Béčko Sigmy prohrálo i počtvrté, Hradec ovládl hřiště i ochozy

Olomouc – V neděli dopoledne se na Andrově stadionu odehrálo utkání 4. kola FNL mezi domácí Sigmou Olomouc B a Hradcem Králové. Hosté do utkání vstupovali jako desátý tým tabulky se ziskem pouhých dvou bodů. To olomoucká rezerva na tom byla ještě hůře, když se bez bodu krčila na posledním místě.

23.8.2015 2

Béčko Sigmy proti Hradci KrálovéFoto: DENÍK/Marek Valko

Oba týmy tak měly o motivaci postaráno.

Ačkoli v první půli byl zápas vyrovnaný, v té druhé dal Hradec tři góly a odváží si tak zasloužené vítězství 4:1.

Domácí trenér Augustin Chromý dostal k dispozici oba útočné hroty, kterými donedávna disponoval první tým – Václav Vašíček nastoupil v základní sestavě, zatímco Tomáš Chorý si zahrál poslední půlhodinu.

To Hradec Králové nechal pouze na lavici náhradníků exolomouckého Jana Javůrka, zatímco jeho defenzivu tužil navrátilec z německého Freiburgu Pavel Krmaš.

Votroci měli navíc v utkání k dispozici domácí prostředí díky skupině zhruba dvaceti aktivních fanoušků.

První desetiminutovka patřila domácí Sigmě, která si vypracovala hned tři šance, v té největší po kombinaci s Petrem Ševčíkem selhal Václav Vašíček.

Hradec poprvé zahrozil až v patnácté minutě, když pálil nepřesně Mareš, a postupně začal přebírat otěže zápasu.

Sigma poté měla pár brejkových situací, nebezpečně pálil z přímého kopu Falta, ale ke gólu tato snaha nevedla.

A tak udeřilo na druhé straně. V 38. minutě se Hradec prokombinoval až do šestnáctky, olomoucká obrana míč neodvrátila, až se na malém vápně otočil zcela volný Vlkanova a nedal gólmanovi Spurnému šanci.

Béčko Sigmy proti Hradci Králové

Druhý poločas začal ve velkém tempu.

První velkou šanci si vypracovala Sigma, ale Hladík střílel vedle. Poté hostující fanoušky téměř rozjásal Malinský, ale taktéž selhal.

Hradec si další gól schoval až do 61. minuty, kdy se střelou zpoza šestnáctky prosadil Daniel Trubač.

Hosté potom utkání ovládli a za další dvě minuty přidali třetí gól. Hlavu Vaněčka ještě Spurný skvěle vyrazil, ale proti dorážce úplně volného Pázlera byl bezmocný.

Trenér Chromý se poté pokusil s utkáním něco udělat dvojnásobným střídáním, ale Sigma dále hořela v obraně.

Čtvrtý gól dával po nádherné kombinaci a přihrávce Malinského hradecký Vlkanova do prázdné brány.

Čestný úspěch si Sigma mohla připsat po krásném přímém kopu. Střelu Petra Ševčíka však gólman Ottmar vytáhl nad břevno.

Domácí se nakonec gólu přece jenom dočkali, když z úhlu vystřelil Jakub Rolinc a jeho tečovaná střela zaplula do sítě.

Zbytek zápasu si však v pohodě hrající Votroci pohlídali a rezerva Sigmy tak i čtvrtý zápas ve FNL prohrála.

SK Sigma Olomouc B – FC Hradec Králové 1:4 (0:1)

Branky: 87. Rolinc – 38. Vlkanova, 61. Trubač, 63. Pázler, 70. Vlkanova. Rozhodčí: Franěk – Melichar, Kotalík. ŽK: Vašíček, Texl – Mareš. Diváků: 306.

Olomouc B: Spurný – Texl, Svozil, Štěrba, Jemelka – Hladík (79. Rolinc), Kalvach, Richter (64. Habusta), Falta – P. Ševčík, Vašíček (64. Chorý). Trenér: Augustin Chromý.

Hradec: Ottmar – Holeš, Krmaš, Nosek (79. Bederka), Mareš (46. Plašil) – Malinský (78. Súkenník), Pázler, Černý, Trubač, Vlkanova – Vaněček. Trenér: Milan Frimmel.

Cisterna rozbila svodidla a začala hořet. Nehoda ochromila D1 od Olomouce

VIDEO / Pět hasičských jednotek zasahovalo v sobotu před druhou hodinou odpoledne u hrozivě vypadající nehody na dálnici D1 mezi Olomoucí a Ostravou, a to poblíž sjezdu na Bělotín. Nákladní vůz s cisternou dostal z dosud nezjištěných příčin smyk, narazil do svodidel a začal hořet.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, květiny i terakotovou armádu

VIDEO / Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Do olomouckých Smetanových sadů přijeli veteráni

VIDEO / Nablýskaní veteráni, vyrobení do roku 1964 zaplnili v sobotu dopoledne část Rudolfovy aleje v olomouckých Smetanových sadech. Konal se tradiční Svatokopecký okruh.