Sokol Chomoutov – Sokol Babice 3:3 (1:2)

První šanci měli již ve druhé minutě hosté. Nenápadná střela M. Krška se však jen otřela o tyč… Domácí odpověděli o dvě minuty později, ale tvrdou střelu Kubíčka gólman hostů dokázal vyrazit. Udeřilo v 17. minutě. Po přihrávce Bubeníčka otevřel skóre Popelka a domácí se ujali vedení. Hosty obdržená branka nepoložila. Naopak. Zvýšili tlak a po zbytek první půle měli více ze hry. Nejdříve ve 29. minutě nevyužili laxnost domácí obrany, když se zadarmo dostal k míči Dušek, ale naštěstí měl obávaný střelec hostů hodně vychýlenou mušku.

Vyrovnání přišlo až o čtyři minuty později. Dušek se dostal k míči zhruba třicet metrů od domácí svatyně, obešel dva hráče a nečekaně vystřelil ještě daleko za hranicí vápna. Jeho padáček v ose paprsků ostrého slunce možná domácí gólman neviděl a bylo srovnáno. Aby toho nebylo pro domácí málo, spáchal Sládek ve 40. minutě ve vápně faul a Duškova přesná střela z pokutového kopu znamenala vedení hostů.

Domácí mohli za minutu srovnat, ale po rohovém kopu Popelky nastřelil Kubíček jen břevno. Po přestávce byli útočnější domácí a vyplatilo se jim to. Po pěkné akci se po nepřesném odkopu babické obrany dostal míč k Popelkovi a jeho lehounká střela skončila v opuštěné brance – 2:2. V 70. minutě potáhl Petr Sedlář balón po pravém křídle, poslal krásný centr po zemi před branku a Trefilovi stačilo jen lehce změnit směr míče a domácí podruhé v utkání vedli. Vítězství jim však nebylo souzeno.

V 76. minutě po centru střídajícího Vlčka poslal neatakovaný Homola hlavou balón za záda Ovíska a bylo srovnáno. Hráči obou týmů s remízou nebyli spokojeni a útoky se přelévali z jedné strany na druhou až do konce zápasu. Jeden z posledních mohl být pro domácí osudný. Dušek z těžkého úhlu chtěl lobem překonat gólmana, ale míč posadil na horní část břevna… (bin)

Branky: 17. a 58. Popelka, 70. Trefil – 33. a 40. (p.k.) Dušek, 76. Homola. ŽK: Masař, Eliáš, Bubeníček – Mařinec. Rozhodčí: Aleš Koutný. Diváků: 100. Chomoutov: Ovísek – Masař, Vychodil, Sládek (61. Tempera), Eliáš, Krampol, P. Sedlář, Trefil, Popelka, Kubíček, Bubeníček. Trenér Jaroslav Kubíček. Babice: Čada – Niessner, Mařinec, Schneider, Homola, Vacula, T. Kršek (70. Vlček), Lindauer (84. Čech), Dokoupil, M. Kršek, Dušek. Trenér Petr Vlček.