Chválkovice opět propadly ze střelby

Olomouc -Zatímco v prvním kole prohráli Chválkovičtí poměrně vyrovnaný duel, s Dubem měli evidentně více ze hry, ale opět skončili na štítě. Mizerná střelba je připravila o cenné body.

18.8.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Hostům pro zranění chyběla téměř polovina základu (Hegr, Oháňka, Vymazal, Rychlý, Zbořil) a očekávali, že to ve Chválkovicích nebudou mít jednoduché. Úvodní minuty tuto prognózu naplnily.

Domácí, ač také postrádali několik borců (Gasta, Ostrčil, Pavlinec, Spáčil), byli aktivnější směrem dopředu, několikrát ohrozili branku hostů, ale gólman Skoupil přesto příliš mnoho práce neměl.

Hosté zamířili mezi tyče poprvé až ve 33. minutě, když se střelou z dálky prezentoval Vaňák. Obraz hry se nezměnil ani na začátku druhé půle. Domácí přidali ke třem rohovým kopům z první půle do šedesáté minuty další čtyři, ale branku se pokusil ohrozit jen Zahrada. Jeho střela však neměla ani propagační charakter.

Hosté si uvědomili, že platonickou převahu Chválkovic lze poměrně snadno udržet na uzdě, vysunuli na půlící čáru dvě číhající tykadla a čekali na příležitost. Hra na brejky přinesla oživení hry a diváky přece jen vytrhla z letargie. Dvakrát se dostal do slibných šancí Šálek, ale ten chyby domácí obrany nepotrestal.

Rozuzlení přinesla 78. minuta. Domácí faulovali na polovině Dubu, míč si na přímý volný kop postavil Vaňák a poslal padesátimetrový centr do vápna domácích, kde stačilo Reznerovi jen lehce změnit směr míče – 0:1.

Po obdržené brance Chválkovičtí ještě více přitlačili, počet rohových kopů zvýšili na dvanáct, ale gólmana hostů ohrozit nedokázali.

SK Chválkovice – Sokol Dub nad Moravou 0:1 (0:0)

Branka: 78. Rezner. Rozhodčí: Pavel Novák. ŽK: Ihnát – Šilha, Rezner, Kocián.
Chválkovice: Macek – Zahrada, Ihnát, Okleštěk, Mádr, Britaňák, Pokorný, Vávra, Kováč (86. Škárek), Pítr, Opletal (75. Bačík). Trenér Oto Vyskočil.
Dub: M. Skoupil – Šilha, Smolka, Pilný (65. Z. Skoupil), Zubal, Hronek, Šálek, Kocián, Došlík (12. Rezner), Jiruše, Vaňák. Trenér Ladislav Kučerňák.

Bouře v Moravské filharmonii: Žádná trička, jinak nejednáme, vzkázala radnice

Budeme s vámi jednat, ale bez triček. Tak by se dal shrnout závěr čtvrtečníí schůzky nespokojené části orchestru Moravské filharmonie Olomouc s vedením města.

AUTOMIX.CZ

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

V kině odmítli film o Babišovi. Totalita, reagují lidé

Vracíme se zpět do totality? Nebo právě odstartovala předvolební kampaň? Takové otázky se v Přerově vyrojily poté, co zdejší kino Hvězda odmítlo promítat dokumentární film o Andreji Babišovi.

Ze Žižkova náměstí zmizely lavičky, opět kvůli bezdomovcům

ANKETA / Olomouc si neví rady s nepořádnými bezdomovci. I proto vedení města přistoupilo k odstranění laviček na některých místech v centru.