Jihlavští fotbalisté věděli, o co jim v utkání jde. Hned od první minuty měli hru ve své režii a tlačili se do vápna Olomouce. První větší příležitost si vytvořili domácí, když spolupráce Vydry se Štohanzlem přinesla šanci Simrovi. Jeho střelu vyrazil Trančík na roh.

Za další čtyři minuty se po rohu Urbana mohl ze svého premiérového gólu za Jihlavu radovat Mareš, jeho hlavičku však hostující obránce zastavil na brankové čáře.

FC Vysočina se stále tlačil do zakončení, ale do dvacáté minuty si větší šanci nevytvořil. Naopak po jeho špatně zahrané standardní situaci zahrozil Krutý, jeho tvrdý projektil Vojáček vyrazil na roh.

O chvilku později jeho pozornost prověřil Grim. Poté se k dalšímu náporu nadechl domácí tým, ale střely Tlustého ani Štohanzla neskončily kýženým gólem. Do poločasu se ještě ukázal Krutý a Korčián, ale jejich protiútoky končily mimo domácí svatyni.

Hned po změně stran přišla šance domácích, když Gabriel poslal přesný centr na hlavu Kaplanovi, ten mířil těsně nad olomouckou bránu. Po uspávací pětiminutovce naopak přišla půlminutka, která zvedla diváky ze sedadel. Štohanzlovu střelu Trančík vyrazil k Vydrovi. Ten přiťukl Kaplanovi, který nastřelil levou tyč.

O pár vteřinek později se do balonu opřel Gabriel a pro změnu orazítkoval pravou tyč. Jihlava po velkých šancích jako by zkoprněla, a nedařilo se ji podržet balon. K vidění byl nezáživný fotbal.

V 77. minutě už ale Jihlava mohla slavit. Štohanzl vrátil před branku balon Urbanovi, jehož dělovku usměrnil do sítě Olomouce střídající Tecl – 1:0.

Domácí pak trochu usnuli na vavřínech a Olomouc měla na kopačkách vyrovnání, když Kalvoda trefil tyč Vojáčkovy branky.

Jihlava – 1. HFK Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 77. Tecl. Rozhodčí: Zelinka – Večeřa, Pelikán. ŽK: Salatin, Kalvoda, Korčián, Zlatohlavý, Krutý. Diváků: 1550.
Jihlava: Vojáček – Gabriel, Kadlec, Tlustý, Mareš – Vydra (66. Veselý), Urban, Gába (84. Karlík), Štohanzl – Simr, Kaplan (68. Tecl).
HFK Olomouc: Trančík – Lošťák, Zlatohlavý, Kalvoda, Salatin (68. Mucha) – Krutý, Grim (75. Kučerňák), Libič, Vajda (85. Galajda) – Vrána, Korčián.

Další páteční zápas: Dukla Praha – Třinec 1:1 (1:1). Branky: 37. Kolomazník – 34. Szmek.