Holice měla zápas od začátku do konce pod kontrolou a Hněvotín prakticky k ničemu nepustila.

„Dnes jsme to měli od začátku pevně v rukou. Myslím si, že mezi námi byl velký rozdíl. Soupeř nás mohl překvapit jedině z nějaké standardní situace,“ prohlásil trenér holického béčka Derco.

„Soupeř byl lepší. My jsme si nevytvořili jedinou šanci a když ani pořádně nevystřelíte na branku, tak nemůžete bodovat,“ přiznal trenér hostů Radek Šindelář.

Ráz zápasu určili domácí brzkým gólem již v šesté minutě. Petr Zifčák poslal z pravé strany míč na zadní tyč, kde jej z voleje s pomocí tyče umístil za záda gólmana Tögel.

Náskok domácích mohl vzápětí navýšit po výborně sehraném brejku Zifčák, ten ale trefil pouze brankáře.

Poté tempo hry vinou nepřesností trochu upadlo a zápas se změnil v boj uprostřed hřiště. Jediné vzrušení ve zbytku první půle divákům přinesla pouze pěkná střela Tögla do tyče.

I úvod druhého poločas vyšel Holici skvěle. Po centru Tögla z přímého kopu hlavičkoval Vykydal, jeho pokus gólman Běhalík vyrazil pouze před sebe a Čižmar už měl snadnou úlohu – 2:0. Tento gól definitivně zlomil odpor Hněvotína a zápas se jíž v poklidu dohrával.

Holice mohla zvítězit i vyšším rozdílem, ale krásnou technickou střelu Čižmara nepustila za brankovou čáru tyč. I tak ale mohl být domácí trenér Jiří Derco spokojený. Jak s výsledkem, tak i s předvedenou hrou.

„Minulý zápas v Oskavě jsme si vybrali trochu slabší chvilku. Dnes jsme už ale opět potvrdili naší formu. Byly tam i koukatelné věci, takže maximální spokojenost,“ lebedil si domácí kouč.

Jeho týmu v zápase pomohl především rychlý úvodní gól. „To platí na každého soupeře. On pak musí trochu změnit taktiku a otevřít hru. Pak můžeme hrát na brejky a to nám vyhovuje,“ řekl Derco.

Jeho protějšek Radek Šindelář má naopak důvod k zamyšlení. Jeho tým byl směrem dopředu neškodný a již potřetí v řadě neskóroval.

„Ta kvalita tam není taková, jaká by měla být. Když už se dostaneme k bráně, tak ty centry jsou špatné. Druhý zápas po sobě jsme ani nevystřelili na branku,“ kroutil hlavou Šindelář.

1. HFK Olomouc B – FC Hněvotín 2:0 (1:0)

Branky: 6. Tögel, 47. Čižmar. Rozhodčí: Kubec – Lakomý, Křepský. ŽK: Zifčák, Tögel, Čižmar – Skoumal, Novák. Diváků: 130.

HFK: Mucha – Štěpánek, Šimko, Vacek, Vykydal – Dluhý-Smith (68. Karas), Kotůlek, Čižmar (76. Jíša), Tögel – Žondra (57. Kacharčuk), Zifčák. Trenér: Jiří Derco.

Hněvotín: Běhalík – Doukoupil, Švajda, Schinnek, Chabičovský – Marek, Skoumal (54. Schvarz), Kawij, Novák – Križan, Šulc (69. Olbert). Trenér: Radek Šindelář.