Devatenáctka Sigmy remizovala v derby s Baníkem

Olomouc – V derby devatenáctek se tentokrát soupeři rozešli smírně. Sigmě patřil první poločas, ve kterém se i dostala do vedení, Baník ale po přestávce herní i gólové manko dohnal.

30.5.2010

Devatenáctka Sigmy v modrémFoto: DENÍK/Martin Dostál

FC Baník Ostrava – SK Sigma Olomouc 1:1 (0:1)

Celý první poločas patřil Sigmě. První vážnější příležitost měl Rolinc, který hlavičkoval po Pančochářově rohu těsně vedle domácí brány. Ten samý hráč si spravil náladu o chvíli později, kdy jeho prudkou střelu z dvaceti metrů nedokázal brankář Baníku ztlumit.

Olomoucká devatenáctka nadále pokračovala v aktivitě a držela domácí na jejich polovině. Vinou špatných řešení v předfinální části však bylo vyložených šancí poskrovnu.

Za zmínku stojí jenom výhodné pozice Alexi a Pančocháře. Stínem první půle bylo zranění mládežnického reprezentanta Plška, který musel po úderu do hlavy odstoupit s podezřením na otřes mozku.

Úvod druhého poločasu byl pro hosty velmi smolný. Vavřík chtěl sklepnout střílený centr hrudí brankáři Karabinovi, ale jeho přihrávka skončila až v síti olomoucké branky – 1:1.

Baníku vlil tento gól krev do žil a převaha Sigmy již nebyla tak výrazná. Ve fyzicky náročném utkání hráčům ubývaly rychle síly, zvětšoval se prostor pro kombinaci a přibylo také šancí na obou stranách.

Oba brankáři ale byli ve všech případech na svém místě a další gól již nepadl. V hektickém závěru dohrávala Sigma kvůli zraněním hráčů v deseti a musela čelit nepříjemným útokům Baníku.

Všechny nebezpečné situace však zažehnala a v samém závěru mohla naopak strhnout vítězství na svou stranu. To postupoval Bernard z levé strany na brankáře, ale vracející se obránce mu míč v poslední chvíli ukopl, a tak utkání skončilo remízou.

V dalším kole zavítá do Řepčína tým Slavie Praha. Utkání se hraje v sobotu 5. června od 13 hodin.

Branka: 47. vlastní – 15. Rolinc.

Sigma Olomouc: Karabina – Vavřík, Šindelář, Bednář, Talián – Nešický, Plšek (20. Bernard), Pančochář – Alexa, Rolinc (70. Tomeček), Kostorek (79. Holub). Trenér: Václav Jílek.