Holice nezářila. Tři body má ale v kapse

Olomouc – Po dvou výsledkově nevydařených zápasech se fotbalisté 1. HFK Olomouc znovu dočkali vítězství. Proti rezervě zlínské Tescomy ale hanácký favorit Moravskoslezské fotbalové ligy nepředvedl žádné velké ofenzivní představení a zvítězil nejtěsnějším rozdílem.

10.9.2011 1

Fotbalisté Holice (v černém) porazili v zápase 6. kola MSFL Zlín B poměrem 1:0.Foto: DENÍK/Miroslav Mazal

Tři body domácím v prvním poločase trefil krásnou ranou Dominik Richter.

„Dali jsme jeden gól, ale strašně jsme se nadřeli, protože soupeř pořád hrozil z brejků. Nedali jsme pojistku na 2:0, takže jsme se v koncovce trápili až do konce,“ vystihl holický trenér Oldřich Machala jakým způsobem se sobotní zápas vyvíjel.

Domácí měli sice od úvodu územní převahu, ale vyložené šance nepřicházely. Až ve 21. minutě vzal na sebe zodpovědnost útočník Dominik Richter, který ukázkovou ranou do šibenice vstřelil veledůležitý úvodní gól zápasu.

Vysoký útočník Holice mohl v první půli přidat ještě pojistku, jenže při jeho dalším nadějném střeleckém pokusu stála míči v cestě do sítě tyč zlínské branky.

„Neproměněné šance jsou naším hlavním problémem. I ve Frýdku jsme měli tři stoprocentní šance, které jsme neproměnili a potom jsme za to zaplatili,“ připomněl Machala týden staré vystoupení HFK, ze kterého vzešel pouze bod za remízu 1:1.

Ve druhém poločase pokračovalo domácí střelecké trápení. Holice měla jasnou převahu, soupeře k ničemu nepouštěla, ale góly ne a ne přijít.

Hned po poločase Lukáškovi pokazila gólovou radost branková konstrukce a o chvíli později nezakončil v dobré pozici dostatečně důrazně střídající Korčián. V závěru zápasu se po pěkné akci Bednáře dostal ke střele Richter, jehož pokus výborně zastavil hostující brankář Zapletal. Zlínská juniorka se ani v posledních minutách nedostala do tlaku a ani do šancí. Zlínští mladíci se tak museli smířit s těsnou porážkou.

„Jsme favorit soutěže, takže je jasné, že tady bude každý bránit. My se s tím musíme porvat. Pozitivem zápasu bylo, že jsme neudělali žádnou hrubku, jak tomu bylo v minulých zápasech. Pokud bychom je neudělali, tak bychom dnes možná měli o čtyři body víc,“ řekl Machala.

Jeho protějšek Jaroslav Švach si zápas pochvaloval.

„Pro ty naše mladé kluky to byla výborná škola. Holice má po fyzické stránce úplně jiný tým než my. V rámci možností jsme tady odehráli velice slušné utkání,“ hodnotil zlínský kouč.

Jeho tým se ale v Holici nedostal do jediné příležitosti a s takovou se vyhrávat nedá. „Po vápno to bylo dobré, ale ta finální fáze nám trochu chyběla,“ uznal zlínský lodivod.

Holici stále chybí opora záložní řady Ladislav Onofrej. Stoprocentně fit není ani záložník David Bednář, který nastoupil až do druhé půle. Na kraji zálohy tak dostal příležitost Patrik Šimko. Kouč Machala věří, že se jeho opory dají rychle dokupy.

„Doufám, že Laco by už příští týden mohl být k dispozici. Dnes jsem například vůbec nechtěl, aby nastoupil Bednář, ale jelikož měl Tögel problémy s kolenem, tak musel nastoupit,“ řekl Machala ke změnám v sestavě.

Jeho tým poskočil v tabulce MSFL na druhou pozici za vedoucí Uničov. Právě tyto dva celky čeká ve středu pikantní souboj o první místo.

1. HFK Olomouc – FC Tescoma Zlín B 1:0 (1:0)

Branka: 21. Richter. Rozhodčí: Vostřejž – Šenkýř, Pochylý. ŽK: Holík. Diváků: 374.

HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Lukášek, Šimáček, Kopecký – Tögel (46. Bednář), Kovář, Čtvrtníček, Šimko (80. Filipský) – Žondra (60. Korčián), Richter. Trenér: Oldřich Machala.

Zlín B: Zapletal – Kostka, Kocián, Holík, Kurtin, Šumbera (85. Postava), Pazdera (72. Červenka), Salachna, Dobeš, Čelůstka, Hájek. Trenér: Jaroslav Švach.

Autor: Miroslav Mazal

10.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Zrekonstruované olomoucké rozárium na začátku druhé sezony v dubnu 2017
2 27

Olomoucké rozárium má po roce zničený mobiliář. Bazénky konečně napustí

Most na Velkomoravské ulici v Olomouci je po více než roce kompletně průjezdný. Dělníci dokončili opravu jeho pravé poloviny v neděli večer.
10

Most ve Velkomoravské je po opravě kompletně průjezdný

Vesnicí roku v Olomouckém kraji je Vápenná. Takto to tam vypadá

Zlatou stuhu v soutěži Vesnice Olomouckého kraje letos získala Vápenná. Druhé místo obsadil Bělotín na Hranicku a na třetí příčce skončily Haňovice na Olomoucku.