Béčko Holice doma sfouklo Litovel

Olomouc – Rezervní tým HFK Olomouc si připsal čtvrté domácí vítězství v řadě. Tentokrát si na svém hřišti bez větších problémů poradil s Litovlí. Holici zápas výrazně usnadnila hrubka hostů, díky které šla do vedení již ve třetí minutě.

23.9.2012

Juniorka HFK (v černém) proti LitovliFoto: DENÍK/Miroslav Mazal

„Jsem spokojený s výsledkem i s předvedenou hrou. Zápas jsme měli pod kontrolou a mohli jsme dát i více gólů," těšilo domácího kouče Petara Aleksijeviče. Jeho slova potvrdil i kouč hostí.

„Vyhráli zaslouženě. Byli rychlejší a zkušenější. My jsme naše šance neproměnili, zato Holice ano," prohlásil kormidelník Tatranu Jaroslav Šišma.

Zápas pro jeho tým nezačal šťastně. Při předzápasovém rozcvičení hosté přišli o kapitána Alberta Šroma, který si natáhl tříslo. Další pohroma pro Litovel přišla ve třetí minutě. Po dlouhém nákopu Vykydala se nedomluvil gólman Procházka s Miklánkem, čehož k snadnému gólu do prázdné využil Korčián.

Krátce po obdrženém gólu hosté mohli srovnat. Dlouhý centr propadl až malé vápno, kde v těžké pozici minul Čep. Naopak Holice v první půli přidala ještě jeden gól. Přesný centr Bučka poslal k tyči parádním křížným volejem Gianpaolo Pezzotti.

I ve druhém poločase tahali za delší konec provazu domácí. V 65. minutě předvedl krásnou akci Buček, který si udělal ze soupeřových hráčů slalomové tyče, v koncovce ale trefil pouze brankáře.

Definitivní zlom utkání přišel v 76. minutě. Hostující Bednář nejprve nevyužil zaváhání Holice v rozehrávce a s úhlu trefil jen Karabinu. Po následném protiútoku se míč dostal k Pezzottimu, jenž přesnou střelou z hranice vápna zvýšil na konečných 3:0.

Béčko Holice si tak doma opět zastřílelo. V posledních čtyřech domácích zápasech svěřenci Petara Aleksijeviče nasázeli svým soupeřům čtrnáct gólů.

„Mám rád útočný a agresivní fotbal. K tomu hráče nabádám a ani jinak hrát nechci. Snažíme se hráčům vštípit stejnou filozofii jako v A týmu. Hráči jsou nachystaní na přechod tak, aby byli kdykoli připraveni naskočit do áčka a věděli, co se po nich chce," uvedl domácí trenér.

Zatímco HFK B pomalu stupá tabulkou, Litovel již čtyři zápasy čeká na výhru.

„Jak říkám po každém zápase, my stále teprve budujeme manšaft. Kluci vyšli z dorostu, takže se musí ještě vyhrát," prohlásil Jaroslav Šišma, kterého mrzely hlavně zbytečné ztráty. „Balon na deset metrů nám dělá šílené problémy. Z deseti míčů jsme sedm zkazili. Ani na této úrovni nemůžeme tolik kazit. Potom musíme o ty míče znovu bojovat a zbytečně běháme tam a zpátky," zlobil se kouč hostů.

1. HFK Olomouc B – TJ Tatran Litovel 3:0 (2:0)

Branky: 3. Korčián, 34 a 76. Pezzotti. Rozhodčí: Štětka – Křepský, Koláček. ŽK: Vykydal, Pezzotti. Diváků: 100.

HFK B: Karabina – Krumpolc, Jíša, Vykydal, Štěpánek – Korčián (62. Blažkovský), Buček, Sedláček, Šimko, Grézl (46. Hornich) – Pezzotti (86. Drmola). Trenér: Petar Aleksijevič.

Litovel: Procházka – Otava, Planička, Fidler (57. Baránek), Miklánek – Kučera, Krajc, Krátký (80. Vaca), Jindra, Čep (46. Chrudina) – Bednář. Trenér: Jaroslav Šišma.

Cisterna rozbila svodidla a začala hořet. Nehoda ochromila D1 od Olomouce

VIDEO / Pět hasičských jednotek zasahovalo v sobotu před druhou hodinou odpoledne u hrozivě vypadající nehody na dálnici D1 mezi Olomoucí a Ostravou, a to poblíž sjezdu na Bělotín. Nákladní vůz s cisternou dostal z dosud nezjištěných příčin smyk, narazil do svodidel a začal hořet.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, květiny i terakotovou armádu

VIDEO / Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Do olomouckých Smetanových sadů přijeli veteráni

VIDEO / Nablýskaní veteráni, vyrobení do roku 1964 zaplnili v sobotu dopoledne část Rudolfovy aleje v olomouckých Smetanových sadech. Konal se tradiční Svatokopecký okruh.