VYBERTE SI REGION

Fotbalistky Nových Sadů přivezly rekordní vítězství

Olomouc - Jisté vítězky MSFL žen z Nových Sadů odehrály poslední mistrovský zápas sezóny 2007/08 na hřišti posledních Veřovic. Celek hostů si z chutí zastřílel a docílil nejvýraznější vítězství v celé soutěži.

10.6.2008

Ilustrační foto - fotbal.Foto: Vilém Fischl

Olomoučanky sázely domácí brankářce jeden gól za druhým téměř se strojovou pravidelností. Skóre otevřela již ve druhé minutě Drahníková po přihrávce Bartoškové, autorka první branky pro změnu namazala v 11. minutě Lexové, která z voleje dal druhý gól zápasu.

Ve 22. minutě si udělal sólo Němcová. Ve středu hřiště vybojovala míč, utekla domácí záloze a z 20 metrů vystřelila přesně pod břevno. Skóre první půle uzavřela druhou brankou v utkání Lexová po samostatné akci. Přešla přes dvě hráčky a prudkou střelou k tyči nedala domácí gólmance šanci.

Po přestávce se přestávky mezi jednotlivými góly výrazně zkrátily a olomoucká děvčata se radovala ještě jedenáctkrát. Nejdříve Drahníková zachytila špatný výkop a lobem vrátila míč do sítě, další gól dala Lexová po rohu Drahníkové, na 0:7 zvyšovala Vítková důraznou dorážkou po skrumáži v malém vápně a první dvacetiminutovku druhé půle uzavřela Peňazová po nezištné přihrávce Drahníkové.

V 68. minutě obešla Drahníková tři hráčky a obstřelila na zadní tyč i gólmanku. Desítku v síti domácích zařídila Bartošková po pasu Lexové, o dvě minuty později poslal Lexová krásnou uličku Drahníkové a v 74. minutě si obě hráčky role vyměnily.

V posledních deseti minutách zápasu skórovaly Olomoučanky ještě třikrát. Nejdříve se ke slovu dostala Crhová, která zatížila konto domácích prudkou střelou přes klubko bránících hráček, další branku si připsala Bartošková po pasu od Němcové a poslední gól, pátý v utkání, dala Lexová po pasu Vítkové.

Lexová se tak stala i nejlepší střelkyní v celé soutěži.

„Snadné vítězství v posledním mistrovském utkání sezony zastínila skutečnost, že domácí tým odmítl změnu začátku. Utkání se hrálo v sobotu od sedmnácti hodin a děvčata tak přišla o úvodní zápas Eura. Rekordní vítězství ovšem nebylo pomstou. Domácí tým je skutečně nejslabším kolektivem v soutěži,“ řekla po utkání trenérka Míšelnická.

AFK Veřovice – FK Nové Sady 0:15 (0:4)

Branky: 11., 30., 53., 74., 90. Lexová, 2., 47., 68., 72. Drahníková, 70. a 82. Bartošková, 22. Němcová, 59. Vítková, 65. Peňazová, 80. Crhová.
Sestava Nových Sadů: P. Lexová – Crhová, Kopřivová, Štěpánková, Žváčková, Bartošková, Němcová, Drahníková, Grundová (46.min.Vítková), H. Lexová, Peňazová. Trenérka Marcela Míšelnická.

Další výsledky:
Spartak Lubina – Slavia Stachovice 8:0 (3:0), branky Michnová 2, Marková 2, Tihelková 2, Čapková, Huvarová. Valašské Meziříčí – DFK Holešov 0:2 (0:1), branky Samsonková (p.k.), Doleželová. Slovan Ostrava – TJ Krnov 5:1 (3:0), branky Kotásková 2, Jankovová, Kütnerová, Vilímková (p.k.) – Kubáňová. FC Vítkovice – ČSAD Havířov 0:2 (0:0), branky Maláčová 2. Comfort Dobratice – 1.FC Přerov 1:4 (0:2), branky Šmídová – Rossová 3, Glozygová.

Tabulka střelkyň:
36 – Lexová (Nové Sady), 32 – Marková (Lubina), 31 – Drahníková (Nové Sady), 23 – Michnová (Lubina), 21 – Volfová (Havířov), 20 – Maláčová (Havířov), 19 – Vilímková (Ostrava), 17 – Bartošková (Nové Sady), 16 – Mokrušová (Přerov), 15 – Veselá (Dobratice), Fidlerová (Krnov), 14 – Minolová (Havířov), Kotásková (Ostrava), 11 – Glozygová (Přerov), 10 – Háblová (Holešov), Šrajbrová (Krnov).

10.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Olomoučtí fotbalisté porazili v přátelském zápase Zlín (ve žlutém) 3:1
28

Sigma porazila nadupaný Zlín, pak prohrála s béčkem Trnavy

Během sobotního dopoledne okupovali prostory Výstaviště Flora Olomouc nejrůznější živočichové od ještěrek přes morčata až po akvarijní rybičky.
25

Díky akvaristice si vyčistím hlavu, prozradil na Aquateře Jan Diviš

Primátor o Sigmě: Nechci dopadnout jako v komedii Pretty Woman

Olomouc – Jednání s novým strategickým partnerem jsou ve velmi pokročilém stádiu, došlo k dohodě podmínek s akcionářem Josefem Lébrem a rozpočet pro dokončení sezony je zajištěný.

Skvělé! Mora vyhrála potřetí za sebou

Litvínov, Olomouc – Mora má formu! Olomoučtí hokejisté potřetí za sebou vyhráli, což se jim v této sezoně ještě nepodařilo. Tentokrát ale už byli úspěšní, když v Litvínově vyhráli 3:0. Gólman Konrád slaví třetí nuku v sezoně.