Druhá sestava Sigmy dvakrát skórovala, ale prohrála

Brno -Pouze dvě utkání stačili fotbalistům 1. FC Brno, aby se kvalifikovali do čtvrtfinále Tipsport ligy. Po výhře nad Zlínem 1:0 porazili v zápase bohatém na góly Olomouc 4:2. Vítězství v „brněnské“ skupině D jim tak už nikdo nemůže vzít. Příští sobotu s Dubnicí už půjde pouze o formalitu.

10.1.2009

Útočník Sigmy Jakub Petr se dere do šestnáctky.Foto: DENÍK/Petr Pelíšek

Duel s Olomoucí se však pro brněnské mužstvo nevyvíjel od počátku dobře. Nejprve sice ohrozil olomouckou branku Čoupek, ale už v 19. minutě poslal Hanáky do vedení Pospíšil. Ten využil srážku gólmana Bureše s obráncem Paškem, který musel vystřídat.

Brno poté sice přebralo otěže, ale Borák minul a Živný z velké dálky trefil břevno. Domácí vyrovnali až čtyři minuty před koncem, když centr Kalivody prosvištěl až do branky.

Po změně stran se záhy ujali vedení znovu Olomoučtí, když centrovaný míč poslal do vlastní brány Jílek. Svěřenci Miroslava Beránka po inkasovaném gólu hýřili aktivitou a v 69. minutě agilní Čoupek s přispěním hostujícího Petra vyrovnal.

O čtyři minuty později se Petr s Čoupkem utkali znovu. Hanácký fotbalista fauloval brněnského beka v šestnáctce a Brazilec Elton Lira s přehledem proměnil penaltu – 3:1.

„Bylo to krásné utkání v tomto ledovém maratónu. Naši mladí hráči ukázali, že máme na čem stavět. Ale udělali jsme hodně chyb a Brno polovinu využilo,“ uznal po zápase olomoucký kouč Zdeněk Psotka.

Brněnští hráči mohli v závěru přidat ještě několik branek. Ale ve vyložených pozicích selhali Kalivoda, Došek i Šural. V množství příležitostí se přece jen ujal další pokus Doška, který tváří v tvář Bártovi zachoval chladnou hlavu 4:2.

„Hrálo se na riziko a Olomouc hrozila z brejků. Jsem rád, že naši hráči vzali utkání poctivě a předvedli několik pohledných akcí,“ uvedl Beránek.

1. FC Brno – SK Sigma Olomouc 4:2 (1:1)

Branky: 41. Kalivoda, 69. Čoupek, 73. Lira z pen., 83. Došek – 19. Pospíšil, 58. vlastní Jílek.

1. FC Brno: Bureš – Pašek (24. Buchta), Dvorník, Živný, Čoupek (83. Nosko) – Urban (46. Borák), Kalivoda (69. Paděra), Jílek, Lira – Vrána (46. Šural), Došek.

Sigma Olomouc: Bárta – Ulma (56. Machalický), Komárek, Hudec, Heidenreich – Pospíšil, Nuc, Štětina (69. Šichor), Nepožitek, Petr – Doležal (80. Nekuda).

Autor: Jaroslav Kára