Hanáci se na Andrově stadionu v prvním poločase rozjížděli, přečkali několik šancí soupeře, dali jeden gól, ale ve druhém dějství už protivníka dokonale přejeli.

„Dnes jsme podali o moc lepší výkon, než minulý víkend ve Zlíně. Byl to přesně opačný výkon. Byli jsme agresivní, herní, soupeř chtěl také hrát, takže si myslím, že to byl výborný zápas z obou stran," prohlásil po vítězství 5:0 trenér Sigmy Josef Mucha.

„První půlka byla dobrá, ale druhá hrozná. To jsme úplně vypadli z role. Přestali jsme hrát fotbal a ve druhé půli nás už domácí přejeli. Zaslouženě vyhráli," konstatoval kouč Slovácka Jan Palinek.

Oba týmy nasadily do utkání několik hráčů z A-týmu a v prvním poločase se hrála poměrně vyrovnaná partie. Domácí dokázali otevřít skóre, když se po rohovém kopu uklidil míč do sítě Svozil.

Pak dvakrát zahrozili hosté, jenže při hlavičce Lukáše pomohlo brankáři Blahovi břevno a při střele Ondřejky vytáhl olomoucký gólman kvalitní zákrok.

Domácím se z několika šancí nepovedlo vedení navýšit a tak si v poločase do šatny nesli těsný náskok 1:0.

Ve druhém dějství už hrálo pouze jedno mužstvo. Tím byla Sigma, která Slovácko ztrestala hned čtyřikrát.

V prvním případě po akci Texla střílel do prázdné branky Chorý.

Další olomoucký gól měl na svědomí Petr Ševčík, který se zpoza hranice šestnáctky trefil přesně k tyči.

Potom postupoval Rolinc sám na gólmana, vystřelil do břevna a odražený míč do sítě uklidil znovu Chorý.

V závěrečných vteřinách utkání přidala Sigma po další chybě obrany Slovácka gól na 5:0, který zařídila unikající dvojice Adam Ševčík – Jakub Plšek. Druhý jmenovaný střílel pohodlně do odkryté branky a zpečetil olomoucké vítězství.

„Za stavu 1:0 nás podržel brankář Blaha, po druhé brance už jsme utkání dohráli. Byl to kvalitní zápas s kvalitním soupeřem na kvalitním hřišti, jsem spokojený," dodal olomoucký trenér Josef Mucha.

SK Sigma Olomouc B – 1. FC Slovácko B 5:0 (1:0)

Branky: 60. a 72. Chorý, 24, Svozil, 68. P. Ševčík, 89. Plšek. Rozhodčí: Mikeska – Cieslar, Dresler. ŽK: Chorý – Bartoš, Ťok, Ondřejka. Diváků: 90.

Sigma Olomouc B: Blaha – Texl, Svozil, Štěrba, Falta (70. Hýbl) – Schmidt (77. Holub), Habusta (79. Richter), Plšek, P. Ševčík – Rolinc (82. Stříž), Chorý (72. A. Ševčík). Trenér: Josef Mucha.

Slovácko B: Fryšták – Prajza, Trousil, Brečka, Šimko – Fojtášek (64. Kübl), Bartoš, Ťok (78. Machač), Ondřejka (78. Hanák) – Lukáš, Sadílek. Trenér: Jan Palinek.