a my jsme ani nevěděli, jestli budeme hrát. Jsem rád, že jsme to s kvalitním soupeřem odehráli a toho výsledku si ceníme," prohlásil trenér Holice Oldřich Machala.

Ten měl k dispozici již všechny hráče včetně rekonvalescentů Čtvrtníčka s Chmelem. Druhý přípravný zápas odehrál i klíčový forvard Žondra.

„Už jsme všichni zdraví. Kluci se uzdravili a já věřím, že budeme na startu jara všichni v pořádku," konstatoval Machala.

„Libor Žondra měsíc a půl netrénoval, takže potřebuje ještě nějaký čas. Bylo ale poznat, že na hrotu je a pro nás je ve vápně obrovskou silou," pochvaloval si holický trenér návrat útočníka do sestavy.

V první půli měli domácí mírnou převahu, kterou těsně před změnou stran korunovali nádhernou akcí a gólem Biolka.

„Byla to krásná akce, všechno to byly nahrávky z jedničky," chválil kouč Machala. Další šance však na domácí straně zůstaly nevyužity. „Škoda, že jsme nedohráli některé brejkové situace," konstatoval trenér HFK.

Machala o poločase základní sestavu notně prostřídal a hostující tým získal ve druhé půli převahu, kterou korunoval vyrovnávacím gólem.

„První půle byla velice dobrá, protože jsme v ní měli solidní akce, vedli jsme jedna nula a myslím, že jsme byli lepší než soupeř. Potom samozřejmě tím prostřídáním už kvalita utrpěla, ale já jsem spokojen i za tu druhou půli. Nikdo se nezranil, všichni kluci odvedli maximum," zhodnotil generálku trenér Machala.

Ten může být se zimní přípravou vcelku spokojen až na fakt, že se jeho svěřenci zatím ani jednou nedostali na přírodní povrch.

„Trénovat pořád na umělé trávě je velký problém. Navíc když pak napadne sníh, tak jsou ty podmínky obzvlášť těžké. Jsem rád, že jsme to ale přežili ve zdraví a musíme se dobře nachystat na Vlašim," těší se Machala na první soutěžní utkání druholigového jara.

1. HFK Olomouc – MFK Ružomberok 1:1 (1:0)

Branky: 44. Biolek – 67. Alsaský. Rozhodčí: Mikel – Peřina, Konečný. ŽK: Žondra – Jurkemik.

1. HFK Olomouc: Šrom (46. Karabina) – Dadák (Kopecký), Jovanović, Murin (46. Čep), Šimko – Bednář (46. Chmelo), Kovář (46. Čtvrtníček), Kobylík (46. Buček), Hromek (75. Hornich), Biolek (46. Korčián) – Žondra (46. Nekuda). Trenér: Oldřich Machala.

Ružomberok: Zich – Jurkemik, Zreľák, Nagy, Lovás, Lupták, Maslo, Pekár, Bartoš, Práznovský, Ďubek. Střídali: Almaský, Ondrek, Peshevski, Mukendi, Lešňovský. Trenér: Ladislav Šimčo.

Autor: Miroslav Mazal

23.2.2013 VSTUP DO DISKUSE

Miroslav Baláž z Olomouce před zdejším krajským soudem.
5

Lupič Baláž půjde na deset let do vězení

Pátek bude horký, víkend přinese rapidní ochlazení s deštěm

Chovateli z Úsova utekl klokan, za čtvrt roku doskákal k Jihlavě

Neobyčejný výkon má za sebou klokan Kuki z Úsova. Majitel ho hledá od května, kdy mu utekl. Před několika dny lidé zvíře spatřili sto dvacet kilometrů od domova u Jihlavy. Chovatel se jej vydal hledat, roční sameček mu zatím uniká.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Pekárek: Na tuto úroveň už by se basket v regionu těžko vracel

/ROZHOVOR/ Značnou krizí si v loňském roce prošli basketbaloví Orli z Prostějova. Tým z české nejvyšší souteže nakonec zanikl a na Hané se zrodil nový subjekt – Basketbal Olomoucko. Klub získal licenci pro Kooperativa NBL od zaniklého Prostějova a na stejném místě jako loni se tak budou hrát znovu zápasy domácí basketbalové elity.