Začátek utkání měla Konice převahu. Hned v 1. minutě mohl zaváhání domácí obrany potrestat Hloušek. Jeho střela však směřovala těsně vedle pravé tyče.

Ve 4. minutě domácí obrana faulovala Hlouška. Nařízený přímý kop si postavil Folprecht a jeho dělovku domácí gólman vytěsnil na roh. Poté převzali iniciativu domácí a Konické zatlačili před jejich bránu.

Hlavně Chadzidis přesnými centry hledal na pravé straně často neobsazeného Zavřela. Hostující obránce Voral si s ním však dokázal poradit. V těchto fázích hry byli domácí lepším týmem a nebýt v jednom případě tyčky Kmecikovi branky, tak by Konice prohrávala.

Ovšem překvapivě z rychlého protiútoku málem udeřilo na druhé straně. Na centrovaný míč z pravé strany si naběhl Hloušek, vyhrál hlavičkový souboj s domácím brankářem Vymazalem a Voral doklepl míč do sítě.

Jepičí radost hostů vzápětí zchladil pro faul na brankáře hlavní rozhodčí Presiol, a tak se skóre neměnilo. Hosté nezvládli závěr prvního poločasu. Nechali středem obrany proběhnout Zavřela, který nedal Kmecikovi šanci 1:0.

Úvod druhé půle byl pro Konici jako zlý sen. Ihned po rozehrávce Voral přihrával přes střed hřiště nepřesně Švrčkovi. Ten podstoupil a prohrál osobní souboj se Zavřelem, který pod padajícím Kmecikem domácí uklidnil 2:0.

Zákrok Zavřela na Švrčka v osobním souboji před druhou brankou zvedl vlnu emocí hostí, ale hlavní sudí verdikt nemínil měnit. Naopak. Za protesty odměnil Kmecika žlutou kartou. Druhá půle už přinesla více fotbalovosti.

Domácí se zatáhli a hosté byli místy lepším týmem. Vypracovali si další brankové příležitosti, ovšem jak Křeček, tak Hloušek a těsně před koncem Hlouš své šance neproměnili. A tak zaslouženě zůstaly body domácím.

„Utkání se pro nás vyvíjelo dobře, ale když nedáme vyložené šance, tak nemůžeme vyhrát. Výsledkově je to určitě zklamání. Na druhou stranu hoši bojovali až do konce a toho si na nich cením,“ řekl trenér Konice Karel Procházka.

Framoz Rousínov – Sokol Konice 2:0 (1:0)

Branky: 45. a 46. Zavřel. Rozhodčí: Presiol. ŽK: Křeček, Folprecht, Kmecik (všichni K).
Konice: Kmecik – Folprecht (65. Křeček P.), Švrček, Voral, Penc – Křeček, Režný (74. Hlouš), Macháček, Rus, – Skopal (81. Navrátil), Hloušek. Trenér Karel Procházka.