„Pro nás to jsou minus dva body a nepochopitelná ztráta. Hráli jsme dobře, ale neproměněné šance nás nakonec mrzely. Vyvrcholilo to penaltou, kterou jsme neproměnili," smutnil trenér Holice Jiří Derco.

Hanáci potřebovali proti čtrnáctému celku tabulky naplno zabodovat a úvodní dějství podle toho taky vypadalo. Jenže s hlavičkou Hornicha i střelou Bernarda si poradil brankář Veselý, který pokryl i několik dalších pokusů domácích.

Ve 28. minutě už byl ale krátký na pumelici z kopačky Bači, ke kterému se odrazil míč na velké vápno. Holický záložník se trefil levačkou z voleje přímo pod břevno a nádherný fotbalový moment poslal Holici do vedení. „Krásný gól. Bača odehrál kvalitní zápas," pochválil záložníka kouč Derco.

Na začátku druhého poločasu měli domácí hned několik šancí k navýšení stavu, jenže Pezzotti po Bačově nahrávce zakončil nedůrazně. O pár minut později pak vytáhlý forvard neuspěl ani hlavičkovým pokusem z malého vápna. Líšeň tak dál zůstávala ve hře o body. „Chybí nám větší důraz a odhodlání v pokutovém území. Samozřejmě je to o kvalitách, ale těch šancí tam byla spousta," poznamenal trenér Derco.

Domácí tým stihl trest v 77. minutě, kdy se hosté po skrumáži před brankou dočkali vyrovnávací branky na 1:1. „Byla to trma vrma. Dostali jsme hloupý gól, což se nám stává celou sezonu," krčil rameny trenér Jiří Derco.

Když už to vypadalo s domácími šancemi na vítězství beznadějně, přišla předposlední minuta a pokutový kop odpískaný po zákroku na střídajícího Kostorka. Nutno poznamenat, že rozhodčí domácím výrazně pomohl, protože zákrok se odehrál ještě před pokutovým územím.

Holický kapitán Lysoněk však s nabídnutou šancí pohrdl a svůj pokus nasměroval pouze do břevna. To byla tečka za sobotním zápasem. Z hostující šatny byl po remíze 1:1 slyšet hlasitý vítězný pokřik.

1. HFK Olomouc – SK Líšeň 1:1 (1:0)

Branky: 28. Bača – 77. Matoušek. Rozhodčí: Trávníček – Nováček, Pfeifer. ŽK: Lysoněk, Varaďa – Přerovský. Diváků: 107.

HFK Olomouc: Mucha – Grézl, Lysoněk, Krumpolc, Můčka – Bernard, Buček (59. Kostorek), Varaďa, Bača – Hornich (79. Blažkovský), Pezzotti. Trenér: Jiří Derco.

Líšeň: Veselý – Čampa, Hanuš, Široký, Janoščin (58. Lisický) – Fall, Pecha (82. Kubík), Matoušek, Přerovský – Fojtík (74. Bohuslav), Krška. Trenér: Josef Mazura.