Hněvotín přetlačil Kozlovice a přeskočil je v tabulce

Hněvotín – Důležité vítězství si v krajském přeboru připsali fotbalisté Hněvotína. Na domácím hřišti porazili 2:1 mužstvo Kozlovic, díky čemuž svého soupeře přeskočili v tabulce.

21.4.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Alena Burešová

„Jsme moc rádi, že jsme potvrdili bod výhru z Troubek. Navíc mám docela radost i z předvedeného výkonu. Hlavně v prvním poločase jsme byli lepším týmem,“ pochvaloval si trenér Hněvotína Radek Šindelář.

Právě v první půli domácí nakročili za tříbodovým ziskem. Poprvé se radovali ve 20. minutě, kdy paní Štěstěna políbila Novákovu kopačku. Jeho nepodařený centr se totiž proměnil v nechytatelnou střelu a k překvapení všech zapadl za záda brankáře Mánka.

Svůj náskok navíc Hněvotín navýšil v 34. minutě, kdy se po zaváhání kozlovické obrany odrazil míč ke Křižanovi a ten dal na 2:0.

„První poločas jsme absolutně prohospodařili. Domácí byli důraznější, agresivnější, zkrátka lepší,“ řekl kozlovický kouč Kamil Štěpaník.

Jeho mužstvo se probralo až po přestávce. Domácí ve druhém poločase nejdřív nevyužili žádnou ze svých příležitostí k definitivnímu rozhodnutí zápasu a pak se klepali o výhru.

V 74. minutě odcentroval Stokláska a Jan Dohnal doklepl do odkryté branky. Od té doby už Kozlovice ovládly hru a sahaly po vyrovnání.

„Vlastní chybou jsme Kozlovice vrátili do zápasu a pak to bylo drama až do konce. Byl to opravdu obrovský tlak. V podstatě jsme si říkali, kdo to tam spadne. Kdyby hosté deset minut před koncem vyrovnali, tak jsme asi ještě prohráli,“ přiznal Šindelář.

Jenže Kozlovice žádnou z mnoha standardních situací a následných závarů ve vyrovnání proměnit nedokázaly a tak odjely s prázdnou.

„Naším problémem je asi jako u většiny mužstev proměňování šancí. V minulém kole jsme jich doma zahodili snad osm. Teď jsme jich měli také dost. Doma už příště musíme vyhrát. Na sestup máme náskok jen šest bodů a to jsou dva zápasy, takže určitě nemůžeme být v klidu,“ prohlásil trenér Kozlovic Kamil Štěpaník.

FC Hněvotín – FK Kozlovice 2:1 (2:0)

Branky: 20. Novák, 34. Křižan – 74. J. Dohnal. Rozhodčí: Vičar – Slabý, Polanský.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Zamykal, Švajda, Chabičovský – Zapletal (90. Veselský), Kawij, Láner, Novák (85. Vyroubal) – Šulc, Křižan (75. Skoumal). Trenér: Radek Šindelář.

Kozlovice: Mánek – Petráš (42. L. Dohnal), Mich. Král, Mar. Král, Zselezo – Kaďorek, Stržínek, Pola, Stokláska – J. Dohnal, Vrba. Trenér: Kamil Štěpaník.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, květiny i terakotovou armádu

VIDEO / Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Do olomouckých Smetanových sadů přijeli veteráni

VIDEO / Nablýskaní veteráni, vyrobení do roku 1964 zaplnili v sobotu dopoledne část Rudolfovy aleje v olomouckých Smetanových sadech. Konal se tradiční Svatokopecký okruh.

Filmový festival Kralinale nabízí snímky jenž přiblíží nevšední životní příběhy

Filmy jako je Alois Nebel, Král Šumavy nebo třeba dílo bratří Coenů Tahle země není pro starý. I tyhle snímky nabízí první ročník Mezinárodního filmového festivalu Kralinale, který nese podtitul „Příběhy bez hranic – možnost volby!“.

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

Už jen dva týdny zbývají do chvíle, kdy by z dálnic a silnic první třídy měly zmizet bill-boardy. Novela zákona o pozemních komunikacích určuje kolem důležitých cest ochranná pásma, v nichž nesmějí poutače stát a rozptylovat motoristy. V Olomouckém kraji je takových míst několik a krajský úřad se už nyní obává soudních tahanic o to, aby poutače z blízkosti silničních tahů zmizely.