Úvod střetnutí patřil hostům, kteří se na olomouckém předměstí ujali vedení po sedmi minutách hry. Petr Stýskala křižnou střelou na zadní tyč překonal holického gólmana Šroma.

Holické mužstvo se v poslední době potýká se zraněnými. Ze základní sestavy již dříve vypadl Rudolf Obal, k němu se přidali další zranění Dadák a Vajda.

Aby toho nebylo málo, během prvního poločasu musel odstoupit pro zranění kapitán Michal Kovář a do druhé půle již v dresu domácích nenastoupil Petr Filipský, pro kterého byl osudný střet s gólmanem Slavičína.

„To už je pět klíčových hráčů. Říká se, že každý je nahraditelný, ale není to pravda. Když chybí pět hráčů, tak se to musí projevit,“ upozornil domácí kouč Petr Uličný.

Tomu jeho svěřenci udělali radost ještě v závěru první půle, kdy střídající Zdeněk Šturma vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas patřil domácím, kteří si vytvořili územní převahu. Druhým gólem byli za aktivitu odměněni po hodině hry, kdy si na rohový kop Šturmy u zadní tyče naběhl Tomáš Krejčí, jehož hlavička skončila v hostující síti.

Vedení jakoby domácí příliš uklidnilo a hosté zahrozili čtvrt hodiny před koncem, kdy Hnaníček orazítkoval tyč. O minutu později už ale bylo vyrovnané. Děravou zeď domácích propálil z přímého kopu Lukáš Železník.

Holickou spásu nakonec přinesla 88. minuta, kdy hlavičkou rozhodl o výhře domácích nejlepší střelec HFK v sezoně Jaromír Lukášek.

„Dnes jsme z vítězství vyloženě šťastní. Tři body se silným, odvážným a ofenzivním soupeřem se počítají,“ hodnotil zápas domácí trenér Uličný.

S celkovým výkonem svého mužstva ale příliš spokojen nebyl.

„Hra nebyla dobrá. Bylo tam hodně změn, v takovém složení jsme ještě nehráli. Výkon nebyl dobrý, ale před klukama smekám, protože když se vyhraje přestože se nedaří, tak je to o to cennější,“ vyprávěl holický trenér.

HFK Olomouc – FC TVD Slavičín 3:2 (1:1)

Branky: 41.Šturma, 60.Krejčí, 88.Lukášek – 7.Stýskala, 74.Železník. Rozhodčí: Pustějovský – Duda, Krasula. ŽK: Čtvrtníček, Zlatohlavý, Zmeškal – Stýskala, Hnaníček, Švach. Diváků: 136.

HFK: Šrom – Kopecký, Krejčí, Lukášek, Čtvrtníček – Costa, Zedníček, Kovář, (26. Šturma), Zlatohlavý – Filipský (46. Zmeškal), Žondra. Trenér: Petr Uličný.

Slavičín: Talčík – Švach, Bělaška, Šamánek, Fábry – Melichárek, Hnaníček, Stýskala, Holek (71. Remeš) – Železník (84. Lysáček), Kříž, (82. Hořák). Trenér: Ladislav Straka.