Chválkovičtí udělali důležitý krok k záchraně

Olomouc - Těžký úkol měli Chválkovičtí v utkání I.B třídy na domácím hřišti. Potřebovali bodovat, ale do Olomouce přijel tým z páté příčky tabulky a v podstatě tak byl papírovým favoritem v utkání.

27.5.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

SK Chválkovice – Sokol Paseka 3:1 (1:0)

Hosté hned v úvodu předvedli, že nejsou žádná ořezávátka. V průběhu čtvrté minuty kopali tři rohy a domácí obrana byla v plné permanenci. V sedmé minutě měl gólovku P. Vojtášek, pohromu odvrátil gólman Krejčí včasným vyběhnutím. V 11. minutě měli domácí první výhodu rohového kopu.

Nebezpečný míč Ihnáta si gólman hostů Horák srazil do vlastní branky a domácí se tak velmi lacino dostali do vedení. Hosté první gól nezlomil a dále udávali tón hry.

Ve 20. minutě J. Vojtášek vystrašil pěknou střelou z dálky domácího gólmana a stejný hráč dostal ve 38. minutě míč za obranu, šel sám na Krejčího, ale jeho střelu stačil Nestrojil vykopnout z opuštěné branky. Minutu před změnou stran měli domácí možnost dát druhý gól.

Ve vápně byl faulován Spáčil, ale Gastovu střelu ze značky pokutového kopu gólman Horák lapil. Z protiútoku měli další šanci k vyrovnání hosté, ale pěknou přihrávku J. Vojtáška poslal Vymětalík těsně vedle. Krátce po otevření druhé části hry měl šanci opět J. Vojtášek, Krejčí jeho střelu odvrátil na roh.

V 65. minutě se ke střelbě dostal domácí Kováč, ale jeho střela měla jen propagační charakter. O dvě minuty později předvedli domácí pěknou akci, Gasta našel ve finále na hrotě Zahradu a ten zkušeně skóroval – 2:0. Kontaktní gól přišel po minutě hry, když vyšla bratrská spolupráce Vojtášků.

Po přihrávce Petra mířil přesně Jaroslav. V 73. minutě mohlo být srovnáno, ale střelu P. Vojtáška vytáhl Krejčí na tyč a míč skončil v zámezí. V 76. minutě měli pro změnu šanci domácí.

Spáčilovu hlavičku vytáhl Horák bravurně na roh, ale domácí se přece jen radovali. Z následného rohového kopu Gasty se hlavou trefil Pítr -3:1. V poslední desetiminutovce hosté rezignovali a domácí ovládli dění na trávníku. Skóre se však již nezměnilo.

Branky: 11. vlastní, 67. Zahrada, 77. Pítr – 69. J. Vojtášek. Rozhodčí: Miroslav Kořistka. ŽK: Spáčil, Nestrojil, Zahrada, Opletal, Ihnát – P. Vojtášek, J. Vojtášek, Laurin, M. Slavík.
Chválkovice: Krejčí – Zahrada, Ihnát, Pitr, Nestrojil - Britaňák, Kováč (84. Bubeník), Vávra, Gasta - Spáčil (88. Zapletal), Opletal (70. Odstrčil). Trenér Oto Vyskočil.
Paseka: Horák – Špitt, Jan Kučera, Laurin, M. Slavík - Hloušek (46. Pěnčík), P. Vojtášek, Z. Slavík (78. O. Vojtášek), Jiří Kučera - J. Vojtášek, Vymětalík (46. Moravec). Trenér Jaroslav Vojtášek.

(bin)

27.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Dopravní nehoda v obci Vranovice-Kelčice.
3

Úterní odpoledne ve znamení nehod, vyžádaly si celkem osm zraněných

Jiří Texl
4

Texl chtěl skončit s fotbalem, teď září: Tlak necítím, prostě se bavím

Využíváte wi-fi lavičky v Olomouci? Statistiky hlásí tisíce připojení

ANKETA / Trojice chytrých laviček, které v Olomouci nabízejí možnost bezdrátového připojení k internetu či nabíjení mobilního telefonu, se ujala.

Další větrný park nad Olomoucí dostal povolení

ANKETA / Větrný park Jívová má zelenou. I když jak se to vezme.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Fronty na Sigmě zaskočily pořadatele a zlobily fanoušky. Nestihli góly

Fronty před branami Androva stadionu v Olomouci stály ještě po začátku nedělního zápasu. Fotbalisté Sigmy porazili brněnskou Zbrojovku 3:0, někteří fanoušci však měli tu smůlu, že neviděli jediný gól.