Paráda z Nových Sadů! Čtyřgólový Papica zničil Zlaté Hory

Olomouc – Nováček krajského přeboru z Nových Sadů zvládl bravurně svoji domácí premiéru. Olomoucký tým rozstřílel Zlaté Hory 5:0, největší podíl na tom měl kapitán Vilém Papica, který dal čtyři góly a na pátý přihrál.

17.8.2013

Fotbalisté Nových Sadů Foto: DENÍK/Miroslav Mazal

Prvních dvacet minut to přitom na jednoznačnou záležitost nevypadalo, domácí ale nakopl vedoucí gól, který z dorážky zařídil Papica. Kapitán Nových Sadů o chvíli později odcentroval na Melichárka, jenž z voleje zvýšil na poločasových 2:0.

„První poločas jsme prodrbali. Měli jsme stoprocentní šanci, kterou jsme neproměnili, možná by se to vyvíjelo trošičku jinak. Náš výkon byl ale slabounký, chyběl tam důraz a agresivita," mrzelo trenéra Zlatých Hor Jiřího Silného.

Na začátku druhé půle předvedl nevídanou věc Melichárek, který obešel gólmana, jenže z malého vápna trefil pouze tyč prázdné branky. Domácí celek, který od 65. minuty hrál přesilovku, to ale vůbec nemuselo mrzet. V 76. minutě se z hranice šestnáctky trefil Papica, který vstřelil pojišťovací gól na 3:0.

Další gólovku domácích zazdil Vacek. O chvíli později ale přišel centr Koppa a přesná hlavička Papici, který se mohl radovat z hattricku.

To ale nebylo vše. Čtyři minuty před koncem centroval Urbánek a zakončovat nemohl nikdo jiný než „Vilda" Papica, jenž uzavřel skóre na konečných 5:0.

„Byl to jednoznačný zápas. Po zásluze jsme vyhráli a měli jsme ještě daleko víc vyložených šancí. Byl to výborný výkon, jsem maximálně spokojený jak s výsledkem, tak s předvedenou hrou," prohlásil domácí trenér Karel Trnečka. „Věděl jsem, že soupeř jenom nakopává dlouhé balony a vůbec nekombinuje. Připravovali jsme se na standardní situace soupeře, ale ani z nich nehrozili. Soupeře jsme nepustili do žádných šancí," těšilo Trnečku.

Jeho protějšek byl pochopitelně z odevzdaného výkonu svých svěřenců zklamaný. „Od vyloučení za stavu 2:0 se jenom dohrávalo a byla to jenom otázka skóre, jak to dopadne. Já už jsem potom rezignoval a nechtěl jsem na hráče ani křičet, protože to už nemělo význam. V obraně to byla katastrofa, hráli jsme hloupě a naivně," dodal trenér Zlatých Hor Jiří Silný.

FK Nové Sady – TJ Zlaté Hory 5:0 (2:0)

Branky: 24., 76., 82. a 86. Papica, 33. Melichárek. Rozhodčí: Dorušák – Křepský, Ráb. ŽK: Šrom – Jančík, Plhák. ČK: 65. Jančík.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Dvořák, Vacek, Maliňák – Režný (74. Novotný), Škoda, Andreev (82. Urbánek), Šrom (70. Blaha) – Melichárek, Papica. Trenér: Karel Trnečka.

Zlaté Hory: Kamisch – Malý, Škoda, Karlík, Petroš – V. Charalambidis, Plhák (79. Zálešák), Křepelka, Jančík – Navrátil, Burian (46. Bruckner). Trenér: Jiří Silný.

Na krajském úřadě přibudou úředníci, vzniknou dva nové odbory

Krajský úřad Olomouckého kraje se na podzim rozroste o dva nové odbory, o odbor kultury, památkové péče a sportu. Vznikne také odbor informačních technologií.

Bylo vedro, masivní dělení sinic se dalo čekat

/ROZHOVOR/ Člověk by se na sinice neměl moc zlobit, když se zasloužily o to, že je na Zemi život. Jenže když je jich moc uprostřed prázdnin ve vyhledávané rekreační nádrži a na teploměru jsou třicítky? Podle mikrobiologů se právě vzhledem k vedru dal očekávat masivní výskyt těchto jednoduchých fotosyntetizujících prokaryot na vodní nádrži Plumlov. Šok to pro odborníky nebyl.

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Orli končí, nahradí je BK Olomoucko

O finančních potížích basketbalového týmu Orli Prostějov se vědělo už dlouhou dobu. Klub, který předminulou sezonu skončil na čtvrtém místě v nejvyšší soutěži a v té minulé právě díky finančním potížím málem sestoupil, nyní definitivně končí.