Pak z pavučiny deficitů vymotal údaje, s nimiž táhne do boje za zprůhlednění svazových financí. Účetnictvím ČMFS podle něho nikdy neprošlo 3,1 milionů švýcarských franků (ke včerejšku jde o víc jak 51 milionů Kč, pozn. red.) odměn od UEFA.

„Ty peníze nejsou ani na svazu, ani ve STESu a ani je nemá UEFA. Prostě se nějak ztratily,“ hřměl Kubíček. Na otázku Deníku, co by se stalo, kdyby přišel audit a kontrola z finančního úřadu, dlouho mlčel. „Nechci domýšlet, jaký by to mělo důsledek.“

Vyjádření Jaroslava Vacka, místopředsedy svazu a šéfa financí, se včera nepodařilo získat. Už dříve uvedl: „Nevím, jak k těm číslům přišel.“

Výkonný výbor svazu měl včera řádnou schůzi, měl projednávat finanční krizi „Ale devět členů ze třinácti se na poslední chvíli záhadně omluvilo,“ pokrčil rameny Dalibor Kučera, předseda Řídící komise pro Moravu. Jednání tak nemohlo svolat na leden nevolební valnou hromadu, požadovanou zástupci okresů.

Tak jen další obvinění: Alexander Károlyi, šéf disciplinární komise, měl v roce 2006 dostat výborem neschválenou částku 345 tisíc Kč za dobrou práci. O rok dříve 715 tisíc. Károlyi oponuje: „Jde o subjektivní a stále se opakující nařčení. Podal už sedm trestních oznámení a příslušné orgány neshledaly nic nelegálního. Nejde o odměny, ale o plnění smluv.“

Peníze prý svaz dluží i reprezentantům. Za MS 2006 měli hráči dostat dohromady 55 milionů korun jako odměnu. Ale svaz poslal pouze 33,5 milionů. „A jelikož je pokladna prázdná, nevíme, kde vezmeme zbytek,“ říká Kubíček.

Podle něho se ale každý účastník posledních dvou velkých turnajů radoval z hodinek Rolex v ceně cca 120 tisíc korun. „Nákup v hodnotě 4,5 milionů zprostředkovala firma Coloseum paní Bendlové (ženy bývalého hejtmana z ODS, pozn. red.)…“