Trenér hostů Michal Kalvach vyslal na hřiště navlas stejnou sestavu jako v utkání s Litovlí, kterou Hněvotín porazil 2:0. První půli však měli ve své režii jednoznačně domácí. Ti mohli jít do vedení již v 5. minutě, avšak Jíša z nadějné pozice po přímém kopu hlavou přestřelil. V 18. minutě se málem o první gólový zásah postaral hostující stoper Zamykal, který ve snaze odvrátit centr Svozila poslal míč těsně vedle levé tyče vlastní brány.

Domácí v prvním poločase obléhali pokutové území soupeře a zahrávali teké mnoho standardních situací. Po jedné z nich se nechal gólman Běhalík předsočit Krejčím, jehož hlavička ale skončila nad. Ve 37. minutě se už však zaváhaní gólmana hostům vymstilo. Po centru do pokutového území vypadl Běhalíkovi míč přímo na nohy Čižmára a ten otevřel skóre. Hosté sice u rozhodčího Molíka reklamovali faul na brankáře, ale marně.

Úvod druhého poločasu naopak patřil Hněvotínu, který několikrát sahal po vyrovnání. Tomu byl ve 49. minutě nejblíže Hlavena, který zblízka sice překonal Pavelku, ale míči v cestě za čáru zabránila tyč. O deset minut později měl po rychlém brejku solidní šancí Barčík, jeho pokus ovšem bravurně vyrazil Pavelka.

S přibývajícími minutami Hněvotín stále víc otevíral zadní vrátka a poskytoval tak Holici prostor pro rychlé a nebezpečné protiútoky a jen díky výbroným zákrokům Běhalíka, zůstaval náskok domácích jen jednogólový. To se změnilo až v 85. minutě o což se zasloužil talentovaný Jan Tögel, který nedal po rychlém úniku a přesném zakončení hostujícím brankáři sebemenší šanci.

„Chtěl bych klukům poděkovat za velmi bojovný výkon. Myslím, že jsme zvítězili zaslouženě. Přestože jsme hráli v pozměnněné sestavě, mohli jsme vyhrát větším rozdílem, ale na druhou stranu soupeř prokázal svou kvalitu a ve druhém poločase hrál velmi dobře,“ uvedl po zápase kouč domácich Stanislav Měrka, jehož tým v rušném a zajímavém utkání zdolal Hněvotín 2:0.

1. HFK Olomouc B – FC Hněvotín 2:0 (1:0)

Branky: 37. Čižmár, 85. Tögel. Rozhodčí: Molík – Válek, Kubíček. ŽK: Jíša, Svozil – Havlena, Urban, Keluc, Šulc, Novák. Diváků: 200.

1. HFK Olomouc B: Pavelka – Schinneck, Krejčí, Vacek, Vykydal – Krumploc, Tögel (87. Schwarz), Grezl, Jíša (64. Karas) – Čižmár, Svozil (84. Koutek). Trenér: Stanislav Měrka.

FC Hněvotín: J. Běhalík – Dokoupil, Zamykal, Keluc, Urban – Havlena (84. Kment), Barčík, Vyroubal (62. Fabiánek), Šulc, Chabičovský (72. Paica) – Novák. Trenér: Michal Kalvach.