Béčko Holice přestřílelo Šternberk a už není poslední

Olomouc – Důležité vítězství si připsala rezerva olomoucké Holice. Svěřenci Jaromíra Lukáška na domácím hřišti dokázali otočit zápas proti Šternberku a díky výhře 4:3 se odpoutali z posledního místa tabulky.

21.9.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

Hosté ze Šternberka sice po první půli vedli, ale rezerva HFK zásluhou střídajících hráčů zápas otočila.

„Je to hrozně důležité vítězství," neskrýval úlevu po zápase trenér domácích Lukášek. „Bylo nám jedno, jak dneska vyhrajeme. Potřebovali jsme hlavně body. Doufám, že to klukům přinese psychickou pohodu a že na to hned ve středu navážeme proti Chválkovicím," nechal se slyšet holický kouč.

Jeho tým do zápasu vstoupil skvěle a brzy se ujal vedení, když centr Klobásky usměrnil do brány Krejčí. Hosté ze Šternberka ovšem po inkasovaném gólu přidali a ještě do přestávky vývoj otočili. Nejprve z penalty srovnal Mudrák a v závěru první půle po akci Zifčáka poslal Šternberk do vedení Hlaváček.

Trenér Lukášek zareagoval na nepříznivý vývoj zápasu dvojitým střídáním a poslal na hřiště Šubu s Blažkovským. Právě druhý jmenovaný krátce po svém příchodu utekl hostující obraně a vyrovnal na 2:2.

Holice byla ve druhé půli lepší a za svou aktivitu byla v 75. minutě odměněna vedoucím gólem. Frieb ve vápně podrazil Šubu a kopala se další penalta, kterou s přehledem proměnil Krumpolc. O deset minut později přidal další gól domácích znovu Blažkovský a o vítězi utkání bylo rozhodnuto. Nic na tom nezměnil ani gól exholického záložníka Zifčáka, který se trefil těsně před závěrečným hvizdem.

Zápas podle trenérů nabídl dva rozdílné poločasy. Zatímco v první půli dominoval Šternberk, po přestávce hřiště naprosto ovládli domácí. „První poločas jsme byli lepší, ale pak jsme naivně otevřeli střed hřiště a domácí nás potrestali," mrzelo šternberského trenéra Milana Schmitda. Hostující kouč litoval, že jeho tým neudržel těsné vedení z první půle. „Po poločase jsem si myslel, že si nějaký bod odvezeme. O přestávce jsme si řekli, že budeme hrát pořád stejně, ale někteří hráči fyzicky odešli a než jsme to stačili vystřídat, dostali jsme dva góly," prohlásil Schmitd.

Domácímu trenérovi Lukáškovi dokonale vyšla poločasová střídání. Záložník Šuba individuální akcí zařídil penaltu a útočník Blažkovský vstřelil dva góly. „Bláža je koncový hráč a od toho tam šel. Sice k němu ještě mám nějaké výhrady ohledně jeho způsobu hry, ale dnes to zvládl velice dobře," pochvaloval si Jaromír Lukášek.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK

1. HFK Olomouc B – FK Šternberk 4:3 (1:2)

Branky: 18. Krejčí, 48. a 87. Blažkovský, 75. Krumpolc z pen. – 26. Mudrák z pen., 44. Hlaváček, 90. Zifčák. Rozhodčí: Silný – Sedláček, Hodaň. ŽK: Šuba – Zifčák, Frieb, Jurečka.. Diváků: 100.

HFK B: Arbeit – Krumpolc, Grézl, Reichl, Smrček – Bořil (90. Manina), Dvořák, Klobáska, Vaida (46. Šuba) – Pezzotti (46. Blažkovský), Krejčí (80. Tošenovský). Trenér: Jaromír Lukášek.

Šternberk: Vytřísal – Vinkler, Kimlička, Frieb, Tomanec – Hlaváček, Mudrák (76. Novosad), Coufal, Zifčák – Hlaváč (56. Steklý), Jurečka. Trenér: Milan Schmidt.

Autor: Redakce