Dolany se na vyrovnání se Zlatými Horami nadřely

Dolany, Zlaté Hory – Počítáme-li i jarní část uplynulé sezony, prodloužili fotbalisté Zlatých Hor svou sérii neporazitelnosti v krajském přeboru již na šestnáct utkání v řadě.

22.8.2011

Fotbalisté DolanFoto: DENÍK/Martin Dostál

Naposledy podlehl tým z městečka na polských hranicích v úvodním jarním kole minulého ročníku v Přerově, od této doby pak sbírá jen vítězství a remízy.

„Každopádně se budeme snažit, abychom tuto povedenou bilanci ještě trochu prodloužili, ale bude to těžké, i následující dva zápasy hrajeme venku,“ prozradil po nerozhodném výsledku v Dolanech trenér Zlatých Hor Milan Biedrava.

Jeho tým měl v nedělním klání na Olomoucku možná o něco blíže k výhře než protivník, hosty však mohou mrzet dva zásadní faktory: smůla v koncovce a nešťastný vlastní gól zkraje druhé půle.

„V úvodu asi měli více ze hry domácí, neboť my jsme hráli hodně zezadu a nebyli tolik aktivní,“ řekl posléze k samotnému duelu Biedrava, jehož celek si přesto do poločasu vypracoval náskok.

Ve 36. minutě zahrávali hosté standardku, po níž domácí nedůrazně odhlavičkovali míč znovu na kopačky soupeře, jenž po několika rychlých kombinacích skóroval zásluhou Škodovy levačky.

Jenže na začátku druhého dějství Karlík zazmatkoval v šestnáctce a místo odkopu smolně poslal balon do vlastní sítě a uzavřel tím skóre, které se nezměnilo ani přes několik dalších šancích hostů v závěru hry.

„Myslím si, že sedmdesát minut jsme byli lepším týmem. Zlaté Hory mě překvapily tím, že se hlavně bránili. Navíc daly gól ze standardky a tak hrály, co potřebovaly. Vyrovnanání nás stálo hodně sil,“ řekl trenér Dolan Jiří Navrátil.

V závěrečné dvacetiminutovce se však karta obrátila. Hned dvakrát šel sám na dolanského gólmana Charalambidis, pak zlatohorští orazítkovali tyč. V 85. minutě navíc bombu Vaclíka jen se štěstím vytěsnil domácí brankář na roh.

„Soupeř začal chodit do brejků a měl několik velmi dobrých šancí, takže nakonec můžeme být rádi, že jsme nedostali druhý gól. Celkově bych řekl, že je remíza spravedlivá,“ řekl Navrátil.

Souhlasil s ním i jeho protějšek.

„Šancí jsme měli opravdu dost, i když soupeř také několikrát nebezpečně zahrozil. Je to škoda, mohli jsme vyhrát, ale na druhou stranu bod bereme. Stále držíme neporazitelnost, týmu se daří, kluci jsou v pohodě, takže zatím můžeme být spokojení,“ dodal na závěr Milan Biedrava.

FC Dolany – FK Zlaté Hory 1:1 (0:1)

Branky: 49. Karlík vl. – 36. Škoda. Rozhodčí: Kopecký – Řezníček, Reich. Diváků: 100.

Dolany: Benčík – Čapek (86. Hradil), Penc (78. Bezecný), Novák, Václavík – Bergmann – Zapletal, Duda (80. Dlabal), Holly, Zachar – Štefek. Trenér: Jiří Navrátil.

Zlaté Hory: Švrčina – Martinka, Škoda, Křivan, Karlík – Charalambidis, Minka, Chovan, Plhák (82. Petroš) – Vaclík, Sklenařík (63. Šos). Trenér: Milan Biedrava.

Další proměna olomouckého bazénu: chystají moderní vanu, povrchy i tribuny

Znásilnění mladé ženy v Olomouci: už chytili podezřelého, oběť si vybral náhodně

Muže podezřelého ze znásilnění mladé ženy v Olomouci zadržela policie v noci ze středy na čtvrtek. Týden po činu, který se stal v noci v olomoucké čtvrti Hodolany.

Kam o víkendu? Na festival jídla, běh s klokanem i pivní maraton

Pravidlená porce tipů na zajímavé víkendové akce na Olomoucku.

Prokletí trvá. Mora ztratila vedení s Hradcem po sporném gólu

FOTOGALERIE / Černou sérii s Hradcem olomoučtí hokejisté opět neprolomili. Po dvou třetinách sice vedli 1:0, ale nakonec prohráli 1:3. Vítězný gól Hradce byl hodně sporný.