VYBERTE SI REGION

Dva góly v Plzni Sigmě na vítězství nestačily. Rozhodne odveta

Plzeň, Olomouc – Po pěti dnech proti sobě opět nastoupili fotbalisté Sigmy a Viktorie Plzeň. Oproti sobotnímu ligovému zápasu však na sebe narazily dvě zcela odlišné základní jedenáctky, které západočeskému publiku nabídly šest branek. Čtyři z nich padly do sítě Hanáků, a tak bude muset Olomouc za dva týdny na Andrově stadionu vyhrát o dva góly, ale inkasovat maximálně dvakrát.

2.3.2016

Plzeň v úvodním pohárovém čtvrtfinále vyzrála na OlomoucFoto: ČTK/Pavel Němeček

„První poločas jsme nebyli agresivní, aktivní a udělali jsme chyby. Takové mužstvo jako Plzeň to dokáže využít. V druhé půli už jsme se výrazně zvedli, mohli jsme skórovat víckrát, bohužel se ukázala kvalita domácích, kteří ty klíčové situace ve vápně řeší s větším klidem," uvedl trenér Sigmy Václav Jílek.

A není divu, že nebyl spokojen s první pětačtyřiceti­minutovkou. Plzeňští totiž po půlhodině hry vedli už o dvě branky. Nejdříve se poprvé
v dresu Viktorie trefil mladý bek Aleš Matějů přesně mezi nohy devatenáctiletého brankáře Štěpána Spurného a poté se z brejku prosadil křížnou střelou Jan Holenda.

Druhý poločas se Jílkovi zamlouval

Do druhé půle však Olomoučtí vtrhli jako pokropení živou vodou a výsledkem bylo brzké snížení. Krásný Malcův pas od levé postranní čáry si zpracoval Michal Ordoš, udělal blafák Bolkovi a uklidil míč do prázdné brány. Vyrovnat mohli Štěpán či Ševčík, ale nebyli přesní.

„Největší rozdíl byl opět
v proměňování šanci, nedokážeme to dotáhnout do konce," mrzelo Jílka.

Zákonitostně se tak skóre měnilo na druhé straně, když po pěkné kombinaci propálil Spurného druhými jesličkami v zápase Michael Krmenčík.

„Na hřišti jsme až na malé chyby dominovali, zápas jsme měli pod kontrolou," řekl střelec, který se do Plzně vrátil z hostování v pražské Dukle.

V 75. minutě však ve vápně domácích zbytečně Kopic fauloval střídajícího Chorého
a Sigma po dlouhé době kopala penaltu. K ní se postavil Jakub Plšek a s přehledem snížil na rozdíl jediné branky.

„Nikdo nebyl určený, ale já jsem si věřil, tak jsem si vzal míč. Gólman šel celkem brzo dolů, takže jsem věděl, kam to dám," okomentoval situaci střední záložník hostů.

Tečku za utkáním udělal šest minut před koncem Jan Kovařík, který zakroutil svůj přímý kop přesně k zadní tyči a upravil na konečných 4:2 pro Plzeň.

V odvetě musí Sigma vyhrát o dva

Hanáci tak doplatili na slabou produktivitu, herně se však favoritovi i s velkým počtem změn v sestavě minimálně vyrovnali. „Myslím, že to kluci, kteří dostali šanci, zvládli. Bylo to velmi slušné utkání
s dobrým tempem, za druhý poločas mužstvo pochválím," uvedl Václav Jílek, jehož mužstvu by v odvetě k postupu stačila výhra 2:0 i 3:1 vzhledem ke svěma nastříleným brankám na hřišti soupeře. Za stavu 4:2 by na řadu přišly penalty.

Domácího kouče Karla Krejčího těšil především dvoubrankový náskok. „Byl to trošku jiný zápas než ligový, více se útočilo, takže pro diváky asi zajímavá podívaná. Výsledek je dobrý základ do odvety, máme na čem stavět," uzavřel trenér Viktorie.

Viktoria Plzeň – Sigma Olomouc 4:2 (2:0)

Branky: 10. Matějů, 31. Holenda, 65. Krmenčík, 84. Kovařík – 57. Ordoš, 75. Plšek z pen. Rozhodčí: Berka – Kříž, Koval. ŽK: Kopic. Diváci: 3830.

Plzeň: Bolek – Rajtoral, Hejda, Hubník, Matějů – Hořava (59. Hrošovský), Vaněk – Petržela (69. Kovařík), Holenda, Kopic – Krmenčík (76. Ďuriš). Trenér: Karel Krejčí.

Sigma: Spurný – Štěpán (69. Hladík), Rode, Šindelář, Falta (59. Vepřek) – Zahradníček, Plšek, Ordoš, P. Ševčík, Moulis – Malec (61. Chorý). Trenér: Václav Jílek.

Autor: Michal Kvasnica

2.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Devatero originálních adventních trhů

S blížícími se Vánocemi zaplavují náměstí evropských měst stánky s rozmanitými vánočními dárky, dekoracemi i místními specialitami. Ne všechny adventní trhy ale nabízejí tu samou atmosféru. Vánoční atmosféra se dá zažít i za polárním kruhem, pod zemí či na vodě, zjistil hotelový vyhledávač trivago.cz.

Pohled na barokní Olomouc z Tabuláku. Univerzita vystavuje neznámou vedutu

Olomouc – Unikátní výtvarné dílo, vzácnou vedutu barokní Olomouce představí ve středu odpoledne Univerzita Palackého v Olomouci veřejnosti. K vidění bude na výstavě v univerzitním Informačním centru a obchodě UPoint na Horním náměstí.

Hygiena genitálií na škole v přírodě? V pořádku, potvrdila dětská lékařka

Olomouc – Okresní soud v Olomouci otevřel případ učitelky Vandy Fabianové, kterou nařklo vedení základní školy v Tršicích v podstatě ze sexuálního obtěžování prvňáků na květnovém pobytu na škole v přírodě na Jesenicku. Na soud se obrátila sama Fabianová. Nehodlá se smířit s pošpiněním jména a vyhazovem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.