Fotbalisté Bouzova zvýšili náskok v tabulce

Olomouc - V boji o postup do I. B třídy si Bouzov připsal tři body za vítězství v Přáslavicích a díky zaváhání Štarnova v Náměsti na Hané odskočil v čele tabulky II. třídy OFS Olomouc na čtyřbodový rozdíl.

13.5.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Hosté v roli mírného favorita zahrozili ve 4. minutě, ale Přikrylova hlavička po rohovém kopu skončila nad břevnem Řezníčkovy branky. V 7. minutě chybovala obrana hostí, ale Rubáček tutovku zazdil. O deset minut později rozehrál Pospíšil roh na Bahounka, jeho ránu však srazil obránce na roh.

Ve 26. minutě kopal domácí Kvita přímý volný kop ze 30 metrů a jeho bomba skončila s pomocí tyče v Crhově síti - 1:0. Hosté ve snaze o vyrovnání zvýšili úsilí a výsledkem bylo několik šancí, ale bez gólového efektu.

Co se nepovedlo v první půli, to přišlo ve druhé. Nejdříve měli sice domácí příležitost zvýšit vedení, ale Pospíšilovu gólovku při přečíslení tři na dva vyškrábl Crha na roh. Z protiútoku zakončil Bahounek pěknou kombinaci hostí střelou z jedné po přihrávce Strupka a bylo srovnáno.

Osm minut na to centroval Bahounek z přímého kopu a Pospíšil poslal hosty hlavou do vedení - 1:2. Bouzovští usazeni na půli domácích stále ohrožovali Řezníčkovu branku, především Bahounkovy přímáky volaly po gólu.

Štěstí stálo při domácích v 76. minutě, když se Strupkův oblouček odrazil od břevna. Tři minuty před koncem uhodili hosté potřetí. Na Bahounkův centrovaný míč z přímého kopu vystoupal do výšky agilní Strupek a parádní hlavičkou uzavřel na konečných 1:3.

FK Přáslavice – Sokol Bouzov 1:3 (1:0)

Branky: 26. Kvita – 51. Bahounek, 59. Pospíšil, 87. Strupek. Rozhodčí: Stanislav Kaláb. ŽK: Petr – Přikryl. Diváci 150.
Přáslavice: Řezníček – Horák, Novotný , Pospíšil, Weiser - Kvita, Petr, Prokeš (85. Gillar), Konar - Drga (61. Drlík), Rubáček (79. Chrascina). Trenér Jiří Pekař.
Bouzov: Crha – Dvořáček, Pavelka, Bahounek, Vyroubal - Přikryl, Pospíšil, Kukrle, Másilko (60. Zapletal) - Haic, Strupek. Trenér Ladislav Crha.

13.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Miroslav Baláž z Olomouce před zdejším krajským soudem.
5

Lupič Baláž půjde na deset let do vězení

Pátek bude horký, víkend přinese rapidní ochlazení s deštěm

Chovateli z Úsova utekl klokan, za čtvrt roku doskákal k Jihlavě

Neobyčejný výkon má za sebou klokan Kuki z Úsova. Majitel ho hledá od května, kdy mu utekl. Před několika dny lidé zvíře spatřili sto dvacet kilometrů od domova u Jihlavy. Chovatel se jej vydal hledat, roční sameček mu zatím uniká.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Pekárek: Na tuto úroveň už by se basket v regionu těžko vracel

/ROZHOVOR/ Značnou krizí si v loňském roce prošli basketbaloví Orli z Prostějova. Tým z české nejvyšší souteže nakonec zanikl a na Hané se zrodil nový subjekt – Basketbal Olomoucko. Klub získal licenci pro Kooperativa NBL od zaniklého Prostějova a na stejném místě jako loni se tak budou hrát znovu zápasy domácí basketbalové elity.