Mužstvo z východu Moravy loni sestoupilo z druhé ligy a během letní pauzy výrazně obmněnilo kádr. Sportovní ředitel a trenér v jedné osobě Lubomír Vlk se rozhodl dát důvěru především hráčům z vlastní líhně a klub do nové sezony vstupoval s velkým respektem a bez přehnaných ambicí.

Po úvodním kolech se však zdá, že Vítkovice budou patřit mezi hlavní favority soutěže. Před týdnem doma porazili Kroměříž 3:0, v dohrávce prvního kola zvítězili na půdě jihlavského béčka a nyní si vyšlápli i na jednoho z aspirantů na postup Holici.

Tým Petra Uličného do utkání vstupoval povzbuzen jednoznačnou výhrou ze hřiště brněnského béčka, kde Holice zaskočila soupře dvěma góly v úvodní desetiminutovce. O podobný nástup se domácí pokusili i proti Vítkovicím, ale dva pokusy Čtvrtníčka z hranice vápna mířili pokaždé jen do prostřed brány.

Úvodní minuty tak patřili spíše hostům, kteří lépe kombinovali a v 21. minutě šli i do vedení. Přímý kop Thiaga Silveiry prodloužil za záda bezmocného Šroma Ján Moravčík.

Na inkasovaný gól zareagovala Holice zvýšenou aktivitou a zbytek poločasu se hrál výhradně před vítkovickou brankou. Vinou mnoha nepřesností a laciných ztrát se ale hosté bez větších potíží ubránili.

V podobném duchu se odehrával i druhý poločas. Hosté sice ve 48. minutě zahrozili pěknou střelou z dálky Michala Punčocháře, pak už ale iniciativu opět převzala Holice.

Ta stále obléhala pokutové území soupeře, zahrávala velké množství standardních situací, ale skulinku v pozorné defenzivě hostí stále ne a ne najít.

„Naši hrotoví hráči se dnes bohužel nedokázali prosadit. Chyběla tam síla, přesná přihrávka či dobré zakončení," hledal příčiny nulové produktivity kouč Uličný.

První větší šance domácích přišla až v 67. minutě, když se k odraženému míči po standardní situaci dostal Richter, ale jeho dorážku srazili hostující obránci mimo. V té době už byl na hřišti i třetí útočník HFK Libor Žondra, ale ani domácí dlouhán svou šanci nevyužil.

V 78. minutě mohli naopak gólovou pojistku po rychlém brejku přidat Vítkovice, ale Punčocháře zázračně vychytal gólman Šrom. Ten se pak ještě v 90. minutě pokusil při poslední standardce podpořit útok, ale ani on ofenzivní trápení domácíh nezlomil.

Hanáci tak opět na svém stadionu odevzdali všechny tři body a ani ve druhém domácím utkání nedokázali vstřelit branku.

„Když nedáte gól, tak samzřejmě nemůžete uspět a pro nás by navíc dnes i remíza byla neúspěchem. V minulém kole v Brně jsme dokázali vstřelit z protiútoku gól a hrálo se nám pák lépe. Tentokrát ale soupeř hlavně bránil a to je vždy těžké se porosadit", uvedl Petr Uilčný.

1. HFK Olomouc – FC Vítkovice 0:1 (0:1)

Branka: 21.Moravčík. Rozhodčí: Vlastimil Ogrodník – Milan Plesar, Roman Páral. ŽK: Polák – Punčochář, Moravčík, Kovář, Vaško. Diváci: 390.

1.HFK Olomouc: Šrom – Onofrej, Lukášek, Polák, Dadák (66.Žondra) – Kovář, Kobylík, Hořava (46.Kopecký) – Čtvrtníček, Zedníček (81.Grézl), Richter. Trenér: Petr Uličný.

FC Vítkovice: Vaško – Vlk, Pešek (84.Limanovský), Cverna, Punčochář, Kušnír, Förster (73.Lokša), Švehla, Moravčík, Kovář (91.Klímek), Silveira. Trenér: Lubomír Vlk.