Fotbalisté Litovle ztratili v Určicích bod v závěru

Určice - Litovel přijela do Určic oslabena o čtyři hráče základní sestavy, ale podala lepší výkon než v neděli v Opatovicích s posledním celkem tabulky. Tatranu však nakonec dobrý výkon žádný bodový zisk nepřinesl, remízu ztratil pět minut před koncem.

3.5.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Hosté šli do vedení již v 9. min., kdy po rohovém kopu Večeři prolétl míč až k J. Fišarovi, který jej nekompromisně poslal do branky. V 11. min. unikl domácí obraně Seyfried, ale brankář Miler své podržel a se střelou litovelského útočníka si poradil.

Domácí se potom v následujících minutách snažili o vyrovnání, ale jejich střelba byla hodně nepřesná. Až v 19. min. se jim to povedlo po akci Macourka, který se prosmýkl kolem tří litovelských hráčů a tvrdou ránou k levé tyči vyrovnal na 1:1.

Litovel mohla jít do vedení hned o minutu později. Nejprve domácí srazili ve vápně pronikajícího Seyfrieda, což rozhodčí bohorovně přehlédl, a následná střela Olberta se potom odrazila od břevna na zem a ven z branky.

Litovelští byli přesvědčeni, že míč již byl za brankovou čárou, ale gól platí, když ho uzná rozhodčí, a to se nestalo. Ve 30. min. potom roztleskal domácí diváky Černý, který krásně vystřelil, ale brankář Svozil svůj tým podržel.

Ve 34. min. mohla skórovat ještě Litovel. Po centru P. Kvapila z pravé strany mířil hlavou pod břevno Štěpán, ale Miler parádním zákrokem míč vytlačil na rohový kop.

Ve druhém poločase již tolik příležitostí k vidění nebylo. Obrany hrály pozorně a šanci měli jen domácí v 56. min., kdy se ve vápně uvolnil Kašpárek. Hosty však zachránil jejich kapitán Zavadil, který míč směřující do branky dokázal vykopnout.

Nakonec vše rozhodla 85. min., kdy domácí měli rohový kop, ze kterého nedůsledně bráněný Černý krásnou hlavičkou skóroval.

Určice – Tatran Litovel 2:1 (1:1)

Branky: 19. Macourek, 85. Černý – 9. J. Fišara. Rozhodčí: Štětka. ŽK: Ullmann – Čep. Diváci: 100.
Určice: Miler – Černý, Ullmann, Mlčoch, Mikeš – Blaha, Los, Macourek, Javořík – Bořil (90. Havlena), Kašpárek. Trenér Svatopluk Kovář.
Litovel: Svozil – P. Kvapil, Frieb, Zavadil, J. Fišara (32. Štěpán) – Olbert, H. Fišara, Planička, Večeřa – Čep (88. Jindra), Seyfried (80. J. Kvapil). Trenér Miroslav Večeřa.

3.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Silnice I/11 v katastru obce Olšany na Šumpersku - nejhorší nová nehodová lokalita za rok 2016
5

Rizikové silnice: kde je nejkritičtější místo v Olomouckém kraji?

Policie hledá muže z videa kvůli krádeži peněženky v olomouckém baru

Tento muž měl ukrást peněženku v olomouckém baru. Nepoznáte ho?

Sigma odmítla čtvrt miliardy z Číny, tvrdí podnikatel a kritizuje vedení

Olomoucký podnikatel Mario Wiedermann tvrdí, že fotbalová Sigma přišla o jedinečnou šanci získat silného akcionáře z Číny. Podle něj mohl do Olomouce dostat viceprezidentku nadnárodního čínského gigantu Tiens Group, mluvit se mělo o čtvrt miliardě korun.