Chválkovice v derby s Černovírem neuspěly

OLOMOUC - Domácí se od prvních zápasů podzimu v I. B třídě pohybují na chvostu tabulky a zisk tří bodů nad papírovým favoritem by pro ně byla výrazná vzpruha. Utkání však zahájili zakřiknutě, dostali dvě branky a přes solidní výkon v dalším průběhu hry na tři body nedosáhli.

6.11.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Koza

Hosté v úvodu utkání udávali tón hry, jak se na favorita sluší. Zaměstnávali obranu domácích a ve 14. minutě se dočkali první branky. Po rohovém kopu Vyroubala vyskočil nejvýše Brož. Domácí se dostali do první nadějné šance ve 23. minutě. Skórovat mohl Zahrada, ale gólman Žoch jeho střelu z úhlu vykryl. To hosté byli úspěšnější. Ve 31. minutě naservíroval Brož míč Smělému, který nádhernou střelou z hranice vápna na zadní tyč zvýšil vedení černovírského týmu.

Dvoubranková ztráta nakopla domácí k větší aktivitě, vyrovnali hru a za šest minut po obdržené brance zaznamenali kontaktní gól. Střelcem byl Zahrada, který dostal perfektní přihrávku na hrot od Britaňáka. Ve finále obešel i gólmana Žocha a pohodlně snížil na 1:2. I na začátku druhé půle byli aktivnější domácí. V 60. minutě šel Zahrada opět sám na branku hostů, byl faulován, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá…

O minutu později poslal střídající Spáčil pěkný centr Gastovi, jeho střelu odvrátila obrana na roh. Další čtvrthodinka patřila pro změnu hostům. Nejdříve měl tutovku Brož, ale otálel se střelbou a gólman Macek si své teritorium uhlídal. Další šanci měl v 76. minutě Lachnit. Střelu po pěkné přihrávce Franka však poslal vedle branky.

V touze po vyrovnání domácí v závěru opět tlačili, ale hosté hráli dobře pozičně a těsné vedení udrželi. Dokonce mohli v 89. minutě skórovat Vyroubalem, ale Macek jeho střelu vytáhl. Chválkovičtí podali solidní výkon, bodovat však nedokázali a propadli se opět na poslední příčku soutěže.

SK Chválkovice - Černovír 1:2 (1:2)

Branky: 37. Zahrada - 14. Brož, 31. Smělý. Rozhodčí: Ivo Antoníček. ŽK: Frank, Novák (oba Černovír). Diváků: 100.

Chválkovice: Macek - Zahrada, Ihnát, Pítr, Opletal (46. Spáčil) - Britaňák, Navrátil, Vávra, Gasta - Odstrčil, Zapletal. Trenér Oto Vyskočil.

Černovír: Žoch -Lachnit, Petrů, Brož, Géc - Frank, Novák, Vrána, Vyroubal - Smělý, Roubal (26. Chudáček, 87. P. Gaj). Trenér Martin Suchánek.

6.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Záchranáři pomáhají běžcům na olomouckém půlmaratonu 2017
25

Záchranka ošetřila na půlmaratonu přes 50 lidí, pět skončilo na urgentu

Tragická noc: auto smetlo mladého muže na D46, tři zranění po nárazu do zdi

Remíza a vítězství. Sigma má za sebou dvojzápas s Opavou

Fotbalisté SK Sigma Olomouc na úvod letní přípravy odehráli ve Slatinicích hned dvě utkání s druholigovou Opavou. V prvním Hanáci se Slezany remizovali, ve druhém je porazili i díky dvěma gólům Jakuba Yunise.