Holice si veze bod ze Slovácka

Kunovice, Olomouc – Ještě v 79. minutě byli fotbalisté 1. FC Slovácko B blízko ke druhému vítězství v novém ročníku MSFL. Jenže HFK Olomouc dokázal na vedoucí branku Fojtáška zareagovat a odvezl si tak z Kunovic bod.

18.8.2013 AKTUALIZOVÁNO 18.8.2013

1. FC Slovácko B vs. HFK Olomouc - Vlevo Veliče ŠumulikoskiFoto: DENÍK/Michal Sladký

Hosté měli výborný vstup do utkání. Při první šanci ještě slováckou rezervu zachránil gólman Fryšták, ve 13. minutě ale Janoščínovu tvrdou střelu vyrazil pouze k dobíhajícímu Stehlíkovi, který hlavou doťukl míč do brány – 0:1. O chvíli později musel však střelec úvodní branky kvůli zraněnému nártu střídat a do hry se dostal Libor Žondra.

Slovácko mělo vzápětí velkou šanci na vyrovnání, Trávníkovi ale v poslední chvíli zabránil ve skórování vracející se Lukášek. Domácí se museli mít neustále na pozoru, útoky HFK totiž byly velice nebezpečné. Po půlhodině hry bylo srovnáno, když si na rohový kop naskočil Martin Holek a hlavou zamířil přesně – 1:1. Opět strhnout vedení na olomouckou stranu mohl vzápětí Žondra, z ideální pozice ale vůbec netrefil bránu. „Prvních dvacet minut jsme byli lepší. Pak ale soupeř hru vyrovnal a skóroval ze standardní situace, což mě mrzí," uvedl trenér Holice Jiří Derco.

Po obrátce byla hra dlouho vyrovnaná, až v 71. minutě hned z první vážné šance uhodilo. Fojtášek, který v první půli nahradil zraněného Fujerika, přehodil Šroma a zaznamenal svůj první gól ve třetí lize – 2:1.

Z vedení se ale domácí radovali jen osm minut, spravedlivou remízu zařídil po dlouhém autu Kopeckého hlavičkující Žondra – 2:2. Tento stav ještě mohl v samém závěru utkání změnit domácí Kübl, ve vyložené pozici ale hlavičkoval přesně do míst, kde stál připravený gólman Šrom.

„Z celkového pohledu je remíza asi zasloužená. Ve druhém poločase se hrál kvalitní fotbal nahoru dolů. Já jsem rád, že to kluci za nepříznivého stavu nezabalili a byli schopni vyrovnat," hodnotil utkání kouč HFK Derco.

1. FC SLOVÁCKO B – 1. HFK OLOMOUC 2:2 (1:1)

Branky: 33. Holek, 71. Fojtášek – 13. Stehlík, 79. Žondra. Rozhodčí: Caletka – Lakomý, Batík. ŽK: Biolek, Trávník, Jeleček – Dadák, Kršák, Matyska. Diváků: 91.

Slovácko B: Fryšták – Malý (25. Jeleček), Břečka, Franta, Biolek (77. Svízela), Prajza, Fujerik (31. Fojtášek), Šumulikovski, Holek, Trávník (90. Kolínek), Kübl. Trenér: Jan Palinek.

HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Lukášek, Kršák, Matyska – Janoščín – Korčián (89. Buček), Hromek (76. Dupkala), Bernard (66. Kopecký), Bednář (85. Štěpánek) – Stehlík (32. Žondra). Trenér: Jiří Derco.

Cisterna rozbila svodidla a začala hořet. Nehoda ochromila D1 od Olomouce

VIDEO / Pět hasičských jednotek zasahovalo v sobotu před druhou hodinou odpoledne u hrozivě vypadající nehody na dálnici D1 mezi Olomoucí a Ostravou, a to poblíž sjezdu na Bělotín. Nákladní vůz s cisternou dostal z dosud nezjištěných příčin smyk, narazil do svodidel a začal hořet.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, květiny i terakotovou armádu

VIDEO / Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Do olomouckých Smetanových sadů přijeli veteráni

VIDEO / Nablýskaní veteráni, vyrobení do roku 1964 zaplnili v sobotu dopoledne část Rudolfovy aleje v olomouckých Smetanových sadech. Konal se tradiční Svatokopecký okruh.