Přestože postavení v tabulce napovídalo, že favoritem bude do soboty druhá rezerva Sigmy, dalo se očekávat, že zkušený kádr Holice vedený ostříleným Petrem Uličným se na svého městského rivala bude chtít vytáhnout a bude k vidění vyrovnané utkání.

Trenér juniorky a bývalý asistent Uličného u prvního týmu Sigmy Augustin Chromý poslal do středu pole Marka Kaščáka. Kapitán prvoligového týmu si totiž odpykával trest za čtyři žluté karty a stopky využil k návratu na holický trávník, odkud do velkého fotbalu před čtyřmi lety přišel.

Na straně HFK zase do utkání nastoupil někdejší stoper Sigmy nebo Hansy Rostock Michal Kovář, nebo další obránce s prvoligovými i evropskými zkušenostmi Radim Kopecký.

A byl to právě posledně jmenovaný, kdo ve 21. minutě otevřel skóre utkání. Brazilský středopolař Costa přetáhl svůj rohový kop na zadní tyč, kde našel hlavu Kopeckého a Holice šla do vedení.

Sigma mohla litovat, že krátce před tím nevyužil svoji vyloženou šanci Aleš Krč, který ztroskotal na výborném brankáři Šromovi. Ten svůj tým v zápase podržel ještě několikrát a zaslouženě si vychytal čisté konto.

„V prvním poločase nám hodně pomohl, Sigmě chytl dvě gólové situace,“ chválil jednadvacetiletého gólmana trenér Uličný.

Ale nenudil se ani Šromův kolega v protější brance, Martin Šustr musel po změně stran v 58. minutě likvidovat šanci holickému talentovi Jaroslavu Grézlovi a o deset minut později měl na své straně štěstěnu, když po jednom ze soubojů zůstal ležet na zemi, rozhodčí ale hru nepřerušil a Zedníček nepochopitelně netrefil osamocenou bránu.

Další skvělý zákrok si připsal Šustr v 76. minutě, kdy vytáhl ladně točený Costův přímák z třiadvaceti me­trů.

HFK ve druhé půli víceméně kontroloval hru a v 78. minutě se mu naskytla příležitost navýšit skóre. Záložník Filipský byl faulován Koutkem ve vápně a rozhodčí Chramcov nařídil pokutový kop.

Toho se ujal tradiční exekutor Jaromír Lukášek, dal zapomenout na dvě neproměněné penalty HFK ze dvou posledních kol a konečný výsledek stanovil na 2:0.

„Hráli jsme s druhým týmem tabulky, další kolo hrajeme s prvním ve Znojmě.Po prohře v Kroměříži jsme si dali přípravu víc kondiční, z toho možná pramenily křeče,“ vrátil se domácí kouč Uličný k závěru zápasu, kdy hned několik jeho svěřenců bojovalo s přílišnou únavou v nefotbalových polohách.

„Myslím si, že jsme po naší brance byli lepším týmem, a v závěru jsme velmi dobře podrželi balon, vznikaly z toho i šance. Dali jsme dva góly, soupeř žádný, takže nakonec to musím hodnotit jako bojovné utkání s velmi dobrým soupeřem, ale vyhráli jsme zaslouženě,“ dodal Uličný.

„Prohráli jsme, protože jsme udělali chybu při bránění stadardní situace a to nám soupeř potrestal,“ analyzoval po utkání trenér juniorky Chromý.

„Věděl jsem, jak má Holice silné standardky, a nebýt té chyby, musel bych kluky pochválit, protože jsme je jinak do ničeho nepustili. Naopak jsme v prvním poločase měli jednoznačně jít do vedení 2:0,“ litoval nevyužitých šancí.

„Jakmile to bylo o dvě branky, tak byli zkušení hráči Holice ve výhodě a bylo vidět, že to dohrají v klidu, uzavřel kouč béčka Sigmy.

1. HFK Olomouc – SK Sigma Olomouc B 2:0 (1:0)

Branky: 21. Kopecký, 78. Lukášek (p. k.). Rozhodčí: Chramcov – Pochylý, Hulcký. ŽK: Čtvrtníček – Štěpán, Koutek. Diváků: 311.

1. HFK Olomouc: Šrom – Kopecký, Lukášek, Zlatohlavý, Vajda – Costa (89. Krejčí), Kovář, Filipský (83. Dadák), Čtvrtníček – Zedníček, Grézl (61. Šturma). Trenér: Petr Uličný.

SK Sigma Olomouc B: Šustr – Koutný, Ulma, Hajčík, Koutek – Štěpán, Kaščák, Šichor (82. Kučera) , Šindelář, Krč (76. Chlebek) – Vašíček (61. Nekuda).