Sigma od začátku lépe kombinovala a snažila se najít recept na aktivní obranný blok hostí.

Prvnímu, kterému se to podařilo, byl ve 14. minutě Hála, který po narážečce se Šindelářem pronikl do pokutového území a jeho přízemní střela skončila v síti.

Hned vzápětí se ve velké šanci ocitl Tomeček, ale jeho střela byla velmi nepřesná.

Hosté byli nebezpeční především ze standardních situací a rychlých protiútoků a po jednom z nich Sigma pykala. Po dlouhém výkopu a nedorozumění v domácí obraně fauloval brankář Karabina hradeckého útočníka a nařízený pokutový kop proměnil Faltus – 1:1.

Domácí hráči ani po inkasovaném gólu neznervózněli a drželi se své přízemní nátlakové hry. Ta jim přinesla zasloužené ovoce ve 33. a 37. minutě, kdy Vavřík a po něm premiérově Nešický překonali hostujícího brankáře.

Ve druhé půli se začala projevovat lepší fyzická připravenost domácích. Hradečtí již nestačili dostupovat ke svým protihráčům tak těsně jako v prvním poločase a skóre začalo narůstat.

Ve 49. minutě si Tomečkův centr srazili hosté sami do vlastní sítě. V 55. minutě se po přihrávce Šindeláře nádherně uvolnil Vašíček a prostřelil brankáře Koubka.

V 77. minutě padl nejhezčí gól utkání, když po ukázkové akci Hály s Vašíčkem nekompromisně zavěsil Rolinc – 6:1. Poslední branka padla tři minuty před koncem. Pas Nešického zpracoval Vašíček, pohrál si s celou obranou hostí a uzavřel gólový účet. (bot)

SK Sigma Olomouc – FC Hradec Králové 7:1 (3:1)

Branky: 14. Hála, 33. Vavřík, 37. Nešický, 49. vlastní, 55. a 87. Vašíček, 77. Rolinc – 21. Faltus z pen.

Sestava Sigmy: Karabina – Přikryl (69.Soušek), Bednář, Talián, Hála – Šindelář (K), Pospíšil, Nešický – Vavřík (60.Alexa), Vašíček, Tomeček (60.Rolinc). Trenér: Václav Jílek.