„Jsem rád, že jsme konečně venku bodovali. V tabulce pravdy jsme se dostali na plus jeden bod, což nás také těší," řekl pro klubový web spokojený trenér Hanáků Augustin Chromý.

Jeho svěřenci, mezi kterými už nechyběl uzdravený útočník Jakub Yunis, začali plnit pokyny hned od prvních minut.

Výsledkem byla vedoucí branka Lukáše Buchvaldka, který se zprava trefil přesně k tyči.

Hanáci mohli následně ze závarů po standardních situacích přidat další góly, jejich střelecká muška již však proti soupeři, který si týden zpestřil úterním pohárovým zápasem proti pražským Bohemians 1905 (prohra 0:2), nebyla přesná.

Zadařilo se až čtvrt hodiny před koncem kanonýrovi posledních utkání Marku Schmidtovi. Ten po devíti minutách na hřišti chladnokrevně zakončil rychlý brejk a vstřelil již svou pátou branku v sezoně.

„Bylo důležité, že jsme šli do vedení a že jsme vzadu dokázali uhrát nulu. Hulín má svoji sílu, ty body mají svou váhu a cenu," těšilo kouče Chromého, jehož mančaft se posunul na třetí místo tabulky.

Spartak Hulín – Sigma Olomouc B 0:2 (0:1)

Branky: 9. Buchvaldek, 75. Schmidt. Rozhodčí: Černý – Líkař, Hanáková. ŽK: Ondřejka, Laciga, Zlámal – Jemelka, Hýbl. Diváků: 145.

Hulín: Vogl – Vyskočil, Zlámal, Barcuch, Matoušek – Šrom, Kostka, Laciga, Postava – Pospíšil, Ondřejka. Trenér: Jindřich Lehkoživ.

Sigma B: Spurný – Seibert, Kotouč, Krayzel, Jemelka – Richter, Weinlich – Buchvaldek (78. Vichta), Ambrozek (66. Schmidt), Hýbl – Yunis (84. Danis). Trenér: Augustin Chromý.