Olomouc - Fotbalisté 1. HFK Olomouc ve 28. kole 2. ligy porazili doma Třinec 1:0. Jediný gól zápasu dal v 58. minutě záložník Peter Krutý. Ten rozhodl i výhře svého týmu i ve středečním utkání v Opavě (2:1).

24.5.2008

Záložník HFK Olomouc Peter Krutý si chystá míč.Foto: DENÍK/Petr Pelíšek

Domácí chtěli potvrdit tři body získané ve středu v Opavě. A začali aktivně. Ve 13. minutě brankář Lipčák vyrážel ránu Korčiána. Poradil si i se střelou Toporčáka ve 21. minutě. Domácí záložník zakončil své sólo ranou do šibenice, ale gólmana nepřekvapil.

Třinec zahrozil poprvé ve 30. minutě. První pokus Veselého brankář Doležal vyrazil. O dvě minuty později postupoval Veselý sám na branku, vybíhajícího gólmana obstřelil, jenže minul i odkrytou síť. Takže první půlka skončila bez branek.

Po přestávce začali domácí tlakem a z územní převahy také nakonec vytěžili gól. V 51. minutě se brankář Lipčák jen díval, jak se střela Krutého odráží od pravé tyčky. Sám střelec se dral k dorážce, byl sražen, ale rozhodčí pokutový kop nezapískal.

O sedm minut později se domácí dočkali. Krutý vypálil zpoza vápna a tečovaná střela skončila v brance. Holice se snažila předat druhou branku, hosté zase zlobit z brejků. Ale oba týmy byly v kombinacích hodně nepřesné.

Šest minut před koncem HFK podržel brankář Doležal, když po rohovém kopu vyrazil tutové hlavičky Veselého a Macečka.

„Měli jsme šance už v prvním poločase, kdy jsme mohli rozhodnout. Úkol vyhrát jsme splnili, soupeř nás ale pozlobil. Jsem rád, že jsme po dlouhé době, navíc tentokrát bez tří hráčů stabilního složení obrany, uhráli čisté konto,“ řekl trenér HFK Tomáš Uličný.

Vzhledem k trestům za karty nemohl počítat se zadáky Lošťákem, Josefíkem a Dadákem.

„Jsem zklamaný, protože se nám nepodařilo bodovat, i když možností ke vstřelení gólu jsme měli dost. Naše šance byly větší, než ta, ze které jsme inkasovali. Jenže bohužel se nám je nepodařilo lépe dohrát,“ řekl trenér Třince Miroslav Kouřil.

1.HFK Olomouc – FK Fotbal Třinec 1:0 (0:0)

Branka: 58. Krutý. Rozhodčí: Hrubeš – Drastík, Adámková. ŽK: Krutý, Korčián – Martinčík, Doubek. Diváci: 520.
1.HFK: Doležal – Lukášek, Kalvoda, Zlatohlavý, Jakubovič – Spáčil (73. Janeček), Ševela, Toporčák, Krutý (90. Smékal) – Korčián, Vodák (63. Hanzel). Trenér Tomáš Uličný.
Třinec: Lipčák – Lisický, Chlebek, Formánek, Martinčík – Malíř (78. Maceček), Lukšík (70. Ďurica), Hupka (88. Sostřonek), Konečník – Veselý, Doubek. Trenér Miroslav Kouřil.

Autor: Petr Pelíšek

24.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Areál Korunní pevnůstky v Olomouci se v neděli proměnil v Itálii. Zábavu tu našly děti i dospělí.
27

Italské speciality i zábava pro celou rodinu na pevnůstce

Olomoucký závod si dvaadvacetiletý Petr Zahradníček z Pardubic tak oblíbil, že si ho za poslední čtyři roky nenechal ujít ani jednou.
194

Je to zážitek, který si prostě musíte zopakovat, říká mladý běžec

Olomoucký půlmaraton 2017 - VELKÁ FOTOGALERIE. Najdete se?

Tisíce amatérských i profesionálních běžců zaplnily v sobotu ulice Olomouce. Osmý ročník Olomouckého půlmaratonu si nenechalo ujít 6 200 závodníků z devětačtyřiceti zemí, dalších 3 600 závodníků odstartovalo v nesoutěžním rodinném běhu.

Historické motocykly Jawa Pionýr, Babeta a moped Stadion se v sobotu proháněly ulicemi Horky nad Moravou na Olomoucku. První závod čtvrtého ročníku Fichtlfestu odstartoval ve 13 hodin.

Záchranka ošetřila na půlmaratonu přes 50 lidí, pět skončilo na urgentu

Více než padesátce závodníků na trati olomouckého půlmaratonu museli v sobotu pomoci zdravotníci záchranné služby.

Tragická noc: auto smetlo mladého muže na D46, tři zranění po nárazu do zdi

Ke dvěma vážným dopravním nehodám došlo v noci z pátku na sobotu, první z nich mladý muž nepřežil.