Fotbalistky Nových Sadů uzemnily Vítkovice, pak jim nasázely bůra

Ostrava, Olomouc – Rychlé dva góly novosadských hráček v úvodu rozhodly utkání na půdě ostravských Vítkovic. Olomoučanky nakonec nasázely pět gólů a nadále zůstávají první v tabulce.

22.9.2015

Fotbalistky Nových Sadů. Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Nejprve se hlavičkou ve 2. minutě po rohovém kopu prosadila Lexová, vzápětí přidala gól Ganiecová, která se prodrala mezi obránkyněmi a ze šestnáctky umístěnou přízemní ránou prostřelila domácí gólmanku.

Hostující hráčky měly nadále velkou převahu se spoustou gólových příležitostí. Další gól padl v 19.minutě z trestného kopu Mokrušové, který skončil na břevnu domácí branky, ale pohotová Ganiecová odražený míč uklidila do odkryté branky.

Skóre první půle uzavřela aktivně hrající Dorotovičová, když využila chybné rozehrávky domácí brankařky, získala míč a z 25 metrů střílela do prázdné branky.

Ve druhém poločase již hra nebyla tak pohledná jako v první půli, domácí se soustředily na důrazné odkopávání míčů a hra tak pozbyla plynulosti.

Brankové příležitosti hráčky Nových Sadů nevyužily, domácí hodně podržela výborná brankařka Hronová.

Až v 80.minutě zvýšila na konečných 5:0 Mokrušová. Po chytrém lobu Kopečkové za obranu domácích rychlou kličkou obešla vybíhající gólmanku a umístila míč do opuštěné branky.

„Od začátku jsme byly lepším týmem a zaslouženě jsme vyhrály a upevnily si tak první pozici v tabulce. Prověrka pro nás bude v neděli, kdy nás čeká těžké utkání s Holešovem, který je jedním z nejlepších týmů této soutěže," zhodnotila utkání trenérka Nových Sadů Marcela Míšelnická.

V neděli 27. září od 12:30 tak na sebe narazí první s třetím týmem tabulky.

MFK Vítkovice – FK Nové Sady 0:5 (0:4)

Branky: 6. a 19. Ganiecová, 2. Lexová, 30. Dorotovičová, 80. Mokrušová

Nové Sady: Pikartová – Vytřísalová, Kubová, Teindlová, Slaninová, Suchánková, Kopečková, Lexová, Dorotovičová, Ganiecová, Mokrušová. Trenérka: Marcela Míšelnická.

(spo)

Autor: Redakce

22.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

Vysněné dětské postele

Dopravní nehoda v obci Vranovice-Kelčice.
3

Úterní odpoledne ve znamení nehod, vyžádaly si celkem osm zraněných

Texl chtěl skončit s fotbalem, teď září: Tlak necítím, prostě se bavím

/ROZHOVOR/ Ruku na srdce, kdo z vás znal před rokem Jiřího Texla, muže, který v tu dobu chtěl skončit s profesionálním fotbalem? V neděli tento čtyřiadvacetiletý odchovanec Sigmy sejmul dvěma góly a jednou asistencí brněnskou Zbrojovku a velkou měrou tak pomohl Olomouci k dalšímu vítězství.