Fotbalisté Bouzova padli v Moravském Berouně

Bouzov -18. kolo I. B třídy KFS Olomouc přineslo ve slunečném počasí a před solidní diváckou návštěvou první prohru lídra v soutěži s druhým mužstvem tabulky.

19.4.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Kaňkou utkání bylo nezvládnutí pořadatelské služby při poločasovém odchodu do šaten, kdy byl fyzicky napaden hostující hráč jedním z hrstky „jednodušších fandů“ domácích!

Utkání začalo ve svižném tempu. Ve 12. minutě pískl sudí šlapák na Jílka, který by svým následným přímákem do šibenice mohl kandidovat na gól měsíce – 0:1.

Pohyblivější domácí skórovali ve 23. minutě. Hosté nechali Šimkovi hodně prostoru ke střele, kterou sice Svozil vyrazil, ale dobíhající útočník byl faulován a z nařízené penalty vyrovnal Frančák.

O čtyři minuty později se po levé straně protáhl Šimek a přesnou přízemní střelou poslal domácí do vedení – 2:1. Na hřišti se stále více jiskřilo a sudí emoce hráčů příliš nezvládal, což se přenášelo i na tribunu.

Po incidentu v přestávce hosté zvažovali, zda mají do druhé půle nastoupit. To nakonec s cílem otočit výsledek udělali. Místo nakopávaných míčů začali kombinovat a zamkli soupeře na jeho polovině.

Ovšem hrdinou dne byl domácí gólman Bambásek. Se železnou pravidelností likvidoval střelecké pokusy, ať už bravurními zákroky nebo se štěstím. Své by o tom mohli vyprávět dvakrát Jílek, třikrát Krpec, dvakrát Strupek, Šnajdr a König.

V 77. minutě však udeřili domací. Skákavý míč napálil z dobrých pětatřiceti metrů Frančák a jeho gól by se vyjímal v rubrice „Borec na konec“ – 3:1.

Až v 89. minutě se podařilo hostům podruhé překonat Bambáska, když střídající Dvořáček snížil po přiťuknutí Strupka.

Hosté hrající vabank inkasovali ještě počtvrté. V nastaveném čase po rychlém brejku udělal tečku za utkáním Šimek – 4:2.

Granitol Moravský Beroun - FK Sokol Bouzov 4:2 (2:1)

Branka: 23. (p) a 77. Frančák, 27. a 90.+2. Šimek - 12. Jílek, 89. Dvořáček. Rozhodčí: Tomáš Pumprla. ŽK: Švanda, Šimek – Jílek. Diváků: 200.

Moravský Beroun: Bambásek – Galík, Pavlas, Machala (69. Mikulanin), Šimek, Švanda, Frančák, Komenda, Klusák (90. Smolek), Varga (46. Brenkus), Mužátko. Trenér: Josef Varga.

Bouzov: Svozil – Olbert, Flanderka, Švajda, Kalvach, Veselský (46. Pospíšil), Šnajdr (77. Dvořáček), König, Jílek, Garstka (46. Strupek), Krpec. Trenér: Ladislav Crha.

19.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Sigma porazila Vítkovice 1:0.
3

Už jsem přesvědčený, že postoupíme, řekl Jílek po výhře nad Vítkovicemi

V bikeparku v Olomouci - Nemilanech se v sobotu soutěžilo ve sjezdu bez řetězu a ve skocích.
13

U olomouckého výstaviště nezaparkujete, strážníci doporučují okrajové části města

Olomouc se o víkendu potýká s nedostatkem parkovacích míst. Návštěvníci jarní etapy výstavy Flora zaplnili parkoviště v nákupní galerii Šantovka, tržnici i okolní ulice a zaparkovat se řidičům nedaří ani v centru.

Vatra, koncerty a rej. Blíží se pálení čarodějnic v Korunní pevnůstce

Rej masek, hořící vatra, koncerty i opékání špekáčků čeká v neděli 30. dubna na návštěvníky Korunní pevnůstky v Olomouci. Radio Haná zde bude pořádat tradiční pálení čarodějnic. Pořadatelé sestavili program pro všechny věkové kategorie.

Těžká srážka u Mohelnice: pět zraněných, mladou ženu vezl vrtulník

Při nehodě tří osobních aut nedaleko Mohelnice na Šumpersku se v pátek odpoledne zranilo pět lidí. Vážně zraněnou mladou ženu transportovali záchranáři do nemocnice vrtulníkem.

Olomoučanka zachránila život soupeři na Bobr Cupu, teď dostala Cenu fair play

Na loňský ročník litovelského Bobr Cupu, otevřeného mezinárodního mistrovství ČR v extrémním závodě tříčlenných štafet, Miroslava Plchová z Olomouce jen tak nezapomene.